Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Relacje z koncertów
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 90, 91, 92

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Yer Blue
album CD

PostPosted: 05.11.2016, 00:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
Yer Blue wrote:

Przed chwilą doszedł Tymon Tymański na 15 grudnia. Prawdopodobnie będę Wink

To ten co na Weselu znalazł trupa w kontrabasie ?

Człowiek znany ze znalezienia trupa w kontrabasie - trochę go to obraża Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tarkus
box

PostPosted: 07.11.2016, 10:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wybrałem się na tę reaktywację ZSN Mech. Cóż...

Miałem szczery zamiar spóźnić się na Walfad, ale udało mi się zdążyć na trzy ostatnie numery. Piosenkowe progo-polo z bełkotliwymi tekstami godnymi Łassy. Ale plus dla ich menago za pozytywne dla mnie rozwiązanie problemu z wejściem, bo Progresja nawaliła.

Potem oczekiwałem RSC, a tu na scenę wpakował się Januszko z Millordem i zagrała rzekoma gwiazda wieczoru. Okazało się, że cała ta reaktywacja to bardziej wydarzenie towarzyskie, niż koncert zespołu z prawdziwego zdarzenia. Na scenie czterech muzyków (poza wspomnianymi Artur Affek na gitarze i - o ile dobrze rozpoznałem - oryginalny basista ZSN Mech) plus perkusja z automatu / taśmy. Panowie zagrali aż godzinę, koncentrując się na umiejętnym wymieszaniu ZSN i Mech, co skutecznie przyprawiło mnie o poczucie mocnego niedosytu. W dodatku o ile Januszko brzmiał dobrze (choć miał problemy z ciągle opadającym mikrofonem, co było nieustannym powodem do serii sprośnych facecji), to wokal Milewskiego był prawie niesłyszalny. Zagrali "Atlantis Suite" w skróconej do jakichś 10 minut wersji i to rzeczywiście był najmocniejszy moment występu. Drugi taki moment to "Piłem z diabłem bruderszaft". Generalnie żałowałbym straconego czasu i pieniędzy, gdyby nie rzeczywista gwiazda wieczoru, czyli

RSC.

Rzeszowianie występują obecnie niemal w oryginalnym składzie (brak tylko Wiktora Kucaja) i dają czadu, jak za najlepszych lat. W dodatku okazało się, że piwnicę robiącą za VooDoo Club da się nagłośnić tak, by każdy z sześciu obecnych na scenie facetów był słyszalny bez homogenicznej ściany dźwięku. Zaczęli i skończyli ponad 90-minutowy występ "Muzyką semaforów", a pomiędzy upchnęli w zasadzie to wszystko, co mieli najlepszego w repertuarze, czyli materiał z debiutanckiego LP oraz z wydanej później kasety oraz jeden nowy kawałek, bardzo fajny zresztą. Było "Kradniesz mi moją duszę", "Życie to teatr", "Z kroniki wypadków", wszystko doskonale zagrane, znakomicie zaśpiewane przez będącego w świetnej formie wokalnej Zbyszka Działę, który też spełniał się jako konferansjer, każdy numer w ciekawy sposób zapowiadając. Zabawne - kiedyś o RSC mówiono "polskie Kansas", a obecnie RSC brzmi bardziej jak Kansas, niż prawdziwe Kansas. Jeśli ktoś ma okazję ich zobaczyć (nie wiem, jak często ruszają się poza swoje Podkarpacie), to koniecznie powinien - jeden z najlepszych powrotów na polskiej scenie rockowej.
View user's profile Send private message Visit poster's website
rockowy
digipack

PostPosted: 07.11.2016, 10:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
Na scenie czterech muzyków (poza wspomnianymi Artur Affek na gitarze i - o ile dobrze rozpoznałem - oryginalny basista ZSN Mech) plus perkusja z automatu / taśmy.

Pan perkusista (nazwisko pomińmy) wystawił ich do wiatru dwa dni przed trasą rezygnując z udziału. Basista - Robert Jaszewski z Emigrantów.
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 07.11.2016, 11:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

W sobotę byłem na Laboratorium w Trójce. Koncert z okazji nowego wydania "Modern Pentathlon". Oczywiście nie mogło zabraknąć tytułowej kompozycji z tej płyty (i to był bodaj najmocniejszy punkt koncertu), była także seria klasyków - Diver, Lekcja Anatomii, I'm So Glad, Punk Is Dead i wiele innych.

Ogólnie zespół był w dobrej formie, może tylko trochę Paweł Ścierański odstawał. Za to po kilku numerach na scenie pojawili się Marek Raduli i Krzesimir Dębski - no i do końca mieliśmy serie popisów instrumentalnych, które wynagrodziły nam wszelkie niedostatki. Po zejściu z anteny na scenie zrobiła się fajna jamowa atmosfera, muzycy grali na luzie, popisywali się techniczną sprawnością i poczuciem humoru. Bardzo sympatyczny wieczór.
View user's profile Send private message
jarex
digipack

PostPosted: 07.11.2016, 11:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:

z bełkotliwymi tekstami godnymi Łassy.

Nie jestem sam, jak widać Smile
Back to top
Tarkus
box

PostPosted: 07.11.2016, 12:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

rockowy wrote:
Pan perkusista (nazwisko pomińmy) wystawił ich do wiatru dwa dni przed trasą rezygnując z udziału. Basista - Robert Jaszewski z Emigrantów.

O, dzięki za korektę. A pan perkusista zasłużył na kopa. Choć z drugiej strony Januszko nie mógłby żartować, że "teraz solo perkusisty".
View user's profile Send private message Visit poster's website
jarex
digipack

PostPosted: 07.11.2016, 12:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Millord już nie chce być nazywanym Milewskim Smile
Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 22.11.2016, 12:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak już napisałem w innym wątku jeszcze dzwoni mi w uszach po wczorajszym koncercie Killing Joke. Niewielki krakowski Kwadrat wypełnili po brzegi. Przed gwiazdą zagrał Death Valley High, jak można się domyślić czerpiący trochę ze stylu KJ. Można było tego posłuchać chociaż młodzi jeszcze muszą się trochę nauczyć.
Początkowo byłem zdziwiony ubogą frekwencją ale jak skończył grać support ludzie zaczęli się nagle tłoczyć. Spodziewałem się że na koncercie zobaczę jakąś znajomą twarz i się nie pomyliłem, w pewnym momencie pojawił się koło mnie sam diobeł (czyt. Adam Darski Cool ).
Gwiazda wieczoru zaczęła punktualnie i od początku postawiła na żelazne klasyki, później przeszli do nowego materiału z albumu Pylon, z którego wybrali najlepsze kompozycje. Na koniec znów porcja nieco mocniejszych utworów z wcześniejszych płyt i finał na bis jak zwykle Pandemonium.

Trzeba przyznać że jak na wiek muzyków ściana dźwięku i przede wszystkim energia była momentami porażająca. Jaz na początku się trochę oszczędzał ale później śpiewał bardzo agresywnie. Koledzy z zespołu też się rozkręcili, w Autonomous Zone Ferguson nabił takie tempo że się poważnie zastanawiałem czy dojedzie tak do końca.

Kto nie był może jedynie żałować. Z tych mocniejszych koncertów na jakich byłem ten chyba był jednym z najlepszych albo nawet najlepszy.

No i po koncercie okazało się że najsympatyczniejszym muzykiem zespołu jest Ferguson, który za chwilę wyszedł do publiczności dać kilka podpisów i zrobić fotki. Podczas symbolicznego uścisku dłoni zwrócił nawet uwagę na moją karmazynową koszulę z ostatniej trasy koncertowej, widać gość wie co dobre Wink
Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 08.02.2017, 13:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale umieralnia, nikt od listopada nie był na żadnym koncercie? Confused

W poniedziałek oglądałem na żywo jedną z największych legend światowej muzyki - Ennio Morricone. Mistrz wystąpił w Krakowskiej Tauron arenie i na szczęście zabrzmiał fantastycznie (pokojowa nagroda Nobla dla dźwiękowców bo obiekt nadaje się co najwyżej do grania w piłkę a nie słuchania muzyki a tutaj duża niespodzianka).
Nie będę się rozpisywał - pomimo że siedziałem dość daleko możliwość zobaczenia grubo ponad setki osób na scenie i samego mistrza to było wyjątkowe doświadczenie. Jeżeli można porównać tą perfekcję i te emocje do czegoś to można jedynie do ostatnich koncertów King Crimson.
Porażające bogactwo dźwięku i przede wszystkim skromna postać Morricone robiły ogromne wrażenie.

Ale do napisania tego postu skłoniła mnie pewna rzecz. Domyślam się o co chodzi ale ciekawe co wy na ten temat powiecie:

Góra - z 95% frekwencji, zresztą jak na większości sektorów. Płyta pełna poza jednym rogiem, w którym było z 15 wolnych krzesełek - reszta zajęta. Dolna część trybun jak widać albo pełna albo w całym sektorze kilka osób. Czyżby ktoś się mocno przeliczył?
Back to top
MichalP
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 17.03.2017, 12:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja idę dzisiaj na Wishbone Ash, grają w O2 Academy w Sheffield, wrzucę jakieś zdjęcie pewnie. Liczę, że mocno pojadą po klasyce i nie zabrzmią jak własny kowerbend. Wink
Back to top
Duch 1532
remaster

PostPosted: 18.03.2017, 02:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja zaś właśnie wróciłem z koncertu grupy Triptykon, czyli Celtic Frost bez Martina Erica Aina, ale wciąż z warczącym śpiewem i powtarzającym się „ugh!” Toma Warriora. Zgodnie z zamierzeniem tego ostatniego, to muzyka jak najdokładniej dopasowana do tej na Monotheist poprzedników. I na koncertach brzmi tak właśnie — co bardzo mnie cieszy.
O! rękę karaj, nie ślepy miecz!
Back to top
MichalP
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 18.03.2017, 16:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jestem bardzo zadowolony po wczorajszym koncercie Wishbone Ash. Andy Powell z zespołem w fantastycznej formie, porządny dwugodzinny przekrojowy set z wybranymi naprawdę perełkami z twórczości grupy. Przy Throw Down The Sword czy King Will Come niejednemu się oczy zaświeciły. Smile Panowie rewelacyjnie zgrani i ześpiewani do tego pałker grzał aż miło, czego chcieć więcej Smile
Skład:
Andy Powell - gitara, śpiew
Muddy Manninen - gitara
Bob Skeat - gitara basowa
Joe Crabtree - perkusja

Andy Powella spotkałem przed wejściem do klubu przy rozmowie z ochroniarzami, uścisk ręki, zwyczajowe "hałarju", fajnie podać rękę legendzie. Po koncercie było podpisywanie książek i płyt, nie skorzystałem z tego bo autografów nie zbieram, ale przybiłem grabę z resztą bandu. Koncert jak dla mnie super, jeśli jeszcze kiedyś pojawią się w okolicy to nie odpuszczę. Co było jeszcze fajnego to prośba Powella, żeby w miarę możliwości zobaczyć koncert grupy Turnera, bo jak sam powiedział warto.
https://goo.gl/photos/SAuUQRw1kfMmpSDA9
https://goo.gl/photos/CU45aZ5LninHWBZc8
https://goo.gl/photos/UzLqNkaJGGnepS1b6
https://goo.gl/photos/KPmhpPLMsP7T5YSp6
https://goo.gl/photos/5VveRbXzVN6nTFwS8
https://goo.gl/photos/czZhPsA3xxhPtZy97
Back to top
pereks
kaseta FeCr

PostPosted: 08.04.2017, 00:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

MichalP wrote:
Co było jeszcze fajnego to prośba Powella, żeby w miarę możliwości zobaczyć koncert grupy Turnera, bo jak sam powiedział warto.

...a to zaskoczenie i ciekawe bo obaj panowie nie rozmawiają ze sobą,ale i równolegle koncertują, Martin nie używa już nazwy Wishbone Ash,bo sporo go to kosztowało,ale całkiem fajnie pogrywa ze swoim zespołem-byłem jesienią ubiegłego roku na ich koncercie-można się wybrać!
Back to top
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 21.04.2017, 14:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Koncert stary, ale jary. Mistrz Skrzek zagrał z niesamowitą energią, bardzo rockowo i aż miło było posłuchać. Kilka numerów SBB i kilka improwizacji po prostu porywały.

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/2015/07/jozef-skrzek-w-swietochowicach-12vi2015.html
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 21.04.2017, 14:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

MichalP wrote:
Ja idę dzisiaj na Wishbone Ash, grają w O2 Academy w Sheffield, wrzucę jakieś zdjęcie pewnie. Liczę, że mocno pojadą po klasyce i nie zabrzmią jak własny kowerbend. Wink

Wishbone Ash grali kilka lat temu w Ośrodku Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich. Koncert był podobno świetny, niestety nie mogłem na nim być... Sad

PS. Dokładnie 26.II.2014 r,
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 90, 91, 92
Page 92 of 92

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum