Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Facebook Dobry Winyl
Goto page Previous  1, 2

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pesada
maxi-singel analogowy

PostPosted: 18.02.2013, 19:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ta plastikowa zabawka z supermarketu to się nadaje,
ale do szlifowania powierzchni drobnorowkowych spiralnie.
Znamienne, że zarówno producent jak i sprzedawca nie podają ani typu wkładki, ani rodzaju igły.
Tym niemniej takie ustrojstwo trzeba i tak najpierw kupić, tymczasem napęd do zgrywania CD
to standardowe wyposażenie kompa, i nawet ten najtańszy jest w stanie skopiować 1:1
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
After...
cylinder Edisona

PostPosted: 20.03.2013, 23:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na naszej stronie pojawił się kolejny konkurs, zapraszam.

Jeśli chodzi o temat kopiowania winyli: Każdy winyl można skopiować na każdy komputer, wystarczy mieć dowolny gramofon, wzmacniacz i kabel Smile.
Ale po co? Nie ma to żadnego klimatu a i dźwięk już nie jest analogowy Smile.
Back to top
View user's profile Send private message
carpetcrawler
szpula

PostPosted: 05.04.2013, 08:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

To i ja się podepnę pod reklamę swoim projektem: http://www.facebook.com/weareuglybut Zapraszam serdecznie do odwiedzania i lajkowania Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 05.04.2013, 09:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kopiowałem winyle na PC w następujacy sposób: gramofon (ELAC Miracord 42) z wkładką typu MM (Ortofon OM-5) podłaczałem do wzmacniacza z wejsciem PHONO (korekcja RIAA), potem sygnał szedł z wyjścia TAPE (CINCH/RCA) wzmacniacza do wejścia analogowego komputera (mini jack) kablem z odpowiednimi końcowkami (CINCH/mini-jack) i nagrywałem za pomocą programu Audacity (musiałem ustawic odpowiedni poziom sygnału - domyślny poziom był nieco za niski - ok. 10 dB). Te gramofony z USB mają zwykle kiepskie wkładki piezoelektryczne (szwagier ma taką zabawkę). Tak czy inaczej spadek jakości zawsze jest, a kopiowałem tylko dlatego, że mnie zmusiła do tego sytuacja rodzinno-mieszkaniowa (małe mieszkanko, dziecko w perspektywie) i musiałem pozbyć się gramofonu i płyt.

Edit: analogicznie kopiowałem muzykę z taśm, tylko oczywiście magnetofon podłaczałem do wejścia TAPE wzmacniacza.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum