Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NIE MA MOCNYCH - Modry Efekt
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 20.05.2014, 19:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Modrý Efekt & Radim Hladík -1,25
Svitanie +1

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 20.05.2014, 21:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po bardzo wyrównanej rundzie finałowej, w której połowa z tuzina głosujących wskazała jako najlepszy album Svitanie, a druga połowa uznała, że największym dziełem Czechów jest Modrý efekt & Radim Hladík, miejsce pierwsze, za sprawą przewagi zdobytej w rundach wcześniejszych zdobywa album:

Modrý efekt & Radim Hladík -5,5

drugie miejsce podium przypadło płycie:

Svitanie -10

Dobrze, że nie ocenialiśmy okładek Wink

Dziękuję wszystkim za udział w zabawie i za wyjątkowo równą, systematyczną i przyzwoitą frekwencję. Zachęcam wszystkich do dyskusji na temat wyników, choć czuję, że tym razem nie pójdzie na noże Wink
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 21.05.2014, 09:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maćku, podziękowania za wzorowe przeprowadzenie zabawy!

A na noże nie pójdzie, bo poziom płyt bardzo wyrównany. Trudno tak naprawdę było minusować którąkolwiek z pełnym przekonaniem. Lubie obie nove syntezy, ale jednak odrobine bardziej trafiaja do mnie kolejne albumy, stąd takie, a nie inne głosowanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek

PostWysłany: 21.05.2014, 09:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem o klasyfikacji końcowej:

1. Modrý efekt & Radim Hladík (1975)
2. Svitanie (1977)
3. Nová syntéza 2 (1974)

4. Svět hledačů (1979)
5. Nová syntéza (1971)
6. 33 (1981)
7. Coniunctio (1970)
8. Meditace (1970)
Backside

PostWysłany: 21.05.2014, 09:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za prowadzenie!
Andy

PostWysłany: 21.05.2014, 12:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nová syntéza 2 za wysoko, Coniunctio zdecydowanie za nisko. Reszta mniej wiecej na swoim miejscu, chociaz osobiscie bardzo lubie 33 i w moim prywatnym rankingu bylaby troche wyzej.

Dzieki za prowadzenie Macku. Cool
mahavishnuu

PostWysłany: 21.05.2014, 12:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z mojej strony także podziękowania dla Maćka.
Powrót do góry
MirekK

PostWysłany: 21.05.2014, 14:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki Macku za poprowadzenie tej edycji NmM. Podobnie jak Andy uwazam, ze Nova Synteza 2 troszeczke za wysoko, Coniunctio za nisko.
Problemow ze zliczaniem ulamkow raczej chyba nie miales, bo nie zauwazylem zadnych pomylek. Smile
Czy widzialbys jakas korzysc przy zmianie wagi glosow z (-1.25, -1) na (-1, -0.75) ?
Maciek

PostWysłany: 21.05.2014, 14:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem sobie prowizoryczny arkusz w Excelu i jakoś poszło, choć stres z podliczaniem lekki był - sprawdzałem całośc po 2-3 razy, ale mogłem sobie pozwolić na taki luksus bo dyskografia zespołu i liczba uczestników były stosunkowo niewielkie. Wink

Nie jestem wirtuozem liczb i przesadnym znawcą skutków ich używania, ale tak na chłopski rozum - jest to system eliminacyjny, więc moim zdaniem głosy minusujące powinny mieć przewagę nad plusującymi. -1,25 vs +1 daje w ogólnym rozrachunku lekki minus, a więc ma to chyba nieco większy sens.
Maciek

PostWysłany: 21.05.2014, 14:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do samych wyników - cieszy mnie podium dla Novej Syntezy 2. Svet Hledacu i 33 (które dzięki tej zabawie polubiłem na nowo) zamieniłbym miejscami - 4. pozycja tej pierwszej to spore zaskoczenie, bo dla mnie to zdecydowanie najsłabszy album Czechów. Odpadnięcie Coniunctio to faktycznie duża niespodzianka. Nie tyle ze względu na zawartość muzyczną, co gust i osłuchanie forumowiczów - byłem przekonany, że album ten będzie miał tu więcej zwolenników Wink
greg66

PostWysłany: 21.05.2014, 20:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Maćku.
Przyznam ,że dzieki strzelance poznałem jeden album grupy,którego wcześniej nie znałem .33 i o dziwo podoba mi się a jak porównuję z dokonaniami naszych grup z danego roku to bije je i pod względem pomysłów jak i brzmienia.
Maciek

PostWysłany: 21.05.2014, 21:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie - 33 brzmi zaskakująco dobrze i ładnie gitary tam chodzą. O dziwo, jest tam dużo mniej plastiku niż na płycie, na którą już tu trochę ponarzekałem Wink Jeśli słuchałeś wersji bez bonusów to się ciesz - utwory dodatkowe, które wyszły na reedycji CD 33 pozbawiają zębów i włosów za jednym zamachem (a jak ktoś już nie ma jednego lub drugiego, to odpadnie mu coś innego) Twisted Evil
greg66

PostWysłany: 21.05.2014, 21:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam bez bonusów -
a jeszcze tak jak słucham czy to czechów , czy węgrów czy w ogóle demoludów to zwróciłem uwagę na brzmienie perkusji. U nas po prostu nie umieli nagłaśniać bębnów. Brzmią jak granie na poduszkach ,pudełkach . Nasi sąsiedzi jednak byli większymi profesjonalistami co też przypomniała mi ta strzelanka. Więc same plusy Smile
Jakuz

PostWysłany: 21.05.2014, 21:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ukłony dla Maćka za świetną realizację, podziękowania dla wszystkich bawiących się.
Co do "Coniunctio" - nie ukrywam, mam z tym albumem pewien kłopot Wink Raz, że traktuję go bardziej jak album Jazz Q niźli Modrego, dwa - ja bardzo lubię akcenty free na albumach jazz-rockowych, ba! W ogóle mam kilka ukochanych płyt pośród free-jazzu.
Ale kurczę, granica między dobrym free odjazdem a graniem o siedmiu zbójach bywa cieniutka, oj cieniutka... Wink

Maciek - dzięki za ostrzeżenie o bonusach z "33" - muszę przecież dbać o zęby! Wink
Powrót do góry
caught
longplay

PostWysłany: 21.05.2014, 21:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Laughing
Dołączam do dziękczynnego chóru, o Maćku!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Strona 10 z 11

Skocz do: