Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Śmietnik
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 120, 121, 122  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Indi
epka analogowa

PostWysłany: 20.04.2007, 14:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ponieważ nie wiedziałam, gdzie to umieścić, napiszę tutaj. Jak zapewne część z Was wie, Arnold (Robert) ma problemy z firmami dostarczającymi internet. W związku z tym prosił, żebym zapytała Was o coś, co się zowie "Sferia". Z tego, co wygooglowałam wynika, że to jakaś firma udostepniająca szerokopasmowy internet w Warszawie i okolicach. Ja się w ogóle na tym nie znam, więc tylko przyłączam się do prośby Arnolda - czy ktoś z Was korzysta z tego, albo słyszał coś o Sferii?
djds
Gość

PostWysłany: 23.04.2007, 11:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zwróćcie uwagę na przedostatnią stację, na której zatrzymuje się ten pociąg Shocked
Powrót do góry
Bartek
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 23.04.2007, 20:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy istnieje jakaś strona, na której można sprawdzić wszystkie wydania danego albumu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
djds
Gość

PostWysłany: 23.04.2007, 21:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze grzebię, chociaż Progarchives często podaje wydania pod daną płytą.
Powrót do góry
Bartek
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 24.04.2007, 06:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znalazłem coś takiego: www.rateyourmusic.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Radek
Gość

PostWysłany: 24.04.2007, 07:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartek napisał:
Znalazłem coś takiego: www.rateyourmusic.com

Tu na pewno nie znajdziesz opisu, czy nawet - wykazu, wszystkich wydań danych płyt. Po wejściu na tę stronę trafiłem na recenzję Black Moon Emerson, Lake & Palmer i od razu postanowiłem zrobić mały test. Sam znam 2 wydania tej płyty, a na Rate Your Music wspominają tylko o jednym. Nie sądzę, by był to odosobniony przypadek.
Moim zdaniem najlepsze, jeśli chodzi o wykazy różnych wydań płyt, bywają strony robione przez niektórych maniaków twórczości wybranych wykonawców. Oficjalne strony zespołów zazwyczaj mnie w tym względzie rozczarowują.
Powrót do góry
Andrzej
digipack

PostWysłany: 24.04.2007, 07:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dość dobrym źródłem powinno byc również allmusic.com.
Pzdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
djds
Gość

PostWysłany: 24.04.2007, 07:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Progarchives do płyty Black Moon podaje np. cos takiego:

Original: 1992 Victory Music Inc (Marketed in France by Barclay and Germany by Matronome Music GmbH) Original cat code: LP 828 318-1/ CD 828 318-2/ CAS 828 318-4
Victory Music / PolyGram Records 480003-2
Powrót do góry
Radek
Gość

PostWysłany: 24.04.2007, 09:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

djds napisał:
Progarchives do płyty Black Moon podaje np. cos takiego:

Original: 1992 Victory Music Inc (Marketed in France by Barclay and Germany by Matronome Music GmbH) Original cat code: LP 828 318-1/ CD 828 318-2/ CAS 828 318-4
Victory Music / PolyGram Records 480003-2

W takim razie również tu nie zostało ujęte wydanie Sanctuary (z 2001 r.), które mam: CMRCD227. Lista utworów nie zawiera też uzupełnienia informującego o 4 bonusowych utworach z tego wydania.

Fajnie zrobiona jest na przykład ta strona poświęcona Queen:
http://www.queenpicturehall.com/albums/index.shtml

Nieźle opracowano też single Yes na stronie oficjalnej:
http://yesworld.com/galdissing.html?alpha
Powrót do góry
Włodek
epka kompaktowa

PostWysłany: 26.04.2007, 10:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odpowiadam na post Josa z WG:
Jos napisał:
Pamiętasz rok 2005, wakacje, odgadłem chyba 6 zagadek w ciągu jednego dnia. Mocno się tam rozgniewałeś i to nie były żarty. Nie ma swiętych Very Happy

Otóż zadałem sobie trud przewertowania ponad setki stron z "Wielkiej Gry 2005" i oto wynik moich poszukiwań. Kopiuję tutaj wszystkie moje posty, w których się "rozgniewałem i to nie były żarty":

gong napisał:
Żeby nie było, że ze mnie jakiś straszny maruda: każdy ma prawo zadawać zagadki jakie chce. To tylko zabawa. Powszechnie wiadomo, że jestem straszliwie"cienki" w nowościach i praktycznie jestem bez szans w odgadnieciu czegoś po 1975 roku Very Happy.
Udało i się kilka razy, nawet Andrzej to docenił przy okazji płyty Dream Theater Very Happy.
Tak więc Maćku nie musisz się absolutnie tłumaczyć.

Pozostawiam zatem pole do popisu bardziej biegłym w temacie Wink.

Pozdrówka.

gong napisał:
Powiem Wam jedno: nie mam siły już do tych nowoczesnych zespołów. Jaki znany, no jaki znany ja się pytam Twisted Evil Wink.
Jos specjalnie takie zadaje żeby sie zemścić za nasze dżezowe zagadki - jak tak, to ja też się zemszczę - następna (jak mi sie kiedykolwiek uda jakąś odgadnąć) też będzie jazzowa i wtedy dopiero zobaczymy Very Happy.

gong napisał:
@djds -> nic na to nie poradzisz, każdy ma prawo zadać zagadkę jaką chce, może nawet zapytać o Shazzę Very Happy.
Inna sprawa, że niepisane prawo (nie jest to ujęte w regulaminie) zobowiązuje nas do trzymania się szeroko pojętej muzyki dinozaurowej, do której Davis czy Coltrane też należą. Wielka Gra to zabawa ale dzięki niej uczymy się też czegoś nowego i czasami poznajemy nową muzykę. I tak dzięki jednemu z pytań JEAKARA poznałem grupę Sugarloaf, która znalazła się w moim kajeciku z płytami do kupienia. Sam też staram sie zadawać pytania ciekawe i niesztampowe choć nie zawsze mi to wychodzi.

PS.
Te "pretensje" do Josa były oczywiście w formie żartobliwej, mam nadzieję, że wszyscy tak to odebrali.

Mam nadzieję, że Jos te wypowiedzi miał na myśli, innych na razie nie udało mi się znaleźć. Teraz każdy sam może wyrobić sobie zdanie na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Andrzej
digipack

PostWysłany: 26.04.2007, 11:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie musisz zmienić kryteria. Wczoraj się okazało, że Jos np. taki tekst:
Cytat:
Może się postaraj. Przynajmniej po to, aby uzasadnić istnienie takiego posta na forum zwanym (zapewne błędnie) Forum Dinozaurów.

uznaje za bardzo złośliwy.
Powyższa prośba dotyczyła grupy/wykonawcy(?) o nazwie M83 i została bezbłędnie przez Jos-a rozpoznana jako mój kompletny brak zainteresowania odpowiedzią. Konsekwencją tego rozpozania było udzielenie mi fałszywych informacji.

Obawiam się, że obowiązują tu dwa różne standardy zachowań. Jos może pozwolić sobie na wszystko, pozostali muszą bardzo uważać aby Jos-a nie dotknąć.

Pzdr.
Powrót do góry
Jos
Gość

PostWysłany: 26.04.2007, 11:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie Włodku, chodziło mi o:

Cytat:
To jest nieprawdopodobne ! Który to już punkt dzisiaj będzie, Jos ?! evil
z dnia 14.09.2005

Gdybyś to wrzucił z uśmiechem uznałbym to za żart, ale bylo z diabłem i nie mam powodów sądzić, że nie byłeś wkurzony.

Poza tym znalazłem coś takiego:

Cytat:
Szcerze Wam powiem, że nie znoszę Jarre'a - IMO to straszliwy chłam,którego nawet nie nazywam muzyką a hałasem,

Twoje słowa z dnia 17.08.2005. Po zagadce z JMJ. I Ty twierdzisz, że niamiałbyś nic przeciwko gdybym razem z Maćkiem nabijał sobie punkty tylko el zagadkami?

Teraz sprawa M83.
Jak Ci się Andrzeju nie podoba mój sposób pisania i moje rozległe horyzonty muzyczne, proszę bardzo wywal mnie z forum. Oddaję się pod Twój osąd.

Pzdr
Jos
Powrót do góry
Andrzej
digipack

PostWysłany: 26.04.2007, 11:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jos, mam nadzieję, że wiesz, że bardzo sobie cenię - i Ciebie i Twoje horyzonty muzyczne. To jest jedyny powód, dla którego piszę do Ciebie. Gdyby mi na Tobie nie zależało, to bym se dupy nie zawracał. Zobaczyłem kilka Twoich akcji (w szczególności związanych z Włodkiem) i postanowiłem dać delikatny sygnał naprowadzający. Nie chcę już później wracać do naszej ostatniej wymiany zdań, więc aby w tej chwili "wylać wszystkie żale" powiem, że uwaga dotycząca Maćka - przedstawiona w kontekście mojej tutejszej działalności - była dla mnie bolesna, wręcz poniżajaca. Z mojej strony EOT.
Pzdr.
PS. Wątku o nowej elektronice, mnie osobiście bardzo brakuje.
Powrót do góry
Włodek
epka kompaktowa

PostWysłany: 26.04.2007, 11:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Josie, trochę mnie zmyliłeś pisząc, że to były wakacje - zapomniałem, że studenci wrzesień też mają wolny Smile.
Jos napisał:
I Ty twierdzisz, że niamiałbyś nic przeciwko gdybym razem z Maćkiem nabijał sobie punkty tylko el zagadkami?

Tak twierdzę.

Znalazłem jeszcze taką moją wypowiedź (28.07.2005, 12:04):
gong napisał:
Nie na temat ale musiałem to napisać:
1. nienawidzę sampli,
2. ten kawałek to IMO straszliwa kaszana - ledwo wytrwałem te 5:18 minuty,
3. odpowiedzi nie znam,
4. bez urazy

Teraz już chyba mamy pełny obraz.
Powyższe cytaty są tylko i wyłącznie po to aby każdy zainteresowany mógł sobie wyrobić zdanie mając przedstawione argumenty obu stron.
Dziękuję za uwagę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 26.04.2007, 12:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałbym sprostować pewne informacje. W pisaniu na forum nie przeszkadza mi niczyja obecność, a już na pewno nie ma to związku z Tobą, Andrzeju. Powód mojej bierności jest banalny - moja obecna "działalność" muzyczna, ma niewiele wspólnego z Dinozaurami, a i jej pokrewieństwo z następcami wydaje się mocno naciągane.
Do tego - kiepsko mi idzie z przełamaniem ogólnej niechęci do wszelakich zbiorowych dyskusji, ponieważ deficyt "dialogu" zakaził skutecznie wiekszość Polaków, a nie przepadam za metodą wartościowania negatywnego. Żeby nie było - FD czytuję praktycznie codziennie, a to, że nie mam nic ciekawego do powiedzenia, to zwykłe zrządzenie losu Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 120, 121, 122  Następny
Strona 2 z 122

Skocz do: