Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o grach
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 12.12.2014, 15:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z drugiej strony, jak ciśnienie trochę opadnie, to pewnie sporo ludzi przetestuje ten nowy tytuł. W końcu siedzą tam ludzie z SS, Top Secret, Gamblera czy innego Reseta. Brakuje kilku nazwisk, ale skład nie jest zły.
Tyle, że po dwóch numerach (całkiem udanych) wiem już, że magia starego SS czy w ogóle retro jest już nie do odzyskania w 100%. Głównie dlatego, że dorośli zarówno piszący jak i czytający i o pewnych rzeczach nie da się już pisać tak jak kiedyś.
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 12.12.2014, 18:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Też jestem zdania, że kurz opadnie - w końcu czy ludzie wspierali okładkę ze znanym tytułem, czy też to co jest w środku Smile? Ale pewnie dużo osób się zniechęci. A resztę dopełni brak wsparcia dużego wydawcy/reklamy - parę pism, tworzonych przez różne środowiska, na przestrzeni ostatnich lat próbowało coś zdziałać i najczęściej kończyło się na 1-2 numerach.

Quote:
Tyle, że po dwóch numerach (całkiem udanych) wiem już, że magia starego SS czy w ogóle retro jest już nie do odzyskania w 100%. Głównie dlatego, że dorośli zarówno piszący jak i czytający i o pewnych rzeczach nie da się już pisać tak jak kiedyś.

Ja wiem - wg mnie udało im się dość dobrze przywrócić stary klimat... tylko czy jest on wciąż coś warty Wink. Dla mnie stare pisma o grach to tylko sentyment, językowo są często straszne i poza klimatycznymi kącikami i odpowiedziami na listy, cała ta warstwa recenzecko-publicystyczna jest słaba.

A pismo o grach retro można bardzo fajnie i dobrze zrobić, tak jak zalinkowany Retro Gamer. O historii zawsze się dobrze pisze i czyta Smile, można odkopać dużo ciekawych spraw, zrobić fajne zestawienie itd. Zresztą w samym SS tego typu artykuły były przecież wisienką. Szkoda, że panowie nie poszli bardziej w tym kierunku, bo niestety parę tekstów pokazało, że nie do końca zespołowi leży tematyka współczesna.
Maciek

PostPosted: 26.01.2015, 11:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czy ktoś z was gra(ł) i może polecić coś z klimatów survivalovych?
The War of Mine jest bardzo miodne, ale niestety bardzo krótkie. Po nabraniu doświadczenia grę przechodzi się w jeden wieczór.
Najbardziej interesuje mnie coś, gdzie nie ma konieczności grania po sieci z całym światem - nie wiem tylko czy dziś w ogóle się takie gry jeszcze robi Smile
DayZ brzmi ciekawie (ktoś gra?), podobnie z nowy H1Z1 (gra ktoś?). Czytałem też o ciekawej grze, która nosiła chyba tytuł Survival, ale jej wadą było również to, że można ją było przejść w kilka godzin.
Dodam, że nie chodzi mi o survival horror, ale takiego Robinsona Crusoe we współczesnym świecie.
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 26.01.2015, 18:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

A szkołę przetrwania w SKYRIM zaliczył?
Jeśli nie, to popróbuj tych modów Idea :

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/11163/?
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/36964/?
https://www.youtube.com/watch?v=QKy6a7obYGg

Powodzenia i trzymaj się ciepło Twisted Evil Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Backside

PostPosted: 27.01.2015, 22:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja takich nie lubię, ale mój kolega-ekspert, który zna dosłownie wszystko co wychodzi Smile, pisze, że do Twojego opisuje pasuje Don't Starve.

Jest jeszcze parę kandydatów, ale dopiero w produkcji i fazie testów, np. The Forest.

Są też gry z tego typu na dużą skalę (to już moja rekomendacja) - Far Cry 3 i 4, Dead Island... ale wydaje mi się, że o takie ci nie chodzi Smile
Maciek

PostPosted: 04.02.2015, 19:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
A szkołę przetrwania w SKYRIM zaliczył?

Nie miałem pojęcia o istnieniu czegoś takiego - dzięki! Smile Mam wprawdzie teraz lekki przesyt Skyrim, ale pewnie za jakiś czas powrócę.

Backside wrote:
Ja takich nie lubię, ale mój kolega-ekspert, który zna dosłownie wszystko co wychodzi , pisze, że do Twojego opisuje pasuje Don't Starve.

Brzmi ciekawie - dzięki wielkie!

Od siebie dodam, że testowałem przez parę dni State of Decay, ale niestety są tam zombiaki i sprawa dosyć szybko się nudzi. Formuła podobna nieco do GTA, co na początku wywołuje entuzjazm, ale dosyć szybko się on u mnie wypalił Wink
Backside

PostPosted: 17.02.2015, 20:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Parę dość świeżych, naprawdę niezłych i dużych gier na PC można kupić w tanim zestawie: https://www.humblebundle.com/?squareenix2_bundle

Zarówno Hitman, Lara Croft, jak i Thief to górna półka - świetne scenariusze, rozbudowane światy, dużo możliwości. A Sleeping Dogs to takie azjatyckie GTA Smile.
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 05.10.2015, 13:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=21342

A jednak! Very Happy Grał już ktoś?
Back to top
Maciek

PostPosted: 01.04.2016, 12:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gdyby ktoś przeoczył - od tygodnia można już grać w Samorosta 3.
Mam na koncie dopiero kilka godzin rozgrywki, ale już teraz wiem, że najnowsza produkcja Czechów bije na głowę ich wszystkie wcześniejsze produkcje (łącznie z Machinarium). No i ścieżka dźwiękowa - coś pięknego!
Zdjęć nie wklejam, bo duże, ale warto zajrzeć chociażby tu: http://amanita-design.net/games/samorost3.html
Backside

PostPosted: 01.04.2016, 19:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

O, że ja przegapiłem premierę! Mam nadzieję, że niedługo uda mi się wypróbować - co prawda w przygodówki jestem noga, ale oni robią coś więcej niż gry. To jest sztuka! Very Happy
Maciek

PostPosted: 01.04.2016, 19:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Backside wrote:
co prawda w przygodówki jestem noga, ale oni robią coś więcej niż gry.

Panie, jakie przygodówki. Dla Samorosta powinna istnieć osobna kategoria Smile
Zagadki bywają piekielnie trudne, ale rozwiązania są często tak abstrakcyjne i zabawne, że warto się pomęczyć. No i powtórzę jeszcze raz - MUZYKA!
Adi
singel analogowy

PostPosted: 04.12.2017, 19:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja od siebie polecam Machinarium, świetna gra z równie świetną ścieżką dźwiękową. Co prawda nie przeszedłem jej, bo zaciąłem się przy jakiejś zagadce ( coś z wieżą z zegarem, wybijającą którąś tam godzinę ), ale kiedyś na pewno wrócę do tej przesympatycznej gry. Klimat, postacie, dźwięk, grafika, muzyka, to wszystko na naprawdę wysokim poziomie.

Journey - tytuł ekskluzywny na Playstation 3, później wyszła również na Playstation 4, i to w wersji kolekcjonerskiej, z dwiema innymi grami, Flower i Flow. Gra jest z gatunku gier eksploracyjnych, podróżujemy przez piaszczystą pustynię, celem naszej wędrówki jest szczyt samotnej góry, więc nie każdemu tego typu rozgrywka przypadnie do gustu. Znakomita oprawa audiowizualna, gorąco polecam soundtrack. Gra jest idealną odskocznią od mordowania, szlachtowania, dziurawienia, podcinania, koszenia serią z karabinu naszych wrogów Very Happy

Można też sprawdzić Abzu, podobna gra co Journey, tyle, że jej akcja dzieje się w głębinach oceanu. Mimo to, w mojej opinii, tytuł jest znacznie słabszy od Journey. Podobieństwo tych gier wynika z faktu, iż przy Journey na stanowisku dyrektora artystycznego stał Matt Nava, późniejszy założyciel studia Giant Squid, którego pierwszym projektem było właśnie Abzu. Ponownie znakomita oprawa audiowizualna, równie dobra, a może i jeszcze lepsza muzyka niż w Journey, którą nawiasem mówiąc stworzył ten sam kompozytor Austin Wintory, mający już zdecydowanie wyrobione nazwisko w świecie muzyki z gier.

Jeśli ktoś ma Pleja 3 albo 4, to gorąco polecam również The Last of Us. Zdecydowanie jedna z najlepszych gier, w które grałem. Opowiada historię dorosłego mężczyzny Joela i Ellie, nastoletniej dziewczyny, będącej pod jego opieką, którzy muszą przetrwać w świecie ogarniętym zarazą, która zmieniła ludzi w krwiożercze, żądne ludzkiej krwi potwory. W żadnej innej grze nie widziałem tak cudownie ukazanych relacji międzyludzkich, przede wszystkim między dwójką naszych bohaterów, ale nie tylko. Klimat zniszczonego, porośniętego roślinami świata potrafi zachwycić. Niezła grafika, bardzo dobra, klimatyczna, nieco minimalistyczna muzyka, bardzo dobrze zrealizowana walka wręcz, i bronią białą, czujemy każdy wyprowadzony cios, rewelacyjne dialogi. Fabuła jest niezła, ale daleko jej do oryginalności. Moim zdaniem, zdecydowanie zbyt wiele osób przecenia ją, ale mimo wszystko historia jest ciekawa. Absolutnie musicie w The Last of Us zagrać. Ode mnie 9/10.

Fanom straszenia polecam Alien: Isolation - Obcy: Izolacja - powiem tak, klimat można dosłownie kroić nożem Very Happy Ja akurat kupiłem grę z czystej ciekawości, ponieważ nie jestem fanem survival horrorów, i nie lubię się zbytnio bać Very Happy oraz dlatego, że dostała wysokie oceny, i sporo nagród, no i za zajęcie pierwszego miejsca na Grę 2014 roku według redakcji CD - Action Wink
Na razie zrobiłem sobie dłuższą przerwę od Aliena, muszę odsapnąć od takich cięęęeżkich klimatów. Dobra, nieco filmowa, specyficzna grafika, rewelacyjny, fantastycznie budujący klimat dźwięk, niełatwa rozgrywka ( cholerne androidy Very Happy mało amunicji, brak zapisu w dowolnym momencie - to akurat by się przydało Wink ). Dla fanów gier horrorowych mus.

Jak ktoś lubi platformówki, to sprawdźcie sobie grę Trine, oraz jej kontynuację Trine 2. Trine łączy elementy zręcznościowe z logicznymi. W grze wcielamy się w trójkę bohaterów, rycerza, maga i złodziejkę. Gry mogą pochwalić się piękną, bardzo kolorową oprawą graficzną, i równie baśniową muzyką. Mag może tworzyć przedmioty, pomagające w forsowanie przepaści, złodziejka bujać się na haku z liną i strzelać z łuku, a rycerz niszczyć i miażdżyć naszych przeciwników. Polecam Smile

Last edited by Adi on 04.12.2017, 22:24; edited 6 times in total
Back to top
MichalP
kaseta "chromówka"

PostPosted: 04.12.2017, 21:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wszystko to można zmieścić w jednym poście.
Back to top
Adi
singel analogowy

PostPosted: 04.12.2017, 22:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dlaczego nie można usunąć postów ?
Back to top
B.J.
box

PostPosted: 04.12.2017, 22:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Można tylko ostatni. Nie przejmuj się, Moderator posprząta.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Next
Page 16 of 17

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum