Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Muzyka polska
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 08.03.2017, 13:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja tylko zaznaczę, że od jakiegoś czasu nie ingeruję już w cytowanie okładek. Nie chcę rozsądzać kto to robi dobrze, a kto źle Cool

A temat o Voo Voo jak najbardziej warto założyć. Rozszerzyłbym go jeszcze o "okolice" bo płyty W.W. z synami są też warte uwagi.
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 08.03.2017, 13:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maćku, masz absolutną rację - przekleiłem post LPD - w takiej formie, w jakiej znalazł się on na forum - ale oczywiście cytowanie okładek to wbrew netykiecie i zasadom przejrzystości forum. Już wyrzuciłem tę okładkę.

Jestem również za rozszerzeniem owego wątku o Voo Voo na "przyległości" - bo przecież i działalność Waglewskiego w projekcie I Ching, jak i Morawski/Waglewski/Nowicki/Hołdys, a także różne jego poboczne kolaboracje - to ciekawe kwestie.
View user's profile Send private message
Maciek

PostPosted: 09.03.2017, 21:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Waglewski chyba czyta nasze forum i postanowił zadziałać Wink

https://www.tygodnikpowszechny.pl/tp-112017-13801

Ładne to okłądkowe zdjęcie.
I&I
longplay

PostPosted: 09.03.2017, 21:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja bardzo lubię autorskie audycje Wagli w Trójce. Ten ich magiel bardzo mi odpowiada i, jeśli mogę, to zazwyczaj zapuszczam żurawia w te rejony.

Pięknie wypełnili lukę w polskim radiu, prezentując różnorodną muzykę od bluesa, poprzez rock, jazz, tropicalię, funk, reggae, aż po nie wiadomo co. Dobra robota.

Nawet proga tam czasem puszczą i fusion też Smile
Back to top
Maciek

PostPosted: 09.03.2017, 21:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

I&I wrote:
Ja bardzo lubię autorskie audycje Wagli w Trójce

To jedna z niewielu audycji, na którą dosłownie poluję Wink
A czasem w zastępstwie pojawia się Bartek Gil i jak ten zacznie puszczać swoje afrobity i okolice, to też jest pięknie. Nie znam drugiej audycji, która by tak poszerzała muzyczne horyzonty.
I&I
longplay

PostPosted: 09.03.2017, 22:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jest jeszcze w Programie II audycja starego druha Włodka Kleszcza. Polecam, ale tam z reguły czarne rytmy (reggae, tropicalia, ale i jazz, samba, itp.).

Kleszczowisko

Last edited by I&I on 09.03.2017, 22:40; edited 1 time in total
Back to top
I&I
longplay

PostPosted: 09.03.2017, 22:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

No i audycje Chacińskiego w Dwójce też. Ale tam nowa muza z reguły.
Back to top
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 23.04.2017, 12:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
A temat o Voo Voo jak najbardziej warto założyć. Rozszerzyłbym go jeszcze o "okolice" bo płyty W.W. z synami są też warte uwagi.

No i jest I Ching, płyta Morawsi, płyta "Świnie" zespołu Waglewski, Waglewski, Nowicki, Hołdys - wszystko warte uwagi.
Całkiem niedawno widziałem VooVoo na żywo w Dąbrowie Górniczej. Koncert był podzielony na dwie części. w pierwszej zespół zaprezentował w całości najnowszą płytę "7", w drugiej zagrał kilka starych numerów, niestety żadnego z debiutu i ze "Sno-powiązałki". Nowa płyta zapowiada se bardzo ciekawie. Długie, klimatyczne, wolno rozwijające się kompozycje z minimalistycznymi partiami wokalu. Dla mnie wielki pozytyw.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 24.04.2017, 11:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nowa płyta już nie tylko się zapowiedziała, ale wręcz wyszła. Wink I faktycznie jest (IMO) dobra. Zdążyliśmy już zresztą trochę o niej pogwarzyć. Smile
Windmill

PostPosted: 24.04.2017, 11:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Nowa płyta już nie tylko się zapowiedziała, ale wręcz wyszła. Wink I faktycznie jest (IMO) dobra. Zdążyliśmy już zresztą trochę o niej pogwarzyć. Smile

Tak dobra, że nawet planuje zakup Smile

ostatnio byłem na koncercie Jan Gałach Band i również bardzo pozytywne wrażenia. Mocny rockowy wykop z żeńskim wokalem, skrzypce Gałacha, dwie perkusje, połączenie rocka, bluesa, jazzu i nieco progresu. Słucha się wybornie. Gałach jest wielkim fanem Allmanów i to tez słychać. Ciekawi mnie, jak różnic sie będą nagrania z koncertu w Katofonii z wersjami studyjnymi.
Back to top
Maciek

PostPosted: 24.04.2017, 12:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Windmill wrote:
Jan Gałach Band

Gałach właściwie nie schodzi poniżej pewnego, wysokiego poziomu.
Mam jego płytę Jan Gałach and Friends i słucha się jej świetnie.

Jeśli chodzi o Voo Voo, to ostatni album podoba mi się bardzo, ale Dobry Wieczór cenię jednak bardziej. Koncert z tej trasy był fenomenalny, głównie za sprawą tych wszystkich smaczków, których na ostatniej płycie trochę mi brakuje. No i jednak Dobry Wieczór mam bardziej ograny (kręcił się dziesiątki razy), więc sentyment też ma tu swoje znaczenie. Mam nadzieję, że uda mi się zaliczyć koncert również z tej trasy, wówczas będę mógł dokonać pełniejszego porównania.
esforty
maxi-singel analogowy

PostPosted: 24.04.2017, 14:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pozwolę sobie na małą dygresję w sprawie Voo Voo:
mianowicie trzy kopie (CDR) płyty Dobry wieczór", jako souveniry, które wręczyłem trafiły do rąk francuskich melomanów. Może lekko nadużywam określenia <melomanów> ale niech tak zostanie. W dwu przypadkach, trzeciej nie dane mi było poznać, ale wierzę..., reakcje były pozytywne bardzo, myślę że pozbawione aury grzecznościowej.
Ja sam nie potrafię się określić, którą z dwu ostatnich bardziej wolę, chyba jednak "7" za lekką zmianę stylistyki wobec ostatnich dokonań, pewnie też trochę za "Sobotę", który to numer pokonał mnie, zwyczajnie.
Natomiast tymi najważniejszymi dla mnie pozostają "Oov Oov" i debiut, który to wybór jakoś szczególnie oryginalny nie jest.
Tym niemniej to album"7" wywołał TU trochę szumu Smile .
kośmin
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 24.04.2017, 16:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Windmill wrote:
Całkiem niedawno widziałem VooVoo na żywo w Dąbrowie Górniczej. Koncert był podzielony na dwie części. w pierwszej zespół zaprezentował w całości najnowszą płytę "7", w drugiej zagrał kilka starych numerów, niestety żadnego z debiutu i ze "Sno-powiązałki". Nowa płyta zapowiada se bardzo ciekawie. Długie, klimatyczne, wolno rozwijające się kompozycje z minimalistycznymi partiami wokalu. Dla mnie wielki pozytyw.

mnie na koncercie porwali Wink
Back to top
Windmill

PostPosted: 25.04.2017, 07:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kośmin, nie dziwi mnie to wcale, a wcale Smile Waglewski jak Fripp na wysokim stołku z gitara w lewej części sceny... Ciemna scena, wręcz nie widać muzyków i z tej ciemności wyłaniają się dźwięki...

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
Maciek

PostPosted: 03.05.2017, 09:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

abraxas wrote:
Niewolnicy Saturna - Jak to skumasz... - ciekawy okołościankowy projekt, w oparach space- i krautrocka.

Abraxas - dzięki za rekomendację. Nie znałem ich, a brzmi to całkiem nieźle. Wprawdzie to już nie ten czas, nie ta energia i nie ten bunt co z początków Ścianki, ale słucha się tego fajnie.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 4 of 7

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum