Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ZZ Top
Goto page Previous  1, 2

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Drummer00
album CD

PostPosted: 24.03.2010, 21:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ostatnio dostałem od znajomego DVD Live In New Jersey 2003. Co powtarzałem nie raz na forum - jestem typem wzrokowca i uwielbiam ogladać najróżniejsze koncerty w formie video, ale... w mordę, pierwszy raz mi się to zdarzyło - usnąłem gdzies podczas czwartego kawałka Wink Laughing
szpula

PostPosted: 20.04.2010, 23:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hańba Ci ! Very Happy Wink Uwielbiam ZZ Top, ich muzyka jest na luzie, rytmiczna i porywająca. Cenię u nich ten dystans do swej twórczości, elementy groteski i "puszczanie oka" - że to wszystko to tylko zabawa, It's Only Rock 'N' Roll ...

http://www.youtube.com/watch?v=6c7d8BYJy8I&feature=channel

Na serio, nie dziwi mnie uśnięcie - bo ta muzyka naprawdę relaksuje, takie "Tres Hombres" mam zwyczaj słuchać na okrągło w samochodzie - idealna w dalekie trasy Smile
Argenteum Astrum
singel analogowy

PostPosted: 25.12.2010, 16:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wszystkim zainteresowanym polecam serwer Dime (http://www.dimeadozen.org/), gdzie w kilkanascie minut znalezc mozna wiele koncertowych nagran tego bandu. A jest naprawde warto (pomimo, ze wiekszosc brzmi nienajlepiej), bo sekcja rytmiczna ,,brodaczy" brzmi jak dobrze naoliwiony silnik i niejeden powinien sie nauczyc, jak porzadna kapela brzmiec powinna.

Atutem tych nagran jest rowniez to, ze ZZ Top z lat 70tych w niczym nie przypominalo dzisiejszego, ,,statecznego" wcielenia - dlugie jamy, roznorodna setlista i granie z takim wydechem, ze tylko najwieksi giganci mogli im dorownac!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Peter Hammill
album CD

PostPosted: 26.12.2010, 21:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niestety nie znam żadnej płyty ZZ Top. Pojedyncze nagrania owszem. Ale też można je policzyć na palcach jednej ręki. Natomiast polecam wszystkim pierwsze dokonanie Billy Gibbonsa, czyli zespół Moving Sidewalks i ich płytę 'Flash' z 1968. Bardzo fajne połączenie bluesa i psychodelii, czasem nawet zahaczające o Hendrixa plus okazjonalne odloty. Ostatni numer to rodzaj kolażu dźwiękowego. Mam nawet wrażenie, że głos Gibbonsa ma już tę charakterystyczną barwę. Mnie się tego słucha doskonale.
Argenteum Astrum
singel analogowy

PostPosted: 27.12.2010, 14:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

To ci bedzie ZZ lezal, jak Sidewalks'ow lyknales...Smile

A jakby ktos mial nagrania z Pensacola z 1970 i Fort Worth z 1971 to stawiam krate piwska;) te koncerty znam jedynie z YouTube z stratna jakoscia ale i tak robia (przynajmniej) takie wrazenie ze szkoda pisac. Trzeba po prostu posluchac!

Ponizej probka umiejetnosci ,,brodaczy" z okresu, kiedy wydali swoja druga plyte:

http://www.youtube.com/watch?v=wfVl3PnPR-o

http://www.youtube.com/watch?v=Z5gXBM5-Hyg
Back to top
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 16.02.2012, 12:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Znalazłem w sieci stronę, na której można posłuchać (a nawet zachować z niej na później Wink) wczesnych 3 albumów ZZ Top (First Album, Rio Grande Mud i Tejas) w oryginalnej formie! Gość wykonał kawał dobrej roboty - zbierał to z różnych składanek i winyli, ale zupełnie tego nie słychać i rezultat jest naprawdę dobry - chociaż to tylko niezbyt "bogate" mp3. Ktoś, kto zna te płyty z CD obecnie dostępnych, powinien posłuchać, jak zespół zmasakrował własną twórczość.

Gdyby ktoś był zainteresowany, proszę o PW, bo tu chyba nie wypada się chwalić...
Back to top
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 16.02.2012, 15:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale że co, że winyle aż tak się od CD różnią, czy ZZ nagrali te płyty jeszcze raz, czy co?
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 16.02.2012, 16:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zacytuję sam siebie z pierwszego posta w tym temacie:
Sheik Yerbouti wrote:
A czego szukać w sklepach? Zacznę od ostrzeżeń - należy unikać ich płyt z lat 70., za wyjątkiem remasterowanych edycji Tres Hombres (1973) i Fandango! (1975) oraz Deguello (1979) - tu jest tylko jedno, nieremasterowane, wydanie. Powód - po ogromnym komercyjnym sukcesie płyt z lat 80. przy przygotowywaniu edycji CD postanowiono przemiksować stare płyty, aby brzmiały bardziej "nowocześnie" Evil or Very Mad Wstyd, że do tej pory nie doczekaliśmy się porządnych reedycji.

Także żeby posłuchać sobie tych "właściwych" wersji, to należy sobie winyl kupić (nie wiem tylko, czy winylowe wznowienia też nie są czasem "skażone"), albo poszperać za jakimiś ripami z analoga. Niektóre numery w oryginalnych wersjach są też na składankach, np. Chrome, Smoke & BBQ i chyba One Foot in the Blues.

Nietety, kolejne lata mijają, a o porządnych wznowieniach nadal nic nie słychać. Od remasterów Tres Hombres i Fandango! też chyba z 5-6 lat minęło. Nędza, panie, nędza...
Back to top
Tilion
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 16.02.2012, 16:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Okrutnie wygładzone brzmienie powstało po tej "kosmetyce". Całkowicie inaczej się słucha, warto zajrzeć.
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 15.06.2013, 09:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nareszcie! Ukazał się box zawierający wszystkie albumy zespołu z lat 1970 - 1990 (do Recyclera). Co ważne - wreszcie wszystkie płyty są w oryginalnych miksach! Każda płyta, jak to się teraz przyjęło jest w kartoniku udającym wydanie winylowe. Bonusów nie ma, wycięli nawet te, które były na remasterach Hombres i Fandango. Całość jest w bardzo atrakcyjnej cenie - w MM widziałem za nieco ponad 100 PLN. http://www.warnermusic.pl/index.php?action=katalog&album_id=10045 http://www.zztop.com/news/148361
Back to top
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 26.04.2017, 20:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak się własnie zastanawiam - znacie jakieś zespoły, które grały tak długo w niezmienionym składzie? To juz 48 lat . Naprawdę niezły wynik.
Cure
digipack

PostPosted: 26.04.2017, 21:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Tak się własnie zastanawiam - znacie jakieś zespoły, które grały tak długo w niezmienionym składzie? To juz 48 lat . Naprawdę niezły wynik.

ZZ Chłop to klasa. Trochę też trąci moim ostatnio ukochanym Southern.
Szczególnie pierwsze albumy. Szkoda, że mimo dużej aktywności koncertowej, ostatnio mało wydają studia (Futura chyba była ostatnio, a to 2011?).

Kto im może dorównać w długowieczności? Pewnie ktoś na świecie - tak. Ja nie znam.
Drugi z długowiecznych to Rush - blisko 40 lat w niezmienionym składzie. Tam była tylko jedna roszada na kartoflo/garach - po debiucie.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum