Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Polski Rock Progresywny
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 21, 22, 23

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
greg66
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 17.07.2016, 13:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Do progresywnego grania to daleko na tej płycie. Są tutaj troszkę bardziej ambitniejsze numery ale wszystko utrzymane jest w konwencji piosenkarskiej.
Jak na Czerwone Gitary to jest ambitne ale na tle np. Breakout to czuć ,że to trochę na siłę. Mam tę płytę i raz na rok posłucham.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 19.08.2016, 21:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Halo Podlasie, Zenon Martyniuk odchodzi do lamusa i oddaje teren młodym i zdolnym. Jeśli ktoś lubi Tides From Nebula, to warto rzucić uchem:

Fobia Inc.
https://www.youtube.com/watch?v=1tEPYr8HZyA&list=PL-zpv6_rFN_PJL0cxiFEj9R7A43Qyyp1I
Białystok
digipack

PostPosted: 19.08.2016, 22:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Halo Podlasie, Zenon Martyniuk odchodzi do lamusa i oddaje teren młodym i zdolnym. Jeśli ktoś lubi Tides From Nebula, to warto rzucić uchem:

Fobia Inc.
https://www.youtube.com/watch?v=1tEPYr8HZyA&list=PL-zpv6_rFN_PJL0cxiFEj9R7A43Qyyp1I

Zenona to ja słyszałem ostatnio 4 razy po 2 razy (odpowiednio z Ruchem i Arką) Cool
Maciek

PostPosted: 19.08.2016, 22:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

To chyba dobrze się składa, bo Zenon to bardziej do śpiewania, a Fobia do słuchania Wink
Tarkus
box

PostPosted: 02.09.2016, 13:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Towards the Blue Horizon" Riverside nagrodzone w kategorii "Anthem" na tegorocznej gali Prog Magazine Awards 2016 w Londynie.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Maciek

PostPosted: 24.04.2017, 00:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakiś czas temu z Riverside na dłużej związał się Maciej Meller, a dziś zespół Collage ogłosił, że ich nowym wokalistą zosta Bartek Kossowicz. To chyba dobry wybór, bo zbyt wielu sensownych kandydatów na to stanowisko raczej nie było. Tymsamym Quidam chyba ostatecznie zostało pogrzebane.
LPD
epka analogowa

PostPosted: 25.04.2017, 16:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakieś dziwne rzeczy się dzieją. Całkiem dobry Collażowy wokalista Amirian... gra na basie z Fismollem, drugi dobry, jak nie lepszy, czyli Karol, nagle odchodzi. A zespół robi łapankę. Nie przekonuje mnie ten wybór.
Back to top
View user's profile Send private message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 27.04.2017, 22:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kossowicz raczej sobie nie da rady w Collage, bo to wokalista raczej przeciętny o niepsecjalnym głosie, takim sobie warsztacie, tyle, ze sporo pary w płucach ma. Kiepski pomysł. Facet śpiewa siłowo, środki ekspresji wykonawczej - niewielkie, bo cały czas leci na jedno kopyto, czy to ballada o pszczółkach i motylkach, czy Rota. No chyba, ze przez te wszystkie lata uczęszczał na lekcje śpiewu. Ale wątpię.

http://artrock.pl/
Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 27.04.2017, 23:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dziwnie to wszystko się potoczyło. Quidam to przecież uznana marka. Całkiem dobrze sobie radzili, wydali dobry "Alone Together" a później zdecydowali się na dziwny krok w postaci "Saiko". Czy to była aż tak ślepa uliczka?
Najwyraźniej historia Quidam dobiegła końca. Przynajmniej na jakiś czas.

Co do Riverside to zastanawiałem się przez chwilę czy Grudnia nie zastąpi Mateusz Śmierzchalski bo widziałem go na koncercie jak pomagał Grudniowi i plątał się gdzieś za kulisami.
Wybór Mellera był lekkim zaskoczeniem ale jakby się głębiej zastanowić to Śmierzchalski raczej porusza się w nieco mocniejszych klimatach i ma przecież swój zespół.
Ciekaw jestem jak nowy nabytek sprawdzi się na koncertach, co by nie powiedzieć Grudzień był dość charakterystyczny.

Za to losy Collage mnie trochę martwią. Od Gila wiem tyle że "nie ma chemii" więc odpuścił, Karol też kulturalnie spasował. Trzeba pochwalić chęć pozostałych do działania ale jednak nie wiem czy Kossowicz jest dobrym wokalistą dla Collage. Karol był faktycznie odkryciem, trzeba przyznać że Mirek ma nosa do dobrych wokalistów i znalazł odpowiednią osobę, która sprawdziła się na jego solowych płytach i w Collage. Tyle że bez Karola i bez Mirka obawiam się że zespół za bardzo oddali się od swojego stylu, będzie ciężko ich zastąpić a Kossowicz i Kirmuć to nie są muzycy tej klasy.
Na początku się cieszyłem z tej reaktywacji ale teraz widzę że to zmierza w złą stronę chociaż mam nadzieję że się mylę.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 21, 22, 23
Page 23 of 23

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum