Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kombi

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pesada
maxi-singel analogowy

PostPosted: 05.02.2014, 21:43    Post subject: Kombi Quote selected Reply with quote

Obiecałem Inkwizytorowi ten wątek, więc dotrzymuję.

Niedawno ukazał się nowy, koncertowy album tej grupy Kombi Łosowski Live (2013 MTJ 2CD+DVD)
Szczególnie interesujący jest drugi dysk (bonusowy), albowiem jest na nim kilka
nigdy dotąd niewydanych, studyjnych numerów nagranych w okresie 1973-2011,
pierwsze trzy firmowane jeszcze nazwą Akcenty:

1. Siódme żebro (1973)
2. Skórne (1973)
3. Szóste żebro (1973)
4. Krawędź przestrzeni (1978)
5. Opowieści Korga (1982)
6. Walka światów (2005)
7. Droga czasu (2005)
8. Zaczarowane miasto (2011)
9. Komputerowe serce (2011)

Tak, w październiku 2013, mówił o nich lider grupy Sławomir Łosowski:
- Mam kilka archiwalnych utworów nagranych na setkę. Jakość nie jest delikatnie mówiąc najlepsza i są nagraniami mono.
Trzy z nich znajdą się na bonusowym krążku CD w albumie KOMBI - Łosowski live który wkrótce wyda MTJ...

Szkoda, że mono, jednak lepszy rydz niż nic.
Płytka warta posłuchania (ponad 74 minuty muzyki!), a dla fanów polskiego rocka pozycja obowiązkowa.

Inkwizytor wrote:
Jak ja nie lubię ( podobnie jak Brunner nie lubił patrzeć jak kogoś biją ) odpisywać sam sobie na posty - lecz dzięki memu "boskiemu-mrocznemu-spowiednikowi i pasterzowi muzycznemu Boczeq`owi''- temat wczesnego Kombi znów odżył. Nie wiem czy inni forumowicze nabyli obecnie intensywnie w radiowej Jedynce reklamowany zestaw Łosowski Kombi Live - lecz dysk z nagraniami archiwalnymi jest naprawdę interesujący. Przyznam, że odrobinę mnie zaskoczyły 3 nagrania sygnowane jeszcze jako Akcentry - gdzie Łosowski na bodajze radzieckich organach preparuje odjazdy silnie mogące kojarzyć z płytą Larry Yunga ( czy Khalida Yasina Abdula Aziza ) "Lawrence of Newark". Nie dziwota, że na festiwalu Jazz nad Odrą za te w sumie odważne instrumentacje dostał wyróżnienie a później nagrodę. Szkoda, bo liczyłem na jeszcze wiecej instrumentalnych nagrań Kombi z prehistorycznego okresu - np udało mi się wreszcie niedawno usłyszeć np pochodzący z Sondy - utwór Krawędź Przestrzeni, cover Passportu - Will o the Wisp czy bardzo zrelaksowany nigdzie nie wydany Sen o Wodzie w wersji instrumentalnej - w pewnym sensie bo słychać niezawodny wokodek Łosowskiego. Na różnych stronach poświęcowych Kombi widać, iż nagrań radiowych i to instrumentalnych było wiele - rejestrowane dla radia Gdańsk - możne pomyśleć ile może się kryć w prywatnych rękach muzyków, choć wątpię czy rejestrowali próby, koncerty itd itd... chociaż a może ... ?. Może lider był zawsze krytyczny co do własnej wczesnej twórczości - jako człowiek nie słynący z wylewności nie pozostawia złudzeń fanom - we własnym archiwum ma stosunkowo niewiele "nieznanych" taśm - to może warto pokopać w radiu Gdańsk podobnie jak w przypadku rewelacyjnych sesji SBB z 75 ?.

Jestem więcej niż pewien, że Mistrz Michał i jego wierna świta są regularnie zasypywani proźbami by w GAD wydali to czy tamto - by zaspokoić część "roszczeń" musieliby wydawać po kilkanaście tytułów miesięcznie - tyle cudownych dźwięków czeka w kolejce. Byłoby pieknie gdyby ukazał komplet Radio Tapes Kombi oraz HEAM.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum