Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

DINOZAURZY ALBUM ROKU - 1974
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Duch 1532
remaster

PostWysłany: 10.01.2017, 10:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli, innymi słowy, jeśli uprzejmie przyjąć, że poznawałeś je regularnie i przez połowę życia, oceniasz mniej więcej dwie płyty dziennie. Dziękuję: teraz już wiem, że nie powinienem traktować Twoich opinii poważnie Cool
Albatros to ptak z rodziny diomedeidæ, z rzędu rurkonosych. Występuje 14 gatunków albatrosa. Największy z nich, albatros wędrowny, osiąga rozpiętość skrzydeł do trzech i pół metra. Strzeżcie się albatrosów, Dinozaury!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bartosz
digipack

PostWysłany: 10.01.2017, 10:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi... Jeżeli płyta jest niezła - a większość płyt jest na takim właśnie, dostatecznym poziomie, nie ma potrzeby słuchać jej sto razy przez dziesięć lat. Wystarczy posłuchać dwa razy w jeden dzień i tyle. Takie gadanie, że "o, panie, składankę murzynów z Etiopii grających funk w przejściu podziemnym to ja słucham co najmniej dziesięć razy, żeby co o niej wiedzieć" jest nieprawdopodobnie wręcz głupie.

Powrót do góry
Duch 1532
remaster

PostWysłany: 10.01.2017, 10:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tym się z grubsza zgadzam: płyt, o których wiem, że mi się nie spodobają, z reguły nie słucham nawet do końca (chociaż nie uznałbym ani tego, ani dwu przesłuchań za wystarczające, by ocenić rzecz w takiej skali). Niemniej co kto lubi: dla mnie poznawanie muzyki w takim tempie prowadzi do nieżytu mózgu. To jak ze Scaruffim: trudno mi uwierzyć mu w cokolwiek.
Albatros to ptak z rodziny diomedeidæ, z rzędu rurkonosych. Występuje 14 gatunków albatrosa. Największy z nich, albatros wędrowny, osiąga rozpiętość skrzydeł do trzech i pół metra. Strzeżcie się albatrosów, Dinozaury!
Powrót do góry
Bartosz
digipack

PostWysłany: 10.01.2017, 11:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To wcale nie jest duże tempo. Zwłaszcza, że większość rzeczy odrzuca się po jednym, czy dwóch przesłuchaniach. To działa bardziej na zasadzie grzebania w koszu z płytami żeby znaleźć te naprawdę fajne, a całą resztę się tylko gruntownie przegląda i odrzuca. Nie wiem jakie tempo poznawania muzyki według Ciebie nie prowadzi do nieżytu mózgu. Jeden album na tydzień? Przy jednoczesnym nie słuchaniu do końca wszystkiego, co Cię nie zachwyci w przeciągu kilkunastu minut? Jednak wolę swoje metody...

Powrót do góry
Duch 1532
remaster

PostWysłany: 10.01.2017, 12:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ależ wól; każdemu jego rzodkiew. Kiedyś starałem się poznać jeden albo kilka na tydzień; teraz średnio pewnie jeden na miesiąc i to dla mnie, co przecież nie znaczy, że dla innych, dużo lepsze rozwiązanie.

Przesłuchiwanie zbyt wielu płyt, podobnie jak czytanie zbyt wielu książek, wydaje mi się szkodliwe dla mojej nieistniejącej duszy oraz dla skrawków rozumu.
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 10.01.2017, 13:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podobnie jak Duch wolę powoli poznawać płyty, książki itp. Inna sprawa, że dla mnie tempo Bartosza jest fizycznie niemożliwe ze względu na nadmiar obowiązków domowych i służbowych, często zasypiam w trakcie słuchania, np. ostatnio odsłuch świeżo nabytego oryginału Klausa Schulze "Mirage" rozciągnął się na 3 późne wieczory - czyli 1 utwór na wieczór. Czasem nawet nie mam ochoty na wieczorne słuchanie. Cóż, takie życie, zazdroszczę niektórym sporej ilości wolnego czasu. Ale nawet jakbym takowym dysponował - poznawałbym maksymalnie 1-2 nowe płyty na tydzień.
Powrót do góry
Bartosz
digipack

PostWysłany: 10.01.2017, 14:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie no, wiadomo, że jak ktoś, jak ja, nie ma obowiązków rodzinnych, a niemałą część pracy wykonuje w domu przed komputerem jest w innej sytuacji i ma większe tempo...

Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 10.01.2017, 14:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Istnieją różne poziomy "poznawania płyty". Co innego jest sobie puścić płytkę i wykonywać w trakcie muzyki różne czynności w domu, czy też rozmawiać. Inaczej odbiera się muzykę, kiedy poświęca się jej całą uwagę. Co innego wreszcie zasiąść w fotelu, czy na sofie, i przy stłumionym świetle oddawać się dźwiękom. Są rodzaje muzyki, których nie da się słuchać inaczej - np. nie wyobrażam sobie robienia czegokolwiek przy rockowej czy jazzowej awangardzie. Kompozycji Arvo Parta, które uważam za przepiękne w swojej prostocie i uduchowieniu, mogę słuchać tylko w absolutnym spokoju, wyciszeniu i półmroku. Z drugiej strony klasyczny rock wręcz prosi się o głośny, "przykrywający" wszystko odsłuch.

Słuchanie "w tle" nie angażuje przesadnie, ale też i nie daje pełnego pojęcia o tym co jest na płycie. Mogę po nim z grubsza powiedzieć, jakiego rodzaju muzyki słuchałem, ale nic więcej. Z drugiej strony - "analitycznie" nie jestem w stanie przesłuchać więcej niż 2 płyt "ciurkiem". Musze sobie wtedy zrobić przerwę i ewentualnie znów zacząć słuchać. Zależy też jaka to muzyka, po dwóch płytach awangardy, noise, czy też płyt wielowątkowych, skomplikowanych formalnie - zazwyczaj mam dość.
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 10.01.2017, 14:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartosz napisał:
Nie no, wiadomo, że jak ktoś, jak ja, nie ma obowiązków rodzinnych, a niemałą część pracy wykonuje w domu przed komputerem jest w innej sytuacji i ma większe tempo...

W dobie przed internetem, raz na kilka miesięcy odwiedzałem sklep M. w mieście W. Ustawiałem stos płyt i na słuchawkach w zawrotnym tempie szła selekcja. Każdy błąd to co najmniej 50 zł w plecy Smile
Bartosz
digipack

PostWysłany: 10.01.2017, 14:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
W dobie przed internetem, raz na kilka miesięcy odwiedzałem sklep M. w mieście W. Ustawiałem stos płyt i na słuchawkach w zawrotnym tempie szła selekcja. Każdy błąd to co najmniej 50 zł w plecy Smile

Bogu dzięki tą dobę mamy już dawno za sobą.

A co do słuchania w tle to też zależy czego się słucha. Sam jeżeli słucham czegoś innego niż jakaś współczesna muzyka poważna raczej nie potrzebuję się Bóg wie jak na tym skupiać. A w skupieniu, po ciemku i na leżąco słucham chyba tylko Lachenmanna Wink

Powrót do góry
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 10.01.2017, 15:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A wracając do najlepszej płyty 1974 roku to gdyby tak zsumować obie listy to wygrałby King Crimson - Starless and Bible Black.
Bednaar

PostWysłany: 10.01.2017, 15:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Istnieją różne poziomy "poznawania płyty". Co innego jest sobie puścić płytkę i wykonywać w trakcie muzyki różne czynności w domu, czy też rozmawiać. Inaczej odbiera się muzykę, kiedy poświęca się jej całą uwagę. Co innego wreszcie zasiąść w fotelu, czy na sofie, i przy stłumionym świetle oddawać się dźwiękom. Są rodzaje muzyki, których nie da się słuchać inaczej - np. nie wyobrażam sobie robienia czegokolwiek przy rockowej czy jazzowej awangardzie. Kompozycji Arvo Parta, które uważam za przepiękne w swojej prostocie i uduchowieniu, mogę słuchać tylko w absolutnym spokoju, wyciszeniu i półmroku. Z drugiej strony klasyczny rock wręcz prosi się o głośny, "przykrywający" wszystko odsłuch.

Jesli chodzi o metodę, to najlepiej poznaję płyty wieczorem, w ciszy, na słuchawkach, w półmroku (własnie dlatego czesto zasypiam Wink ).
A wracając do tematu - obecnie za płytę rocznika 1974 uważam "Get Up With It" Milesa Davisa, zatem zgodnie z tym zestawieniem z niewiadomego mi źródła. Ale za to np. bardzo dobre "Blackdance" K. Schulze zdecydowanie za nisko, niżej np. od o wiele słabszego "Autobahn" Kraftwerku.
Powrót do góry
Bartosz
digipack

PostWysłany: 10.01.2017, 16:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
bardzo dobre "Blackdance" K. Schulze zdecydowanie za nisko, niżej np. od o wiele słabszego "Autobahn" Kraftwerku.

Czy o wiele za nisko trudno mi zdecydować, ale co do tego, że wolę go od Autobahn nie mam wątpliwości. Tylko, że w wypadku rankingów wyciąganych z głosów piętnastu osób miejsca poniżej pięćdziesiątego są w zasadzie bez znaczenia, bo i tak na te wszystkie płyty głosowała z reguły jedna osoba...

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
Strona 21 z 21

Skocz do: