Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Dziś pytanie? - dziś odpowiedź!
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 79, 80, 81

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Okechukwu
remaster

PostPosted: 06.01.2017, 20:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sabbathów brałem pod uwagę, ale jest to tekst miłosny, więc nie pasuje. Bowie jest idealny.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Białystok
remaster

PostPosted: 11.01.2017, 18:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pytanie do kolekcjonerów LP:
ile centymetrów szerokości powinna mieć typowa półka na LP na 25, 50 lub 100 płyt ? (z tego co znalazłem w necie 50 LP to około 19 cm, ale nie wiem czy to prawda)
Goran
singel kompaktowy

PostPosted: 11.01.2017, 19:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam półki na ok.70 LP, zmierzyłem i tak jak piszesz 50 LP to dokładnie 19cm.
Okechukwu
remaster

PostPosted: 31.01.2017, 12:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czy ktoś może pamięta, w którym roku węgierski symph-rockowy zespół East występował w Polsce? Czy był to 1982 czy 83r. ?
Back to top
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 02.02.2017, 03:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Okechukwu wrote:
Czy ktoś może pamięta, w którym roku węgierski symph-rockowy zespół East występował w Polsce? Czy był to 1982 czy 83r. ?

Zerknij na ich oficjalną stronę, niestety jest tylko po wegiersku. Słowa "Lengyelország" albo "Lengyel" (Polska) pod biografią zespołu pojawiają sie kilkakrotnie:
http://eastzenekar.hu/biografia-2/

Wygląda na to, że byli w Polsce parokrotnie: 1974, 1975 i 1982, ale mogę sie mylić. Najprościej znaleść kogos kto zna jezyk węgierski.
Moonchild
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 01.03.2017, 14:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Może ktoś tutaj będzie wiedział, post jednego znajomego z forum Iron Maiden, ja nie mam pojęcia jaka jest odpowiedź :

Jak niektórzy jeszcze zapewne pamiętają niegdyś polskie radio serwowało nam audycje takie jak Metalowe Tortury, Kuźnia, Muzyka Młodych, Wieczór Płytowy z muzyką rockowa i metalową...
Mam pytanie związane z jedną z nich. Konkretnie chodzi o audycje radiową "Metalowe Tortury" emitowaną w pr. III polskiego radia, którą prowadzili Wojciech Mann, Marek Niedźwiecki i Roman Rogowiecki. Od dłuższego czasu już zastanawiam się z jednym znajomym w trakcie spotkań natury alkoholowo – obyczajowej Wink nad tym jaki utwór, jakiego zespołu rozpoczynał te audycje.....
I tak jak pamiętam, że w Muzyce Młodych prowadzonej przez Marka Gaszyńskiego i Krisa Brankowskiego zawsze na początku leciał "Diabolic Force" z pierwszej płyty Running Wild, tak za cholere nie mogę sobie przypomnieć co rozpoczynało Metalowe Tortury.
Może ktoś pamięta i pomoże mi w rozwiązaniu tej zagadki ?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jarex
digipack

PostPosted: 01.03.2017, 18:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czasem w zastępstwie Ro Ro audycję prowadził K.Wacławiak, on po prostu czasem na początku zapodawał jakiś metalowy utwór, a dopiero potem zapowiadał płytę główną.
Back to top
View user's profile Send private message
Okechukwu
remaster

PostPosted: 24.03.2017, 12:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pytanie do do tych, którzy pamiętają dobrze lata 70. Jak wówczas w Polsce mówiło się na rock psychodeliczny? Psychodelia? Psychodela? Czy może z angielska "sajkodelic"? W polskiej prasie muzycznej z tamtych lat (np. "Jazzach") funkcjonuje termin psychodelic rock, ale mnie chodzi o potoczny termin mówiony.
Back to top
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 24.03.2017, 13:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Psychodelia.
Back to top
Okechukwu
remaster

PostPosted: 24.03.2017, 13:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki...
Back to top
B.J.
box

PostPosted: 08.05.2017, 20:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Czy ktoś z Was widział/dotykał/słyszał "boxy" z serii Real Gone Jazz? Stosunek ceny do zawartości jest niebywale korzystny, a biorąc pod uwagę fakt, że spora część płyt wydawanych w ramach tej serii jest praktycznie niedostępna, możemy mówić o prawdziwej okazji. Mnie szczególnie zainteresowały zestawy: Hank Mobley, Lou Donaldson, Cannonball Adderley, choć nad kilkoma innymi też chyba warto się zastanowić (szczególnie, że oferta "boxów" z tej serii wciąż jest rozszerzana). A teraz uwaga - cena. W sklepie fan.pl oferują to za około 40 zł. Shocked

PS.
Chyba nie muszę dodawać, przez KOGO spokojni, ustatkowani ludzie nabierają ochoty na zakup takich wydawnictw. My się jeszcze kiedyś policzymy Twisted Evil

Taki detal, bo właśnie przyszła paczka z reklamacją. Odesłałem fatboxa a dostałem w zamian fatpacka, czy też (jak to nazwać?) poczwórnego digipacka. Czyli wnioskuję, że format wydawnictwa uległ pudełkowej korekcie w ogólności.
Na gigant.pl ceny zaczynają się od dwudyszek. Ale czy warto? Muza jest zacna, ale edytorsko jest bardzo skromnie (bez eseju i bez dobrej reprodukcji okładki). Tym niemniej często nie ma opcji, żeby zawartość w ogóle dorwać na jakimś innym nośniku materialnym.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 79, 80, 81
Page 81 of 81

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum