Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Jean Michel Jarre
Goto page Previous  1, 2, 3

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Heartbreaker
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 11.07.2014, 17:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Quasarsphere wrote:
Dobrze że doczekaliśmy wreszcie tych reedycji bo ceny oryginalnych płyt Jarre'a na Allegro i w marketach przyprawiały o ból głowy.

parę lat temu kupwalem to hurtem po jakies 29-30 zyli sztuka. nie wiem, czy to taka straszna cena. Zresztą teraz chodza w granicach 36-40 zyli - nie sądzę, żeby taka cena mogła przyprawiać o ból głowy.

Przed ukazaniem się tegorocznych reedycji płyty Jarre'a były dość drogie. Oxygene, Eqinoxe, Magnetic Fields, Oxygene 7-13, kosztowały w MM 69,90zł. I była to cena żelazna.
Back to top
View user's profile Send private message
Geminiman
Guest

PostPosted: 15.09.2014, 16:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

A propos singla Oxygene 8 promującego album Oxygene 7-13. Czy wiedzieliście o tym, że ta wersja, która puszczali w mediach była przeróbką, która nosiła podtytuł Dado FM Mix? Ja kilkanaście lat temu w ogóle nie zdawałem sobie sprawy z tego, że to nie jest wersja studyjna, tylko jakiś remiks. Zresztą pod koniec lat 90, mało kogo interesowały klubowe remiksy elektronicznych utworów. Wszystko dlatego że w Polsce w ogóle nie istnieje rynek singlowy.
Back to top
Magog
epka analogowa

PostPosted: 15.09.2014, 17:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Geminiman wrote:
A propos singla Oxygene 8 promującego album Oxygene 7-13. Czy wiedzieliście o tym, że ta wersja, która puszczali w mediach była przeróbką, która nosiła podtytuł Dado FM Mix? Ja kilkanaście lat temu w ogóle nie zdawałem sobie sprawy z tego, że to nie jest wersja studyjna, tylko jakiś remiks. Zresztą pod koniec lat 90, mało kogo interesowały klubowe remiksy elektronicznych utworów. Wszystko dlatego że w Polsce w ogóle nie istnieje rynek singlowy.

W dalszym ciągu chyba mało kogo interesują klubowe remiksy.

Odpowiadając na pytanie: ja nie wiedziałem. A inni? Wiedzieliście?
W ogóle jest bardzo źle z moją wiedzą. Każde powyższe zdanie zawiera informacje, o których nie wiedziałem.
Back to top
Geminiman
Guest

PostPosted: 15.09.2014, 17:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja o tym napisałem, ponieważ na YouTube znalazłem wideoklip do studyjnej wersji Oxygene 8. W polskiej telewizji widziałem tylko wersję zremiksowaną przez Dado FM'a. Na dowód tego zobaczcie te dwa linki.

Oxygene 8 (original version)
http://www.youtube.com/watch?v=lVEAk5Lpwf0

Oxygene 8 (Dado FM remix)
http://www.youtube.com/watch?v=9Tn9xT-pQ0w
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 15.09.2014, 17:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

A to znacie?

https://www.youtube.com/watch?v=dJFvrOscybc

http://artrock.pl/
Back to top
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 11.09.2016, 17:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jean Michel Jarre - Electronica I & II

Moje pierwsze wrażenia po zapoznaniu się z najnowszymi dokonaniami francuskiego instrumentalisty, tzn. The Time Machine oraz The Heart of Noise:

Zapoznałem się z nowymi płytami Jarre'a. Jak dla mnie kompletnie leży produkcja. Brzmienie przeładowane basem i wysokotonowymi efektami, przez co środek sporo traci. Lepiej sprawdziłaby się w tym przypadku produkcja "miękka", tak jak w muzyce gatunku chill-out. Niestety raczej sony music nastawiło się raczej na fanów iPhone'ów, Spotify i słuchawek dokanałowych niż melomanów-miłośników twórczości Jarre'a. Co do utworów: Bardzo podoba mi się Zero-Gravity z Edgarem, pierwsze dwa i ostatni utwór The Heart of Noise. Udała się również kolaboracja z Air i Vince Clarke. Początek The time machine (utwór pierwszy) - udany wstęp do albumu, ale złagodziłbym nieco ten bit. Zaskakujące jest że utwór z Buurenem wypadł naprawdę dobrze, a na pewno lepiej niż to co prezentuje z jego twórczości Radiozet. Myślę, że godnym uwagi jest również utwór nagrany z Fuck Buttons. Nie rozumiem tylko co z muzyką elektroniczną może mieć wspólnego Cindi Lauper, Pet Shop Boys, czy ta młoda artystka Little Boots. O Snowdenie nie wspominając. Reasumując, wielka szkoda że druga część Electronica nie jest w pełni solowym albumem Jarre'a jak wcześniej planował zrobić. No ale korporacja sony zadecydowała inaczej. Niemniej dobrze by zrobili gdyby z tych dwóch płyt wydali kompilację, z którą zrobiłby porządek dobry dźwiękowiec. Ja prawdopodobnie wybiorę sobie najciekawsze kawałki i z nich zrobię 1CD.
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 11.09.2016, 18:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co do produkcji - akurat nie mam żadnych zastrzeżeń - tzn. nie zwróciłem uwagi, czyli jest zupełnie dobrze. Muzycznie - obie płyty prezentują się dobrze, niej więcej na podobnym, równym solidnym poziomie. Niespecjalnie wiedziałbym co wywalić, żeby zrobic ten 1 CD. Obie są bardzo słuchalne - miło latwo przyjemnie. Moim zdaniem od czasu Rendez Vous nic lepszego nie nagrał. A sam koncept był prosty - Wy dajecie muzykę, a ja twarz, a o kasę to się nie bójta.

http://artrock.pl/
Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 13.09.2016, 23:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czy leży produkcja?
Dla mnie jest OK, to już bardziej współczesna elektronika, teraz tak to się robi. Nie da się dogodzić wszystkim.

Co do jakości materiału to osobiście bym wywalił tylko pojedyncze utwory (Little Boots!, Cyndi Lauper!). Utwór ze Snowdenem trochę może od czapy ale może być, jest to jakiś pomysł. Przeważająca większość to rzeczy bardzo ciekawe chociażby wspomniane Zero-Gravity - chociaż to akurat typowy TD ale czy to zarzut skoro utwór jest dobry? I czy to nie jest ostatnia aktywność Froese przed śmiercią?
Ogólnie klasyka z najlepszych Jarrowych czasów przeplata się tutaj cały czas z różnymi odcieniami współczesnej elektroniki. IMO pomysł przedni i wykonanie godne mistrza. Jest sporo rzeczy, które można było przewidzieć i jest sporo niespodzianek.
Myślę że to może być śmiało wizytówka współczesnej muzyki elektronicznej, którą lekko przyprawił sam mistrz. Brzmi może zbyt górnolotnie ale wątpię czy komuś uda się zrobić tak obszerny i tak udany przekrój tego gatunku.
Back to top
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 15.10.2016, 11:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zbliża się premiera kolejnej części Oxygene - tym razem z numerem III, ale zawierająca utwory z numeracją 14-20. Ciekawe czy chociaż dorówna do Oxygene 7-13 którą bardzo sobie cenię.
Oby nie zrobił z tej serii dyskoteki. Spodziewam się raczej grania w starym dobrym stylu.
Na obecnej trasie koncertowej Jarre prezentuje fragmenty nowej płyty. Ma się ukazać w grudniu.
Back to top
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 05.11.2016, 18:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Było prawie pewne, że ten dzień kiedyś w końcu nadejdzie. W grudniu premiera albumu Oxygene 3. Pierwszy singiel nie wróży niczego wybitnego. Sympatyczne tło do prognozy pogody i chyba nic więcej:

Oxygene 17: https://www.youtube.com/watch?v=ivTOqoNMAT8
Tarkus
box

PostPosted: 08.11.2016, 10:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Rok 2038. Jean Michel Jarre anonsuje nowy album prezentując "Oxygene 63".
View user's profile Send private message Visit poster's website
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum