Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy i sugestie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 74, 75, 76  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Administracja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 25.11.2015, 18:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Włodek
epka kompaktowa

PostWysłany: 29.11.2015, 18:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro rejestracja na forum i tak musi się odbyć z udziałem Admina proponuję:
- całkowicie wyłączyć możliwość rejestracji przez formularz z forum,
- dodać wątek "Rejestracja" gdzie będzie podany krótki opis wraz z adresem email, na który trzeba będzie wysłać prośbę o rejestrację, dla utrudnienia sprawy botom można również podać jakąś frazę, która powinna znaleźć się w temacie maila,
- wykasować wszystkich spamujących użytkowników (boty).
Przy tym ostatnim może być trochę pracy, ale jest nadzieja, że będzie ona wykonana tylko raz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Admin
Site Admin

PostWysłany: 30.11.2015, 08:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, że na naszym forum nie ma możliwości „wyłączenia” rejestracji, Włodku Cool
Ale za to od początku działalności w bieżącej lokalizacji mamy włączoną opcję „aktywacji” użytkownika, ustawioną na każdorazowe potwierdzenie przez admina aktywacją zarejestrowanego konta. Zresztą łatwo chyba zauważyć, że mimo zalewu botami praktycznie żaden z nich nie zaśmieca nam forum – właśnie dlatego, że pozostaje „nieaktywny” i nic wstawić/napisać nie może.
A „normalni” użytkownicy – w normalnych warunkach (przed tym potopem) – byli wychwytywani na bieżąco i aktywowani w miarę sprawnie.
Teraz pojawiła się ta prośba aby pisać na maila zgłoszenia chęci rejestracji bo przy tej ilości botów nie sposób wyłapać ludzi z krwi i kości.
Powrót do góry
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 09.02.2016, 23:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś się działo dzisiaj z forum? Niemal przez cały dzień nie dało się wejść na stronę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Site Admin

PostWysłany: 10.02.2016, 06:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przepraszamy za usterki. Techniczne Cool
Powrót do góry
[Rad nierad]
epka kompaktowa

PostWysłany: 10.02.2016, 15:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Warto było przeczekać ten kryzys, bo teraz:
Cytat:
Mamy 75552 zarejestrowanych użytkowników

Jakuz

PostWysłany: 10.02.2016, 16:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I nie jest to nasze ostatnie słowo! Mr. Green
Powrót do góry
Andrzej
digipack

PostWysłany: 12.02.2016, 08:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

czcigodny Jakuz poinformował mnie o problemach technicznych z FD. Szybka analiza serwera wskazała, że wyczerpany został wstępnie określony (na 250 Mb) limit wielkości bazy danych. Nie oznacza to, że była to wielkość maksymalna. Przed momentem zwiększyłem ten limit na 450 Mb i jest jeszcze spory zapas na później.

W najbliższym czasie (sobota-niedziela) przeanalizuję czy przyrost wielkości bazy spowodowany był masowym atakiem botów (75000 zarejestrowanych), czy też w sposób naturalny liczba wpisów użytkowników spowodowała wyczerpanie zasobów bazodanowych.

Z poziomu bazy danych spróbuję usunąć boty. Niestety nie wiem jak powstrzymać dalsze ataki. Wstępnie proponuję zablokować możliwość rejestracji wraz z informacją na stronie głównej (dla potencjalnych nowych użytkowników) o konieczności wysłania maila do Jakuza.

Rozwiązaniem przyszłościowym byłaby instalacja oprogramowania nowszej generacji niż aktualnie wykorzystywane phpBB. Osobiście dość daleko odszedłem od "bezpośredniego programowania" i nie mam odwagi podjąć się takiego wyzwania.

Pozdrawiam.
Andrzej
digipack

PostWysłany: 12.02.2016, 09:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Testuję pewne rozwiązanie - autorskie Rolling Eyes - związane z powstrzymaniem botów. Jednym z efektów ubocznych jest domyślny język angielski forum gdy jesteście niezalogowani. Przepraszam (sorry) za kłopot - zapewne chwilowy.
Pzdr.

edit: powoduje to również brak poprawnego wyświetlania polskich znaków diaktrycznych podczas przeglądania forum w "trybie niezalogowanym".
Andrzej
digipack

PostWysłany: 12.02.2016, 09:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że rozwiązanie się w miarę sprawdza. Gdy dziś rano uruchomiłem forum boty rejestrowały się z częstotliwością ok. 3-4 na minutę. Po zmianie nie zarejestrował się żaden od 30 minut. (Ku pamięci, stan aktualny: 76883, ostatni ixoliguf).

Ponieważ jestem w pracy i przynajmniej teoretycznie powinienem pracować - chwilowo jestem zmuszony zostawić język angielski dla niezalogowanych. Jutro spróbuję coś z tym zrobić.

Pzdr.
Jakuz

PostWysłany: 12.02.2016, 09:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wielkie podziękowania, Andrzeju. Jak zwykle nasz Anioł Stróż czuwa Wink
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 12.02.2016, 09:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andrzeju - ogromne dzięki za Twój czas i za to, że chce Ci się jeszcze nad nami czuwać Wink
PS:
Słuchałeś ostatnio jakiejś fajnej płyty? Wink
Andrzej
digipack

PostWysłany: 12.02.2016, 10:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To rzeczywiście problem - najpóźniej jutro spróbuję przywrócić wersję polską. Przepraszam za kłopot.
Pzdr.
PS. Odpowiadając na pytanie Maćka - w ogóle słucham bardzo mało. Ostatnio (ze dwa dni temu) w odtwarzaczu był Boston "Don't Look Back" z 1978.

edit: wydawało mi się, że odpowiadam na wpis Włodka dotyczący logowania użytkowników, którzy w nick-u maja polską literę (jak właśnie Włodek). W międzyczasie wpis Włodka się ulotnił - i teraz nie wiem czy to ja mam omamy, czy Włodek skasował swój tekst.
Włodek
epka kompaktowa

PostWysłany: 12.02.2016, 10:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, że wykasowałem swój post, ale jak go przeczytałem do odniosłem wrażenie, że wygląda jakbym miał jakieś pretensje, co oczywiście nie miało miejsca - Andrzeju, Ty się tu starasz, a ja wyjeżdżam z czymś takim. No to usunąłem.
Widzę, że nie tylko ja z polskim znakiem diakrytycznym w loginie się zalogowałem, więc uznaję, że na FD są zarejestrowani sami inteligentni ludzie, którzy w mig poradzili sobie z tym wydumanym problemem. W dodatku z tego co obserwuję pojawia się coraz więcej użytkowników w krawatach, co cieszy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leptir

PostWysłany: 12.02.2016, 10:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyłączam się do gorących podziękowań dla Andrzeja - poza tym myślę, że i tak pewnie czekają nas bardziej radykalne zmiany.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Administracja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 74, 75, 76  Następny
Strona 54 z 76

Skocz do: