Co nowego w naszych zbiorach?

Forum podstawowe.

Moderatorzy: Bartosz, Dobromir, gharvelt, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Monstrualny Talerz
limitowana edycja z bonusową płytą
Posty: 4754
Rejestracja: 24.05.2017, 10:29

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: Monstrualny Talerz »

To jeszcze dla zachęty wersja live Great Curve - o ja pierdziu, co tu się nie wyprawia!

https://www.youtube.com/watch?v=2KQjy02 ... rt_radio=1
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 9470
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: Białystok »

Monstrualny Talerz pisze: 20.05.2026, 14:28 Kierując swe myśli w stronę roku 1980 zapuściłem Talking Heads - Remain in Light, a potem Fear of Music. Przyznaję, że jakoś nigdy wcześniej mi TH nie podeszło, doceniałem, ale może nie specjalnie polubiłem, czy byłem fanem. A akurat RiL czekał kupiony, nieodpakowany - i bardzo dobrze. Posłuchałem, nawet kilka razy, efekt zrobił też odsłuch z CD, a nie na komuterkowych kolumienkach. Może dopiero teraz weszło jak powinno, świetna płyta. A Fear of Music też fajne, ale bardzo zdziwiło mnie jak kawałki Air i Heaven brzmią jak Bowie. Aż sprawdziłem, czy coś mi nie uleciało i że tu Bowie gościnnie śpiewa. Ale w tamtych czasach i tamtych wirach wszystko się niesamowicie ze sobą miesza: Eno, Fripp, Belew, Bowie, samo Talking Heads, no i gdzieś tam z tyłu - a może bardzo z przodu - nasz ulubiony afrobeat i Fela Kuti!
Na Fear of Music wznieśli się już bardzo wysoko, jednak na Remain in Light otarli się o Absolut :wink:

16. Talking Heads - Remain in Light 366 pkt (Białystok 49/PumaGuma 28/Layla 32/Piotr 26/SafeMan 50/Taribo West 44/Dobromira 48/Freefall 40/RoryGallagher 49)
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6429
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: Crazy »

Do tego grona dołączę ;-) Chociaż ja akurat wolę Fear of Musici. I wszystko wolę koncertowo na Stop Making sense.
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
Awatar użytkownika
Leptir
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 10506
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: Leptir »

Białystok pisze: 20.05.2026, 21:12 Na Fear of Music wznieśli się już bardzo wysoko, jednak na Remain in Light otarli się o Absolut :wink:
Jestem podobnego zdania, choć Fear of Music też jest znakomity - i jest tam moim zdaniem najlepszy utwór Talking Heads - czyli Drugs.
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Heartbreaker
remaster
Posty: 2232
Rejestracja: 28.03.2009, 08:16

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: Heartbreaker »

Déjà Voodoo - Gov't Mule - CD + DVD
Falling into Infinity - Dream Theater
Crazy
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 6429
Rejestracja: 19.08.2019, 16:15

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: Crazy »

Udałem się do antykwariatu i nabyłem za stówkę, co następuje:
- U2 - Rattle and Hum, bo trwa kryzys kasetowy, nie mam na czym słuchać, a ta stara i chyba kiepskiej jakości kaseta i tak niewiele już oferowała (właśnie dobiega końca i utwierdzam się w przekonaniu, że to mój ulubiony U2)
- Michelle Shocked - Texas Campfire Takes, o którym akond pisał, że muzyka super, a dźwięk nie; nigdy mi to nie przeszkadzało, więc mam nadzieję, że mi się spodoba!
- Van Morrison - Moondance, uzupełnianie półek o klasykę
- TV on the Radio - Desperate Youth, Bloodthirsty Babes , które odkryłem w plebiscycie 2004 jako być może najlepszy debiut tego bogatego w dobre debiuty rocznika - cieszę się na możliwość posłuchania "ze swojego"
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze morze i wiatr
esforty
zremasterowany digipack z bonusami
Posty: 5170
Rejestracja: 26.01.2010, 11:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: esforty »

To TV on the Radio , też mam/miałem na radarze zakupowym, tyle że ostatnio jestem w zakupowej pauzie :cry:
A Moondance, wydaje się być właściwym rozpoznaniem <siły rażenia> :wink:
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Awatar użytkownika
akond
album CD
Posty: 1796
Rejestracja: 04.09.2020, 13:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: akond »

Crazy pisze: 23.05.2026, 22:10 - Michelle Shocked - Texas Campfire Takes, o którym akond pisał, że muzyka super, a dźwięk nie; nigdy mi to nie przeszkadzało, więc mam nadzieję, że mi się spodoba!
Jest bardzo duże prawdopodobieństwo.

A napisałbyś coś o Mexican Standoff, z tych kupionych kiedyś?
Awatar użytkownika
Heartbreaker
remaster
Posty: 2232
Rejestracja: 28.03.2009, 08:16

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: Heartbreaker »

Your Wilderness - The Pineapple Thief
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 9470
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: Białystok »

Obrazek

Dio - Holy Diver - LP reedycja z 1 maja 2026 r.

Na muzyczną starość preferuję ten rodzaj ciężkich brzmień. :roll: Gdy zobaczyłem wśród nowości te wydanie nie mogłem się oprzeć...
Awatar użytkownika
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 27258
Rejestracja: 12.04.2007, 17:31
Lokalizacja: Lesko

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: WOJTEKK »

Wow... No to kolega fajną płytę kupił. Ja też to mam oczywiście na CD.
Nie ma ludzi niezastąpionych. Oprócz The Rolling Stones.

http://artrock.pl/
Awatar użytkownika
sequencer
singel kompaktowy
Posty: 458
Rejestracja: 09.11.2016, 18:57
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: sequencer »

Ostatnio kupiłem trzy boksy z serii Krautrock - Original Album Series po pięć płyt:
Vol. 1, zawierający płyty:
  • Parzival - Legend
  • Message - Message
  • La Düsseldorf - Viva
  • Asterix - Asterix
  • Gift - Gift
Vol. 2:
  • Parzival - BaRock
  • Message - Synapse
  • Satin Whale - Lost Mankind
  • King Pin Meh - Concrete
  • Gift - Blue Apple
Vol. 3:
  • Doldinger's Motherhood - Motherhood
  • Popol Vuh - Das Hohelied Salomos
  • Gila - Bury My Heart At Wounded Knee
  • Diez & Bischof - Daybreak
  • Dennis - Hyperthalamus
Wybór płyt do boksów wydaje się być zupełnie losowy...
Żadnej z tych płyt wcześniej nie znałem, tak jak wielu z tych zespołów. Jedynie Popol Vuh mam dziesięć innych CD a La Düsseldorf mam "Individuellos" na starym winylu.
lanie betonu
Awatar użytkownika
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 15862
Rejestracja: 11.04.2007, 21:33

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: B.J. »

sequencer pisze: 29.05.2026, 08:06 Ostatnio kupiłem trzy boksy z serii Krautrock - Original Album Series po pięć płyt:
Vol. 1,
Mam tylko ten i oceniam jako ciekawostkę uzupełniającą. Każdy z tytułów króciutko relacjonowałem w wątku o słuchaniu teraz.

Daj znać, proszę, jak wrażenia.
Awatar użytkownika
Leptir
box z pełną dyskografią i gadżetami
Posty: 10506
Rejestracja: 04.09.2010, 21:27

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: Leptir »

Ja mam Vol. 1 i Vol. 2. Odnoszę wrażenie, że większość tych wykonawców należała raczej do 2 ligi niemieckiego rocka, co nie znaczy, że nie można tam znaleźć dobrej muzyki. Z topowych wykonawców to jest np. La Düsseldorf - Viva - i to jest rzecz moim zdaniem bardzo dobra, wręcz zapowiada np. Ultravox z czasów Foxxa. Ogólnie, muzycznie to wszystko mocno od Sasa do lasa, co zresztą też wiele mówi o krautrocku jako bardzo eklektycznym stylistycznie zjawisku.
„You can be in paradise only when you do not know what it is like to be in paradise. As soon as you know, paradise is gone.” (John Gray)
Awatar użytkownika
Białystok
box
Posty: 9470
Rejestracja: 03.01.2013, 08:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Co nowego w naszych zbiorach?

Post autor: Białystok »

LP

Obrazek

Black Country, New Road - Ants From Up There

Wg RYM nr 1 2022, nr 13 art rocka i top 100 all time. Nie mogłem zatem tego albumu nie mieć w swoich skromnych zbiorach. :roll:
ODPOWIEDZ