Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Yes
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 22.02.2016, 12:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Druga Cegła to zupełnie znośna płyta. A nowa Gęsia to zupełnie niepotrzebna płyta.

http://artrock.pl/
Back to top
View user's profile Send private message
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 22.02.2016, 12:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Też tak to słyszę.
Back to top
maciek1
szpula

PostPosted: 24.02.2016, 12:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cegła 2 i Gąska "2" niech sobie będą. Wstdu nie ma, a nawet w przypadku Gąski jest zabawnie - bo nierzadko nowe aranże delikatnie mówiąc nie do konca jak dla mnie pasujące, ale de gustibus... No i wychwytywanie róznic też w sumie bawi:) Ale może dajmy spokój off topic i ponarzekajmy dalej na aktualną kondycję Yes... Gdyby tak Anderson wrócił i stanął obok Howe z Whitem w tle? Wtedy jak dla mnie byłoby ok, na tyle na ile to możliwe (lub niemożliwe...). A Wakeman przecież nadal aktywny lub Moraz. Doskoczyłby Wetton na basie i jakoś bylibysmy w rodzinie (tak przez Brufforda:)))
Back to top
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 27.02.2016, 06:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Anderson już od paru lat znacznie smaczniej i ciekawiej odgrzewa stare dania z kuchni Yes ( i nie tylko )-jak choćby ten stary klasyk J&V
https://www.youtube.com/watch?v=80sL3gfNz1Y
czy Awaken
https://www.youtube.com/watch?v=CwspoyRdeV0
Chrisa zresztą także już "uczcił"
https://www.youtube.com/watch?v=3ZseP2MuPXw
A jego współpraca z JLP daje mi obraz muzyki YES w połączeniu z brzmieniem skrzypiec ( Jobson ?)
https://www.youtube.com/watch?v=zlQ4q6hzRu0
Nawiasem mówiąc obok koncertu UK w VIC Theatre występ Andersona w Arcadii to moje największe koncertowe "przeoczenia" ostatnich lat.
Przyznacie chyba , że tak odświeżonej "konfekcji" Yes chętnie posłuchalibyście na żywo (Dobrze ,że jest DVD)
https://www.youtube.com/watch?v=rWiYWeR8J5U
maciek1
szpula

PostPosted: 28.02.2016, 08:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dżejdżej dzieki za linki! Rewelacyjne!
Back to top
Tarkus

PostPosted: 29.02.2016, 09:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja do dziś jestem ciekaw, jak brzmiałoby Yes, gdyby panowie nie zdecydowali się na zatrudnienie Kaye'a. Nawet, gdyby był to pojedynczy strzał, jak "A" Tulli, to mój boże - Yes ze skrzypcami... Smile
View user's profile Send private message Visit poster's website
Inkwizytor
album CD

PostPosted: 29.02.2016, 11:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mogli spokojnie być w 1984 sekstetem z dwoma klawiszowcami - jedno nie wykluczałoby drugie.... gdyby odnieśli zgodnie ze wspomnieniami Eddiego - do niego bardziej elegancko a nie jak do wynajętego "kolesia na godziny" to może może.... Tony mógł sobie tworzyć tę klawiszową zawiesinę na DX7 czy Hammondzie a Jobson strzelić solówkę lub szaleć na skrzypcach.... może też jako kompozytorzy stworzyć spółkę z Rabinem..... ach.... pogdybać Wink Mnie intryguje jak zabrzmi zapowiadany na przełom 2016 i 2017 projekt Andersona Wakemana i Rabina.... w sumie TO będzie YES.
Tarkus

PostPosted: 01.03.2016, 14:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

To by nie wypaliło, bo musiałby być septet - w końcu Jobson występuje w nieodłącznym towarzystwie swojego ego Smile
View user's profile Send private message Visit poster's website
WOJTEKK

PostPosted: 01.03.2016, 17:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale ego Jobsona by się spokojnie na scenie zmieściło - w koncu wtedy grali na naprawdę dużych salach. W Krakowie jakimś szmatławym klubie się zmieścił...

http://artrock.pl/
Back to top
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 30.06.2016, 01:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zastanawiam się nad tym koncertem - mam tylko dwa kroki ( w Polskim Copernicusie) i do tego grają taki rzadki repertuar (cała Drama z Downesem i Oceany). Ktoś widział w Europie ?
http://teamrock.com/news/2016-06-29/yes-live-shows-offer-a-more-inventive-experience
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 31.08.2016, 04:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Poszedłem na ten koncert ( ze względu na DRAMĘ ) i chciałem podzielić się paroma uwagami w tym miejscu ( a nie w "wątku" koncertowym) , bo sądzę , że tym sposobem trafi do zainteresowanych.
Jako zdeklarowany zwolennik albumu spodziewałem się dość wiernej , "trybiutowej" Wink wersji płyty - czyli coś podobnego jak zrobił Hackett z repertuarem Genesis.
Niestety całość wyszła dość nierówno - po brawurowym otwarciu - Machine Messiah (choć i tu brakowało mi bugglesowskich cytatów z Pink Floyd ) i świetnie wykonanym Does it really happen potem było już tylko coraz gorzej. Mój ulubiony na tej płycie Run through the light rozczarował mnie totalnie.
Zastanawiałem się dlaczego tak wyszło i poza prozaicznym powodem jakim mogła być słabsza forma zespołu tego wieczoru widzę także parę innych przyczyn :
1 Wokalnie Davison radzi sobie dobrze z repertuarem "andersonowskim" a do Dramy znacznie lepiej pasował Benoit
2 Downes nie jest najlepszym klawiszowcem w wersji live i to , że oryginalnie współuczestniczył w nagraniach studyjnych niewiele pomaga mu na scenie
3Wbrew zdaniu wielu malkontentów DRAMA nie jest taka prościutka i banalna a jej wykonanie w całości na żywo może stanowić większe wyzwanie aniżeli zagranie epickiej dłużyzny w stylu CTTE

Parę lat temu do zagrania DRAMY live( jako osobny projekt) przygotowywali się Downes Howe Squire White (chyba z Chrisem na wokalu) - szkoda , że to nie wypaliło Crying or Very sad
Udane były też próbki zagrane przez YES ( z Wakemanem i Benoit)

Trudno mi ocenić jaki wpływ na jakość wykonania miał brak za bębnami chorego White'a - ale w takim In to the lens precyzja uderzenia jest bardzo ważna ( pamiętacie jingle "Nowość" z listy Niedżwieckiego ?).

Dla porządku wypada wspomnieć o reszcie repertuaru tego wieczoru -
drugą część koncertu stanowiły Opowieści z topograficznych oceanów.
Tu bez niespodzianek - rzeczy sprawdzone od lat - The revealing... i Ritual + akustyczny fragment Starożytności ( a mogli się pokusić o całość tej opowieści najbardziej klimatem zbliżonej do mojego ulubionego Relayera).

Odgrywanie obowiązkowej klasyki typu And You and I , Roundabout , All good people to konieczny ukłon w stronę publiki tkwiącej w swoistym "Yesstuporze", bo ileż razy można ...
Ostatnimi czasy (jeszcze z Chrisem) finałowy duet gitara-klawisze w Starship Trooper zastąpili solo na gitarze basowej - gdy tak patrzyłem na Sherwooda kopiującego Chrisa zrobiło mi się przykro , uzmysłowiłem sobie że jeszcze dwa lata temu w tej samej sali Copernicus oglądałem tego niezastąpionego showmana i tak naprawdę frontmana YES.
Wiem jednak że jeśli Howe sięgnie po Relayera na pewno pójde tego posłuchać niezależnie od tego pod jakim szyldem to zrobi i z jakimi muzykami - oby tylko zagrał ...
tryton65
longplay

PostPosted: 01.01.2017, 18:41    Post subject: ARW 2016 Live Quote selected Reply with quote

ARW Live 2016

https://www.youtube.com/watch?v=qFxUqzNZKL0

https://www.youtube.com/watch?v=imNatyRbMrE :
Back to top
Cure
digipack

PostPosted: 13.05.2017, 15:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yes Official zapowiedział właśnie kolejny album koncertowy.
Cała Drama + TFTO (strona 1+4 plus Leaves Of Green)

Pewnie będzie to Like It Is 3.
Cure
digipack

PostPosted: 14.06.2017, 19:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dwóch wspaniałych perkusistów (tu nie ma wątpliwości), w nie mniej wspaniałych humorach (lub przynajmniej stwarzających takie pozory)
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 15.06.2017, 16:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

A na Szarlotę za miesiąc się ktoś wybiera?
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98  Next
Page 94 of 98

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum