Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

The Rolling Stones
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 19, 20, 21

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tarkus
box

PostPosted: 13.12.2013, 17:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Więcej. Duuuużo więcej. Na Stingu w 2005 bodaj było coś pod 300 tysięcy, na Duran Duran rok później niewiele mniej.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 13.12.2013, 18:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

300 000 to przesada Wink. Na oficjalnej stronie toru można sobie ofertę pobrać w pdfie i sprawdzić - część "torowa" do koncertów ma powierzchnię 45ha, zakładają, że mieści do 150 000 osób. http://torsluzewiec.pl - zakładka "biznes" i "wynajem terenów".
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 14.12.2013, 13:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przeniesione z wykasowanego tematu "The Rolling Stones - ankieta":

mad wrote:
Moim zdaniem muzyka nie wytrzymała próby czasu. Oczywiście legenda pozostała, kilka przebojów również, ale zupełnie nie ciągnię mnie, aby np. przesłuchać jeszcze raz w całości jakiś album. Jakies to maksymalnie proste mi się teraz wydaje.

Bernard wrote:
Zacząłem słuchać muzyki w drugiej połowie lat 70-tych opierając się głównie na Trójce. Najpierw przemówili do mnie Sabaci, Parple, Zeppelini, Juraje, Łiszboni. Potem przyszła kolej na nieco trudniejsze rzeczy: Floyd, Yes, Tangerine Dream. A potem już poleciało.... W tamtych czasach Stonesi nie byłi w mediach zbyt popularni. No może poza "Satisfaction", "Brown Sugar" czy "Angie". I właściwie po ich płyty sięgnąłem dopiero około 2000 roku. I cóż to była za radość. Ja ich właściwie wtedy odkryłem na nowo i na dobre. I dziś mam 80% ich dyskografii i zamierzam dokupić pozostałe 20. I wciąż słucham tych płyt z Surprised rozszerzoną maksymalnie japą. Absolutny szacunek, znakomita muzyka, pełna tej witalnej energii. Może trochę racji ma mad, mówiąc że to maksymalnie proste. W końcu It's Only Rock and Roll. Ale jakie piękne.
Back to top
esforty
singel analogowy

PostPosted: 14.12.2013, 15:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kiedy słucham Kamieni czuję się trochę jak Greta Garbo w Genewie...
Od połowy lat 90-tych, kiedy zacząłem kompletować kompaktowe edycje albumów katalogowych, jestem wielbicielem, beznadziejnym wielbicielem. Wtedy, na przełomie 94/95 zrobiłem na własny użytek listę z kolejnością w jakiej będę kupował płyty Stonesów. Pamiętam, że "Emotional rescue" znalazło się daleko...
Dzisiaj, bez szczególnej okazji, słuchałem właśnie tej i po raz kolejny uświadomiłem sobie jak jest dobra. Mało się o niej mówi i pisze bo jest po wychwalanej, nie twierdzę, że niesłusznie, "Some girls", a przed "Tattoo you" będącej komercyjnym strzałem w <<10>>.
To takie wydawnictwa jak: "It's only rock'n'roll" (ta akurat nie bezpośrednio), "Emotional rescue" czy "Voodoo lounge",rzadziej wymienianych, lub wcale w różnych encyklopediach, przewodnikach płytowych, a które ukazują się po spektakularnych sukcesach zespołu świadczą o klasie twórców. Nie zawierają, wg. mnie żadnych wypełniaczy czy kawałków za które trzeba by się wstydzić.
Tarkus
box

PostPosted: 14.12.2013, 23:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sheik Yerbouti wrote:
300 000 to przesada Wink

Oficjalne przekaziory trąbiły wówczas o 300 tysiącach, ja nie liczyłem Very Happy Ale tłum i ścisk był cholerny, udało mi się dopchać nie bliżej niż na jakieś 40-50 metrów od sceny. Na Duranach było znacznie lepiej, stałem na tyle blisko, by widzieć zmarszczki na twarzy LeBona Smile
esforty
singel analogowy

PostPosted: 15.12.2013, 10:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dotarłem do informacji:
http://www.youtube.com/watch?v=eyDsjXnSE5E
I to jest, jak pamiętam,byłem, wiarygodne znacznie bardziej niż podawane wyżej szacunki.
Na świecie taka ilość biletów sprzedaje się, no, powiedzmy, w ciągu godziny. U nas trwa kilka miesięcy i jeszcze oferuje się przeceny. Mój bilet do sektora B2 (tuż za strefą VIP) kosztował 265PLN na początku roku, by, chyba, od połowy maja kosztować ok. 30 PLN mniej.
Jeśli życie składa się z chwil to 25 lipca tamtego roku był ważną chwilą mego żywota(przepraszam za niestosowny patos).
mtr33
szpula

PostPosted: 19.12.2013, 22:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
A u nas w 2007 na Służewcu miejsc jeszcze było masę!
Może ktoś wie ile Służewiecki tor może pomieścić ludzi?
Coś mi się kołacze, że ok 30 000, ale pewności nie mam.

Na Służewcu było na Stonesach 41 200 widzów.
Back to top
View user's profile Send private message
esforty
singel analogowy

PostPosted: 12.02.2014, 12:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czy ktoś z grona ma to wydawnictwo oryginalne:
"Paint in blue, songs of the Rolling Stones" 1997
http://allegro.pl/show_item.php?item=3938454149

To wskazane jest raczej ,,piratem"!
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 26.09.2014, 19:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Po serii "oficjalnych bootlegów" w wersji audio nadszedł czas na wykopaliska z obrazkami. 3.11.14 ukaże się (w wersji BR, DVD oraz DVD+2CD i DVD + 3LP) koncert z Hampton Coliseum z 18.12.1981. Bardzo lubię nagrania z tej trasy, tym chętniej powitam to wydawnictwo na swojej półce Smile. Natomiast 17.11.14 wyjdzie pamiątka (DVD, DVD + 2CD lub DVD + 3LP) z L.A. Forum z 12.07.1975. Chociaż ta trasa nie należy do moich ulubionych, to muszę przyznać, że tych kilka koncertów w Forum było naprawdę świetnych - mam w bootlegowej jakości na DVD koncert dzień wcześniejszy, za to dzień późniejszy ukazał się wcześniej jako "oficjalny bootleg" audio.

Więcej informacji: http://www.rollingstones.com/2014/09/17/the-rolling-stones-to-release-1981-and-1975-concert-films-from-the-vault/
Back to top
Tarkus
box

PostPosted: 27.09.2014, 00:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

LA Forum warto mieć. Koncert bardzo fajny muzycznie i wizualnie, Mick ujeżdża monstrualnego fallusa m.in. Smile
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 12.12.2014, 20:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gdyby ktoś wahał się, którą wersję L.A. Forum kupić, to zdecydowanie polecam wypasioną wersję 2CD + DVD. Przede wszystkim dlatego, że dostajemy zapis dwóch różnych koncertów, chociaż z tym samym zestawem numerów. DVD jest, jak już wspominałem, z 12.07, natomiast na CD mamy zapis z 13.07, ostatniej nocy w L.A. Moim zdaniem ten właśnie występ jest fajniejszy.

W przypadku Hampton zarówno na CD, jak i na DVD mamy to samo. Wersja DVD rządzi - moim zdaniem jest to zrealizowane dużo lepiej niż Let's Spend The Night Together.

I żeby nie było tak słodko - w obu przypadkach są to te same koncerty, które jakiś czas temu można było odpłatnie ściągnąć ze strony Stonesów jako oficjalne bootlegi. Czyli teraz ten, kto chce postawić to sobie w ładnym wydaniu na półeczce ma płacić drugi raz. Sprytne Evil or Very Mad .
Back to top
esforty
singel analogowy

PostPosted: 01.04.2015, 21:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzisiaj w eter, via Program Trzeci, popłynęła informacja, że w październiku b.r. Kamienie ruszają w trasę... Ja pamiętam, że to 01.04. ale może ...
Rolling Stone
singel kompaktowy

PostPosted: 02.04.2015, 07:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
Dzisiaj w eter, via Program Trzeci, popłynęła informacja, że w październiku b.r. Kamienie ruszają w trasę...

Wygląda na to, że dużo wcześniej. Tylko że na niewłaściwym kontynencie Crying or Very sad
http://www.rollingstones.com/tickets/
Back to top
View user's profile Send private message
esforty
singel analogowy

PostPosted: 13.11.2016, 10:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=lrIjMzBr-ck
Sanatoria pustoszeją...
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
Page 21 of 21

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum