Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Nick Cave (& The Bad Seeds)
Goto page Previous  1, 2, 3

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 13.09.2016, 12:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nicky w ciekawy sposób wchodzi nieco w estetykę raperską: https://www.youtube.com/watch?v=ugvL86i9Y-4
Ogólnie niezła płyta, chyba sobie kupię, choć do fanklubu pewnie mnie nie przyjmą, bo poza 4 oryginałami mam kilka ruskich piratów Cool
Back to top
View user's profile Send private message
jarex
digipack

PostPosted: 13.09.2016, 13:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Nicky w ciekawy sposób wchodzi nieco w estetykę raperską: https://www.youtube.com/watch?v=ugvL86i9Y-4
Ogólnie niezła płyta, chyba sobie kupię, choć do fanklubu pewnie mnie nie przyjmą, bo poza 4 oryginałami mam kilka ruskich piratów Cool

te ruskie to niedługo unikatami zostaną Wink
Back to top
Duch 1532
remaster

PostPosted: 13.09.2016, 13:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

@crescent — zastanawiałem się, czemu to utwór, który najmniej mi się podobał. Bardzo możliwe, że właśnie dlatego.
O! rękę karaj, nie ślepy miecz!
Back to top
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 13.09.2016, 13:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale jednak podobał? Mi również Wink
Back to top
Duch 1532
remaster

PostPosted: 13.09.2016, 15:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jednak tak.
O! rękę karaj, nie ślepy miecz!
Back to top
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 11.09.2017, 18:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Setlista na aktualnej trasie bez większych zaskoczeń. trochę szkoda, bo do ostatniej płyty nadal nie mogę się przekonać, jednak w dalszym ciągu jest na co sobie ostrzyć zęby. No i nudny numer na płycie, a wykonywany na żywo przez TAKI zespół, to dwa różne światy. Mam oczywiście nadzieję, że Cave wciąć to potrafi.

https://www.setlist.fm/setlist/nick-cave-and-the-bad-seeds/2017/greek-theatre-los-angeles-ca-3be4d0f4.html
Maciek

PostPosted: 12.09.2017, 10:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z innego wątku:

Cure wrote:
WOJTEKK wrote:
Maciek wrote:
Nick Cave & The Bad Seeds - Live From KCRW

Zaczynam nieśmiałą rozgrzewkę przed październikowym koncertem.

Poszukaj sobie Live at the Royal Albert Hall - jest naprawdę dużo lepsze niż KCRW

A ja bym chyba wybrał Live Seeds, przede wszystkim za energię w czystej postaci, brud, jakąś pierwotną i nieopisaną siłę. RAH i KCRW są zbyt grzeczne i wypolerowane. Takie, które charakternego szczekacza pokazują ze stępionymi zębami, ze spętanym charakterem, niby ładne ale... zobaczcie sobie chociaż Glastonbury 2013 na tubie, no tam ogień jest niemal jak na Live Seeds!

Trudno porównać Live Seeds z ostatnimi koncertówkami, bo to przede wszystkim inny repertuar i inny skład. No i jakieś 25 lat różnicy w podejściu do wielu rzeczy;)
Ze składu wypadli charyzmatyczni Blixa i Mick, pojawił się za to nie mniej ważny i odpowiednio kopnięty Warren, więc równowaga jako tako została zachowana.
Micka (na którym wizualnie wzoruje się coraz bardziej Szanowny Minister Gowin Wink) miałem przyjemność oglądać ostatnio na koncercie P.J. - klasa i możliwości przeogromne.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 26.09.2017, 09:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja miałem szczęście widzieć Bad Seedsów jeszcze w składzie z Blixą i Mickiem, niestety na październikowy koncert nie zdążyłem z kupnem biletu Sad
View user's profile Send private message Visit poster's website
WOJTEKK

PostPosted: 26.09.2017, 12:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja ich ogladałem 20 lat temu w Kongresowej, min wq towarzystwie De Coy i Tomka Beksińskiego. Potem opowiadałem De Coy jak zabić człowieka przy pomocy leków znajdujacych się w walizce z karetki pogotowia. I nie mówimy o pavulonie Very Happy

http://artrock.pl/
Back to top
Tarkus

PostPosted: 26.09.2017, 12:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dlatego przestała nagrywać... Wink
View user's profile Send private message Visit poster's website
Maciek

PostPosted: 27.10.2017, 12:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Od koncertu minęły już 3 dni, a ja nadal nie mogę się otrząsnąć. To był jeden z tych koncertów, które zapadają w pamięci na całe życie. Koncert to mało powiedziane, bo w przypadku Nicka, zwłaszcza na żywo, chodzi o coś więcej niż muzykę, jednak bez względu na to jak nazwiemy ten spektakl, było to dla mnie jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych, w których miałem okazję uczestniczyć.

Dramaturgia koncertu była godna Hitchocka - zaczęło się od trzęsienia ziemi w okolicy 2-3 utworu i przez ponad 2 kolejne godziny napięcie rosło. Pamiętam, że już w okolicy czwartego utworu - Higgs Boson Blues pomyślałem, że skoro już teraz jest tak genialnie, to co wydarzy się dalej? Zdecydowane podkręcenie poziomu emocji wydawało mi się już wtedy mało możliwe i bardzo szybko przekonałem się, jak uboga jest moja wyobraźnia. Kiedy te 8-9 miesięcy temu ogłoszono koncert w Polsce, bałem się, że położy go trochę repertuar ze Skeleton Tree, w który ciągle nie potrafię się wgryźć, jednak dyrektor artystyczny Warren Ellis pokazał ponownie, co to znaczy przearanżować całość tak, żeby odbiorcy spadły kapcie. Już po koncercie, kiedy emocje odrobinę opadły, analizowaliśmy z przyjacielem (dla którego nie był to pierwszy koncert Nicka) okoliczności wcześniejszych koncertów i doszliśmy do wniosku, że tegorocznego koncertu nie zamienilibyśmy na żaden z wcześniejszych. Wprawdzie 4 lata temu w Gdyni zabrzmiały 2 utwory z Henry’s Dream, ale najnowszy zestaw oraz pozostałe okoliczności przemawiają nieznacznie za występem z 2017 roku. Najlepsze momenty? Zdecydowanie Jubilee Street, który w wersji koncertowej ma niewiele wspólnego z wersją studyjną, a energii i ogólnego zniszczenia na scenie w trakcie tego numeru mogłoby pozazdrościć 99% rockowych czy nawet metalowych zespołów. Genialnie wypadły też: From Her to Eternity, Tupelo (śweitnie przearanżowane!), Red Right Hand czy niezawodne Stagger Lee, w trakcie którego na scenie Nickowi towarzyszyło i czynnie współtworzyło show jakieś 50-60 osób z widowni. O tym, co Nick wyprawiał na scenie, na rękach widowni czy stojąc w różnych przedziwnych miejscach (w tym na samej płycie, wśród ludzi) nie będę się rozpisywał, bo zwyczajnie nie da się tego opisać słowami. Dodam tylko, że po tych wszystkich jego ekscesach trudno uwierzyć, że ma już na karku 60 lat.
Wieczór, po którym czuję się koncertowo spełniony, szczególnie że był to też jeden ostatnich wykonawców, których bardzo chciałem zobaczyć na żywo.

I jeszcze setlista: https://www.setlist.fm/setlist/nick-cave-and-the-bad-seeds/2017/hala-torwar-warsaw-poland-1be3250c.html
Maciek

PostPosted: 02.11.2017, 12:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Krótkie wspomnienie niedawnego koncertu i dowód na to, że Nick w Polsce bawił się znakomicie. Gdyby jego występ odbywał się w Norwegii, to podczas Weeping song z ręki jadłyby mu nawet fiordy. Wink
https://www.youtube.com/watch?v=cdh_Vr0CuMA
Wsparcie widowni na scenie w trakcie Stagger Lee też było miłym akcentem na koniec: https://www.youtube.com/watch?v=9WUpPdnc2_U
esforty
maxi-singel analogowy

PostPosted: 02.11.2017, 13:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Od dawna wiedziałem, że nie będę obecny na tym koncercie, ale też nie wiedziałem, że stracę aż tyle.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum