Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

JAZZOWA PŁYTA DEKADY - LATA 1970-79
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 13.07.2017, 20:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Każda w swoim rodzaju. Szczerze mówiąc, trudno mi wskazać która lepsza, czy gorsza. Z takich właśnie powodów odpuściłem sobie ostatnio układanie list, klasyfikacji, rankingów.
Obydwa kwartety Jarretta z lat 70-tych są godne wysokich not. Ten amerykański z pewnością bardziej skłonny do szaleństw, bo to przecież ludzie od Colemana Smile. Z kolei skandynawski bardziej stonowany, chłodny, europejski.
Ja ostatnio kilkakrotnie słuchałem również świetnej "Eyes Of The Heart", która mimo, że nagrana w amerykańskim składzie, brzmi z jednej strony bardzo europejsko, a z drugiej etnicznie z uwagi na instrumentarium. Jarrett w końcówce lat 70-tych już na dobre przesiąkł europejską klasyką, nostalgią, melancholią. Nawet gdy potem już w trio z Peacockiem i DeJohnettem skręcał momentami w stronę free, to nie było to już takie amerykańskie, czarne, jak kiedyś.
Back to top
View user's profile Send private message
esforty
singel kompaktowy

PostPosted: 13.07.2017, 22:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bardziej lubię wydawnictwo ECM-u, czyli "Belonging", ale gdybym miał wskazywać jakieś wady przy "Treasure Island" to wywieszam białą flagę Rolling Eyes.
Z kolei "Eyes of the heart" nie znam, a wygląda , że posłuchać trzeba...
Bednaar

PostPosted: 13.07.2017, 22:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Każda w swoim rodzaju. Szczerze mówiąc, trudno mi wskazać która lepsza, czy gorsza. Z takich właśnie powodów odpuściłem sobie ostatnio układanie list, klasyfikacji, rankingów.

Mnie też zawsze trudno ustalić kolejność przy układaniu tego typu list, dlatego też ten plebiscyt będzie ostatni, w jakim wezmę udział.
A w temacie Jarretta - mnie w jego twórczości najbardziej odpowiadają płyty nagrane z amerykańskim kwartetem, ale z okresu trio na równi z tymi płytami stawiam Always Let Me Go - tam jest chyba najwięcej odjazdów free (spośród płyt tego składu oczywiście). Eyes Of The Heart też nie znam - postaram się szybko nadrobić tę zaległość.
crescent

PostPosted: 14.07.2017, 09:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
...Always Let Me Go - tam jest chyba najwięcej odjazdów free (spośród płyt tego składu oczywiście).

Mam ten album, kapitalne granie!
Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Page 7 of 7

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum