Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Sklepy i komisy płytowe w Polsce

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
druDru
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 18.09.2009, 20:25    Post subject: Sklepy i komisy płytowe w Polsce Quote selected Reply with quote

Witam,

Dawno tu nie zaglądałem i pewnie z Was nie jeden nie wie, kto zacz. Niestety, jakoś tak się porobiło, że nie mam natchnienia, by pisać o muzyce. Co nie przeszkadza mi podejmować tematów pobocznych Wink

Zastanawiam się, jak w Polsce funkcjonuje rynek płytowy w dobie Internetu oraz wszędobylskiego Empiku i MM. Interesują mnie też jakieś ciekawe antykwariaty czy komisy, gdzie można kupić winyle. Prosiłbym forumowiczów z różnych miast o wpisy.

Jeżeli chodzi o Łódź, poza wielkimi sklepami sieciowymi znam tylko jeden porządny płytowy sklep - Ale Jazz na Pomorskiej 6. W asortymencie sporo jazzu, dużo polskiego młodego, trochę rocka też się znajdzie. Poza tym jest bardzo ciekawy kącik płytowy w księgarni "mała litera.art" na Ogrodowej 19 (przy Muzeum Sztuki) Tam raczej rocka nie uświadczysz, ale jest dużo rzeczy z wytwórni Johna Zorna czy Mikołaja Trzaski.

Nie ma u nas o ile wiem porządnego komisu winylowego. Czarne płyty można kupić w antywariatach rozrzuconych po mieście. Czasem trafi się rarytas praktycznie za darmo, bo właściciel nie wie, co ma. (kupiłem sobie np. 'Closer' Joy Division za 10 zł, Tangerine Dream za 3) Przykładowo, w jednym z antykwariatów można kupić LP Marillion "Misplaced Childhood" za 35 zł. Tyle na razie ode mnie Wink
"(...) co robi na mnie znacznie większe wrażenie, niż wysłanie kilku analfabetów na pustynny kamień Księżyca, co kosztowało miliardy dolarów, potrzebnych tysiącom ludzi." (Feyerabend o mistyce wschodniej)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 18.09.2009, 22:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Druciarzu miły. Z pewnością ktoś tutaj doda reminiscencje związane z pobytem w komisie płytowym na 3 Maja w Katowicach - świetne miejsce do zaliczenia starych, nierzadko-rzadkich Wink płyt. Bardzo pokaźny zbiór analogów również. Ja jestem za cienki bolek, żeby się autorytatywnie wypowiadać na temat oferty tego sklepiku - jest tutaj kilkoro odpowiedniejszych i bardziej przygotowanych forumowiczów Wink
Back to top
View user's profile Send private message
boczeq
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 19.09.2009, 19:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Nie ma u nas o ile wiem porządnego komisu winylowego.

Swego czasu w Łodzi było parę przyzwoitych komisów z winylami. Ze szczególną estymą wspominam Echo na Piotrkowskiej. Kupiłem tam sporo analogów, ceny były całkiem atrakcyjne i miły właściciel/sprzedawca z którym można było o muzyce porozmawiać. Asortyment głownie jazzowy. Potem zrobili tam sklep z jakimiś hiphopowymi winylami a ostatnio to nawet i tego już nie ma. Był też na Piotrkowskiej 88 całkiem niezły komis. Też zamknięty. Kojarzę jeszcze jeden komis (Rocker ?) ale nie pamiętam adresu. Z kompaktami to fajny sklep był ( jest ?) na Rewolucji 1905.
Był też ( jest ?) sklep w przedsionku biblioteki na Struga/Kościuszki. No ale tam mieli głownie towar zza wschodniej granicy, choć przyznaję, że wybór całkiem przyzwoity. Do tego trochę winyli i oryginalnych cd.
Back to top
druDru
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 20.09.2009, 11:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hmm... muszę poobczajać te adresy, które podałeś. Jakieś dziesięć lat temu chyba było lepiej z tym wszystkim. Nie do końca cenię sobie zakupy przez Internet, nie mówiąc już o ściąganiu (nie chodzi mi tu nawet o dylematy moralne, po prostu nie chce mi się słuchać muzyki w postaci cyfrowych plików na Winampie) i dlatego kilka fajnych miejsc by się przydało. Poza tym zawsze warto wiedzieć o ciekawych miejscach kiedy jest się z wizytą w jakimś mieście - stąd ten wątek.
"(...) co robi na mnie znacznie większe wrażenie, niż wysłanie kilku analfabetów na pustynny kamień Księżyca, co kosztowało miliardy dolarów, potrzebnych tysiącom ludzi." (Feyerabend o mistyce wschodniej)
Back to top
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 20.09.2009, 23:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

boczeq wrote:

Swego czasu w Łodzi było parę przyzwoitych komisów z winylami. Ze szczególną estymą wspominam Echo na Piotrkowskiej. Kupiłem tam sporo analogów, ceny były całkiem atrakcyjne i miły właściciel/sprzedawca z którym można było o muzyce porozmawiać. Asortyment głownie jazzowy. Potem zrobili tam sklep z jakimiś hiphopowymi winylami a ostatnio to nawet i tego już nie ma. Był też na Piotrkowskiej 88 całkiem niezły komis. Też zamknięty. Kojarzę jeszcze jeden komis (Rocker ?) ale nie pamiętam adresu. Z kompaktami to fajny sklep był ( jest ?) na Rewolucji 1905.
Był też ( jest ?) sklep w przedsionku biblioteki na Struga/Kościuszki. No ale tam mieli głownie towar zza wschodniej granicy, choć przyznaję, że wybór całkiem przyzwoity. Do tego trochę winyli i oryginalnych cd.

Niestety Echa już nie ma... Podobnie jak Rockera (był na Jaracza 6, zakupiłem tam masę bardzo cennych analogów, obecnie wszystko wyprzedałem na allegro). Poza kilkoma antykwariatami (m.in. jeden na Nowomiejskiej 6 - sporo płyt, wyczaiłem tam m.in. 2-płytowy koncert Mingusa za 3 dychy) jest jeszcze w miarę porządny, ostatni już komis z winylami: na ul. Rzgowskiej 10 - i to już chyba wszystko...
Argenteum Astrum
singel analogowy

PostPosted: 24.09.2009, 15:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zapraszam do skladania zamowien - dysponuje szeroka oferta jesli idzie o plyty winylowe oraz CD z okresu lat 60tych i 70tych, takze lata pozniejsze. Mam mozliwosc sprowadzenia wielu rzadkich tytulow (rowniez bootlegow), zarowno pierwszych oryginalnych tloczen jak i audiofilskich wznowien. Ceny do uzgodnienia.
Email: abracadabra@argenteumastrum.com
Back to top
After...
cylinder Edisona

PostPosted: 30.01.2013, 19:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

W Poznaniu przy ulicy Wielkiej 9 mieści się bardzo dobry sklep z winylami i CD Smile.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum