Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Muzyczna Prasa
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 13.01.2017, 10:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bowie posłużył jedynie za przykład, powtarzałem tezę, która parę lat temu krążyła na forum. Wtedy właśnie często przewijał się ten żal, że go nie grali. Być może ktoś to kiedyś sprostował, a mnie to ominęło, więc wstawmy może w jego miejsce innego wykonawcę skrzywdzonego przez polskich redaktorów - każdy pewnie znajdzie swojego Wink
Goran
singel kompaktowy

PostPosted: 13.01.2017, 11:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wielkim nieobecnym w polskim radio było także The Who. Był okres ze byli oni tak popularni na świecie jak Rolling Stones a u nas jakos tak ta ich muzyka przechodziła bez echa.
kośmin
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 13.01.2017, 11:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

jarex wrote:
Tematu pod tytułem: Czyli o tym, czy Trójka zepsuła gust polskiemu słuchaczowi. ciąg dalszy.
http://www.porcys.com/news/caluj-mnie-w-d-panie-b/

z obserwacji netu widzę to tak - jednych co kreują się na guru wkurza, że inni promowali swoich ulubieńców, ci wkurzeni - jako guru - sami jednak promują swoją muzykę - ubierając to często w płaszczyk obiektywizmu, czy innych -izmów

dla mnie to śmieszne, taka zabawa ludzi walczących o miejsce na świeczniku i narzekanie, że pokolenia fanów słuchają zespołu A a nie zespołu B
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 13.01.2017, 11:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Goran wrote:
Wielkim nieobecnym w polskim radio było także The Who. Był okres ze byli oni tak popularni na świecie jak Rolling Stones a u nas jakos tak ta ich muzyka przechodziła bez echa.

To tak jak z kanonem lektur szkolnych - nie w każdym jest miejsce dla Bułhakowa czy Gombrowicza. Co nie oznacza, że to zamyka wszystkim drogę do ich poznania. Poczekajmy na nowy kanon lektur po reformie edukacji - przy nim, współczesne audycje Niedźwieckiego będą niczym tajne komplety. Wink
Freefall
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 13.01.2017, 11:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
Naprawdę Bowie był traktowany po macoszemu? W latach 80-tych jako szczawik z podstawówki znałem go bardzo dobrze np. z Listy Przebojów Trójki - Let's Dance, Little China Girl, itp. to wtedy była jedna z postaci, które kształtowały mój muzyczny świat. Jeden z pierwszych, najwcześniej kojarzonych przeze mnie wokalistów.

No, ale to chodziło tylko parę aktualnych hitówn, a o takim np. "Space Oddity" to ani słowa. A któryś z redaktorów posunął się nawet do stwierdzenia, że Bowie to hochsztapler!
Jakbym sobie przypomniał, kto to był, tobym mu... hmm Smile.
Back to top
Bednaar
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 13.01.2017, 11:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Uważam, że to całe narzekanie mija się z celem - na świecie tyle jest wartościowej muzyki, że ciężko to ogarnąć, zatem naturalne jest, że niektórych artystów się pomija, często jest to zwykłe przeoczenie. Errare humanum est. Na szczęście nikt nikomu nie zabrania poszukiwań na własną rękę. Oczywiście było to znacznie trudniejsze w czasach bez Internetu.
The Who - też bym się nie zgodził, pamiętam swoją Mamę, która nuciła kiedyś Pictures Of Lily Smile

@Freefall: akurat Let's Dance było aktualnym singlem (zresztą to pierwszy kawałek Bowiego, jaki w życiu usłyszałem), a Space Odity poznałem, jak kupiłem rosyjską składankę wydaną przez Melodię na winylu w cyklu Archiwum Muzyki Popularnej.

Bardzo wartościową audycją jest Magiel Wagli, tam właśnie poznałem np. Hutchersona - puszczali Hello To The Wind z płyty Now!

PS. Ten kto twierdzi, że Bowie to hohchsztapler, wykazuje się powaznymi brakami zorientowania w temacie, przecież Bowie jakby chciał nagrywałby płyty zupełnie sam nie wychodząc z pokoju. To samowystarczalny artysta-profesjonalista, podobnie jak np. Peter Gabriel.
Back to top
kośmin
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 13.01.2017, 12:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Poczekajmy na nowy kanon lektur po reformie edukacji - przy nim, współczesne audycje Niedźwieckiego będą niczym tajne komplety.

i tak uczniowie nic nie czytają Very Happy
Back to top
gharvelt
remaster

PostPosted: 13.01.2017, 22:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć dawać w palnik, zacząć chodzić na wyścigi, poroznosić listy itd.

Ostatnią opcję jeszcze niedawno zupełnie na poważnie rozważałem, ale koniec końców trafiłem gdzie indziej. Choć w przyszłości niczego nie mogę wykluczać, zwłaszcza przy niemal takim tempie zmieniania zajęć jakie miał Chinaski w "Faktotum". Hazard i alkoholizm są możliwe do zaakceptowania niestety tylko dla ludzi mających lżejszy stosunek do życia.
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 14.01.2017, 00:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Po alkoholu mam kaca, hazard mnie nie bawi. opcja zostania narkomanem nie jest głupia, ale skąd wziąć dobry towar? Wujek Keef mówi , ze podstawa to czysty towar. Ma rację. Pewnie dlatego jeszcze żyje. Ale miałem też dwóch kolegów lekarzy, których nie ma na tym świecie z powodu narkotyków - zresztą legalnych narkotyków. to zniechęca.

http://artrock.pl/
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Page 10 of 10

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum