Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Miód z pasieki ECM
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 07.08.2014, 20:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam również późniejszą płytę projektu - Azimuth '85. Sola klawiszowe, oraz wokalizy robią duże wrażenie. Klimat zbliżony do płyty wyżej wymienionej, acz mi wydaje się bardziej kameralny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
I&I
album CD

PostWysłany: 07.08.2014, 20:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam ich chyba dwie płyty na analogu. Zawsze miło wspominam, ale rzadko wracam, wertując płyty na półce.
Ale to się pewni zmieni - jak ze wszystkim.
Powrót do góry
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 07.08.2014, 20:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja polecę świeżo wydane "El Valle De La Infancia" Dino Saluzziego, argentyńskiego akordeonisty. Mam wrażenie, że facet w kółko gra to samo, ale jakie to jest piękne... Klasyczne tanga przeplatające się z ecmowskim jazzem, a nad całością czuwa taki orkiestrowy posmak Smile.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 26.09.2014, 17:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słucham właśnie świeżo zakupionego albumu Ralpha Townera - Batik (1978).

Wrażenia bardzo pozytywne. Towner na gitarze akustycznej, DeJohnette na perkusji, Eddie Gomez na basie. O ile w grze lidera zaskoczenia nie ma, a DeJohnette poniżej pewnego poziomu nie schodzi nigdy, o tyle dużą i jakże pozytywną niespodzianką jest dla nie Gomez - pięknie tu sobie poczyna. A że w takim żołnierskim składzie praktycznie każdy jest lub przynajmniej bywa solistą, to sporo tu dobrego basu na pierwszym planie.
Bednaar

PostWysłany: 26.09.2014, 19:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawa pozycja - jeden z moich ulubionych gitarzystów plus bezapelacyjnie ulubiony perkusista, tylko basisty Eddie Gomeza nie bardzo kojarzę Embarassed
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 05.10.2014, 12:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie słucham stosunkowo świeżej płyty:

Keith Jarrett, Charlie Haden - Last Dance

Materiał nagrany w 2007 roku, ukazał się chwilę po śmierci wspaniałego i genialnego kontrabasisty. Balladowy charakter większości kompozycji, a do tego liryczna i czujna (czy tacy artyści po tylu latach muszą być w ogóle czujni?Rolling Eyes) gra obu muzyków dały bardzo przyjemną i nastrojową płytę. Idealną na niedzielę i stanowiącą godne pożegnanie z Hadenem.
Maciek

PostWysłany: 07.03.2016, 23:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gary Burton - Seven Songs for Quartet and Chamber Orchestra

Ależ to jest kawał płyty! Bardzo pozytywnie mnie ten album zaskoczył.
Przykład dobrze realizowanej ambicji i wzorzec perfekcjonizmu.
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 18.05.2016, 18:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ważne miejsce do poszukiwań:
https://ecmreviews.com/artists/
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 10.10.2016, 18:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Edward Vesala - Satu (1977)

W moim odczuciu niedoceniana płyta. Nierówna - owszem, bo jest na niej trochę przestojów, ale sporo w niej także chwil magicznych. Vesala, Rypdal, Danielsson, Stańko (i kilku innych muzyków) oraz Szukalski, który - jeśli trafnie rozpoznaję jego partie - zostawił na tej płycie spory kawałek płuc.
Białystok

PostWysłany: 13.03.2017, 22:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jan Garbarek, Keith Jarrett, Palle Danielsson & Jon Christensen - Belonging (1974)

Słucham sobie tej płyty "zasmucony", że o ile przejrzałem FORUM praktycznie poza Esforty nikomu tu się ona nie podoba. Oczywiście to nie jest wielkie czy trudne granie, ale coś w sobie ma, może taką niezobowiązującą lekkość i bezpretensjonalność.

Szukając lżejszego jazzu sięgam z reguły po ECM z lat 70-tych, który teoretycznie jest słabszy niż te wielkie hard bopowe płyty z poprzedniej dekady. Tamte jednak brzmią mi mocno archaicznie, ECM-y natomiast jakby nagrano je wczoraj.

Ciekawym opinii ludzi bardziej "siedzących" w jazzie niż ja na ten temat (Belonging i ECM).
crescent

PostWysłany: 13.03.2017, 22:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

Jan Garbarek, Keith Jarrett, Palle Danielsson & Jon Christensen - Belonging (1974)

Słucham sobie tej płyty "zasmucony", że o ile przejrzałem FORUM praktycznie poza Esforty nikomu tu się ona nie podoba.

Coś słabo przeglądałeś nygusie, bo Ci to polecałem swego czasu. Skleroza nie boli Cool.
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 13.03.2017, 22:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Posypuję głowę popiołem. Wyszło mi 12 wpisów pod hasłem Belonging, ten uciekł. A skoro już oberwałem to jakie argumenty za ?
crescent

PostWysłany: 13.03.2017, 22:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wiesz, Jarrett głupi nie był. Jego ekspresja w połączeniu z ekspresją Garbarka, który wówczas grał chyba najlepiej i skandynawską surową sekcją rytmiczną to był strzał w dziesiątkę. Chwilę wsześniej Garbarek nagrał z Bobo Stensonem i tą samą sekcją jeden z najlepszych albumów w swojej karierze - Witchi-Tai-To.

Kiedyś w Studio S1 PR Garbarek podpisywał mi LP Wichi-Tai-To i zaznaczył, że to nie jest jego płyta, a całego zespołu. Taki to jest gość.
Powrót do góry
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.03.2017, 06:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja od Belonging wolę My Song oraz Personal Mountains. Są nagrane w tym samym składzie.
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 14.03.2017, 07:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:

Kiedyś w Studio S1 PR Garbarek podpisywał mi LP Wichi-Tai-To i zaznaczył, że to nie jest jego płyta, a całego zespołu. Taki to jest gość.

No gość a płyta piękna.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

Skocz do: