Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy i sugestie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 74, 75, 76  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Administracja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 12.02.2016, 11:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapomnieliśmy o jednej delikatnej kwestii:

Andrzej napisał:
Przed momentem zwiększyłem ten limit na 450 Mb i jest jeszcze spory zapas na później.

Na piękne oczy transferu chyba jeszcze nie dają, więc zgłaszam się do partycypacji w kosztach Wink
Leptir

PostWysłany: 12.02.2016, 12:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ano, ano - pisz Andrzeju ile się należy i organizujemy akcję crowdfundingową. Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej
digipack

PostWysłany: 12.02.2016, 12:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, nie, nie.

Dla ustalenia uwagi - to jest powierzchnia dyskowa a nie transfer danych. Tej powierzchni mamy od groma w tym zasadniczym pakiecie, za który płacimy co roku.

Nie wiem co mnie skłoniło kiedyś do określenia w konfiguracji maksymalnej wielkości bazy danych na 250 Mb. Zapewne przez długi czas obserwowałem, że "kręcimy się" w okolicach 10-20% wykorzystania tej wielkości. Uznałem, że "jest bezpiecznie" i zaniechałem dalszej analizy tematu. Teraz gdy Jakuz dał znać, że coś "nie gra" ze zdumieniem zauważyłem 100% wykorzystania owych 250 Mb.

Są dwie możliwości - albo staliście się ostatnio wyjątkowo gadatliwi albo te cholerne boty sprawiły (w nieznany mi sposób), że zbrakło nam miejsca. Osobiście wątpię w to, ale przyznam, że z takim najazdem się jeszcze nie spotkałem. Owszem, bywało ich 300 czy 500 ale nie 75000.

Ponieważ podnosząc bazę zaobserwowałem, że boty mnożą się z częstotliwością 3-4 na minutę, jakimś prostackim sposobem przyblokowałem drani.

Pzdr.
Białystok

PostWysłany: 12.02.2016, 18:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od 2 dni mam forum po angielsku. Logowanie się po polsku jest niemożliwe.
Andrzej
digipack

PostWysłany: 12.02.2016, 20:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Od 2 dni mam forum po angielsku.

Nie to żebym się czepiał, ale precyzyjniej byłoby powiedzieć od 9 godzin i 52 minut Smile. Rzuć okiem na wcześniejszych kilka postów. Jutro postaram się przywrócić stan patriotyczny.
Pzdr.
Andrzej
digipack

PostWysłany: 14.02.2016, 16:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

brak czasu sprawia, że w tej chwili rozwiązałem problem jedynie prowizorycznie (choć pewnie wiecie jak trwałe są prowizorki).

A oto jak sytuacja będzie wyglądać w najbliższym czasie:
- dla niezalogowanych forum w wersji angielskiej...
- ... ale z poprawnym wyświetlaniem tzw. polskich znaków w postach,
- powinny również zniknąć problemy z logowaniem użytkowników mających w nickach owe polskie znaki,
- po zalogowaniu forum w wersji polskiej,
- boty mam nadzieję na jakiś czas powstrzymane.

To co będę starał się zrobić po znalezieniu chwili czasu:
- wykosić 75000 zarejestrowanych botów,
- wzmocnić ochronę przed botami i jednocześnie zrezygnować z angielskiej wersji dla niezalogowanych,
- uruchomić shoutboxa,
- zrobić trochę porządku z banowanymi adresami - wydaje się, że Jakuz w inkwizycyjnym zapale zablokował możliwość rejestracji z gmail.com

Pozdrawiam.

PS. Jeżeli w tej chwili coś nie działa tak jak napisałem wyżej - piszcie śmiało - będę starał się szybko reagować.
Jakuz

PostWysłany: 14.02.2016, 18:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andrzej napisał:
... wydaje się, że Jakuz w inkwizycyjnym zapale zablokował możliwość rejestracji z gmail.com

To prawda, ponieważ jakiś czas temu (dość dawno - przyznaję) większość botowych ataków następowała z tego adresu e-mail. Nie znając trików made by Andrew Cool zwyczajnie go przyblokowałem. Wtedy podziałało, później niekoniecznie Wink
Andrzej, czapki z głów - być może Twoje działania oddalą konieczność aktualizacji phbpp, że o przenosinach na inny serwer nie wspomnę.
Powrót do góry
Arnold Layne
digipack

PostWysłany: 14.02.2016, 20:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakuz napisał:
Andrzej, czapki z głów

"Czapki z głów" Wink
i plecaki z grzbietów Very Happy
Andrzeju, podziękować Very Happy
Leptir

PostWysłany: 14.02.2016, 21:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wielkie podziękowania dla Ciebie Andrzeju!
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 18.05.2016, 13:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Takie pytanie: co koleżanki i koledzy forumowi sądzą o założeniu wersji Forum Dinozaurów na Tapatalk?
Powrót do góry
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 19.05.2016, 07:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem za.
Maciek

PostWysłany: 18.08.2016, 21:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam do Was pytanie w sprawie wątku [NKR] Słowianie - jeszcze na starym forum był podobny temat, który zwał sie "Za południową granicą" i przyznam, że trochę wygodniej się w nim pisało, przynajmniej mi, bowiem treści nie ograniczała formuła NKR, która prędzej czy później, szczególnie w tak wąskim ujęciu, ulega wyczerpaniu. Ostatnio wpada mi w ręce mnóstwo świetnych płyt czechosłowackich, które nie mają zbyt wiele wspólnego z Nieznanym Kanonem Rocka, a żal mi trochę o niektórych z nich nie pisać. Nowego tematu nie ma sensu zakładać, bowiem w dotychczasowym jest już sporo sensownych rzeczy o muzyce czeskiej i słowackiej, więc co wy na, żeby rozszerzyć formułę tego istniejącego, modyfikując nieco jego nazwę?
mir
remaster

PostWysłany: 19.08.2016, 03:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Macku, znakomity pomysl! Jestem za.

Pzdr

mir
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 19.08.2016, 08:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się Maćku - ne ma sensu dzielić słowiańskiego rocka na KR i NKR.
Maciek

PostWysłany: 31.08.2016, 09:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir, mir - dzięki za wasze głosy. Smile

Przy okazji chciałbym powrócić do kwestii zamieszczania obrazków/zdjęć na forum. Jeśli mnie pamięć nie myli, ustalaliśmy kiedyś dwie niepisane zasady - bazujące bardziej na dżentelmeńskiej umowie niż na regulaminach, ale jednak. Wink
W imieniu administracji, moderacji oraz użytkowników chciałbym poprosić wszystkich serdecznie o przestrzeganie, w miarę możliwości, dwóch zasad:

- nie wrzucajmy w tematach muzycznych obrazków większych niż 500x500 (uzasadnione wyjątki nie będą zbrodnią)

- cytujmy mądrze, bez niepotrzebnych dłużyzn i obrazków. Nie ma przeszkód ku temu by cytować cytowany wcześniej cytat z cytatem o cytacie Tacyta, ale niech w takiej wypowiedzi zostanie to, co najważniejsze. Czyli w miarę możliwości - tnijmy i skracajmy cytaty.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Administracja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 74, 75, 76  Następny
Strona 55 z 76

Skocz do: