Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Muzyka filmowa
Goto page Previous  1, 2

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 26.01.2017, 07:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na hasło "Michał Lorenc", zwłaszcza w kontekście jego muzyki napisanej w XX wieku, zawsze włączam się do akcji. Wink

gacek778 wrote:
Michał Lorenc - Psy
Jak dobrze mieć tą płytę w swoim odtwarzaczu. Tym albumem i muzyką do Bandyty Lorenc wszedł to ekstraklasy twórców muzyki filmowej. Szkoda że jego próby zaistnienia na zagranicznych rynkach z tego co wiem przeszły bez echa. Szkoda też że ten album jest tak słabo wydany, to przecież klasyka rodzimej muzyki filmowej a wydana trochę jak pirat. Tak czy inaczej tego motywu by się nie powstydził nawet Morricone:
https://www.youtube.com/watch?v=IR951-Mu2QA

Dla mnie czołówka to: Psy (obie części), Osaczony (z genialnym Miśkiewiczem na saksofonie!), Prowokator, Blood & Wine, no i nieco zapomniane, głównie dlatego, że rzadkie na wszystkich nośnikach - 300 Mil do nieba. Bendyta - wiadomo, ale motyw przewodni został w moim odczuciu zarżnięty przez wszystkie możliwe radia, potańcówki itp. Momenty były także w Symetrii i Zabić Sekala. Późniejszą, masową twórczość można już sobie całkowicie darować - chyba, że ominęła mnie jakaś niekomercyjna perełka?
Maciek

PostPosted: 26.01.2017, 13:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

No i dostałem odpowiedź na moje pytanie:

Maciek wrote:
chyba, że ominęła mnie jakaś niekomercyjna perełka?

Heartbreaker wrote:
"Wyjazd z Polski" ze ścieżki do Różyczki też wyjątkowej urody numer.

Czyli trzeba będzie sprawdzić.
gacek778
digipack

PostPosted: 26.01.2017, 17:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Skoro jest taki temat to i ja tutaj odpowiem. Wydanie mam zwykłe badziewne za 25 złotych. Nawet dziś znalazłem perełkę z tyłu:

Naprawdę w dzisiejszych czasach takie klasyki powinny być wydane jak na klasyki przystało. W sklepie kupiłem, raczej dobrym ale zastanawiam się czy to oryginał Confused

Cieszę się że są zwolennicy Lorenca na forum bo to zdaje się osoba lekko niedoceniana. Z takim talentem jeżeli uśmiechnęło by się do niego szczęście byłby gwiazdą na światową skalę. Niestety się nie uśmiechnęło a może i sam artysta w tym czasie nie potrafił wykorzystać swojej szansy. Ostatnio zdaje się twarz Lorenca kojarzona jest z pewnym niepotrzebnym filmem. Chyba niepotrzebnie gość wdepnął w coś śmierdzącego. Ale dla mnie to akurat jego geniuszu nie umniejsza.

Co do Psów 2, o których wspomniał też Heartbreaker w sumie nie słyszałem całej płyty i coś mi się zdaje że będę to musiał nadrobić. Osaczonego też nie znam, w wolnej chwili muszę więc poszukać.

Wyjazd z Polski też mi się podoba.

Chciałbym żeby Lorenc jeszcze stworzył taką muzykę jak do Psów a i może żeby np. Pasikowski stworzył podobnej klasy film w tym klimacie. Myślę że stać ich na to.

Maciek wrote:
chyba, że ominęła mnie jakaś niekomercyjna perełka?

Jest taka perełka, bardzo niekomercyjna, myślę że tytuł znasz Laughing
Ale zupełnie bez uszczypliwości muzyki do tego "dzieła" to bym chętnie posłuchał.
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek

PostPosted: 26.01.2017, 19:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
Osaczonego też nie znam

Koniecznie posłuchaj. Niby jest to nieco pościelowe granie, ale jednocześnie bardzo kojarzy mi się np. z Garbarkiem. Naprawdę świetna płyta.

Przypomniałem sobie o dwóch chlubnych wyjątkach ścieżek dźwiękowych Lorenca z XXI wieku. Pierwszy, to muzyka do czeskiego filmu Babie Lato - niezwykłego filmu, który polecam wszystkim fanom czeskiej kinematografii. Pamiętam, że na polskiej premierze (chyba), na której miałem okazję być, po skończonym seansie organizatorzy poinformowali, że właśnie zmarł odtwórca głównej roli - Vlastimil Brodský (czyli król znany z serialu Arabela). Piękne, lecz smutne wspomnienie zarazem, czyli tak bardzo czeskie.
No i w Winie Truskawkowym też było nieźle.
Wino truskawkowe - Motyw główny: https://www.youtube.com/watch?v=3wGkFctgw8I
Babie Lato: https://www.youtube.com/watch?v=bOWgM8RVERE
gacek778
digipack

PostPosted: 27.01.2017, 20:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Film Babie lato dodałem do długiej kolejki oczekujących Wink
A podlinkowane motywy bardzo przyjemne. Nie znam całej dyskografii Lorenca ale nawet słuchając pojedynczych utworów mam wrażenie że on nie tworzy słabych rzeczy. Tym bardziej szkoda że nie udało mu się za granicą.

A z innej beczki jako że to temat o muzyce filmowej. Wybierasz się (albo może ktoś inny się wybiera) do Krakowa na Tauron Arene?
Back to top
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 26.02.2017, 19:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Alain Goraguer - La Planete Sauvage

Ścieżka dźwiękowa do filmu, która w 1973 otrzymała nagrodę w Cannes.
Materiał nieco zapomniany, ale niezwykle klimatyczny i bardzo dobrze zaaranżowany.

https://www.youtube.com/watch?v=4vXkI1zYyDo
Back to top
Maciek

PostPosted: 28.05.2017, 00:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie ma się co oszukiwać, że w muzyce filmowej Mancini osiągnął absolutny szczyt. Ale posłuchajcie jak mogła wyglądać jego kariera w poważniejszej muzyce. Genialne:
https://www.youtube.com/watch?v=VyygtG-mIQ0 (rozkręca się od 2:00)
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 28.05.2017, 00:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ładne. Smile Ale za filmy lepiej płacą. Wink
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum