Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Depeche Mode
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 17, 18, 19

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 19.09.2017, 09:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

To, co najbardziej mi się podoba w Exciterze, to produkcja. Jest klarowna, podporządkowana muzyce, dzięki niej słucha się tej płyty w miarę nieźle. Sam materiał moim zdaniem - jak już pisałem - nie należy do najlepszych. Z późniejszych płyt bardziej cenię "Playing the Angel" - to dla mnie ostatnia dobra płyta DM. A byłaby jeszcze lepsza, gdyby producent zamiast eksponować samego siebie zadbał o odpowiednią oprawę muzyki zespołu.
View user's profile Send private message
zlatan
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 19.09.2017, 10:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue wrote:
Dream On to dla mnie chyba najgorszy utwór DM

Nie mam wątpliwości, What's Your Name jest tu bezkonkurencyjne Smile

Jeżeli którąś płytę DM miałbym nazwać "nierówną", to przede wszystkim Music For The Masses. Część kawałków powala mnie na glebę, a część zupełnie do mnie nie trafia, no i jako całości nie za dobrze mi się tego słucha. Widzę, że paru z was ocenia ją bardzo wysoko, może napiszecie, co się wam w niej tak podoba?
Back to top
Heartbreaker
kaseta "chromówka"

PostPosted: 19.09.2017, 11:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kolejność na podium od lat bez zmian. Reszta czasami się zamienia miejscami.

Violator
ULTRA
Songs of Faith and Devotion
Music for the Masses
Black Celebration
Some Great Reward
Playing the Angel
Delta Machine
Exciter
Back to top
MichalP
kaseta FeCr

PostPosted: 19.09.2017, 12:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

zlatan wrote:
może napiszecie, co się wam w niej tak podoba?

Brzmienie, chyba najbardziej "rockowe" ze wszystkich płyt DM a jednocześnie pozwalająca rozpoznać się już od pierwszych dźwięków stylistyka zespołu.
Utwory, jedne z najlepszych w dziejach DM z Never... na pierwszym miejscu jako praktycznie małym arcydziełem (do tego teledysk jeszcze), jedynym małym minusem jest chyba I want you now gdzie zawsze miałem wrażenie jakby zapatrzyli się w OMD (to "eksperymentalme" trochę za mocno i nieporzebnie).
Przyczyny osobiste Wink
Koncert 101 gdzie te utwory brzmiały wręcz monumentalnie.
Klimat, którego zespoły "industrialne" mogły by się uczyć.
Back to top
kośmin
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 19.09.2017, 18:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

zlatan wrote:
Jeżeli którąś płytę DM miałbym nazwać "nierówną", to przede wszystkim Music For The Masses. Część kawałków powala mnie na glebę, a część zupełnie do mnie nie trafia

też tak mam, pierwsze 5 kawałków super, potem totalny zjazd
generalnie z połowa płyty nie powala
Back to top
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 26.09.2017, 16:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Jeżeli którąś płytę DM miałbym nazwać "nierówną", to przede wszystkim Music For The Masses. Część kawałków powala mnie na glebę, a część zupełnie do mnie nie trafia, no i jako całości nie za dobrze mi się tego słucha. Widzę, że paru z was ocenia ją bardzo wysoko, może napiszecie, co się wam w niej tak podoba?

Fakt MFTM ma słabsze momenty ale wybaczam to właśnie dla tych kawałków, które powalają na glebę.
Back to top
Cure
digipack

PostPosted: 17.10.2017, 06:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Od paru dni słucham SOTU z oryginału.
Czy magia blaszki z nadrukiem, poligrafii zadziałała i tym razem?
Chyba trochę tak. Płyta zyskała, ale obecnie plasuje się gdzieś pomiędzy średnia/poprawna, chwilami dobra.

Album ma mocne otwarcie. Wszystko od In Chains do Fragile Tension jest na prawdę dobre i słucha się z przyjemnością.
Później jest już słabiej, a album wpada w następujący wzór co trzecia dobra.
Albowiem Peace, Perfect i zamykający Corrupt idealnie spełniają to założenie.
Cure
digipack

PostPosted: 09.12.2017, 20:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

MichalP wrote:

Te kompozycje nie są jakieś bardzo złe, poniżej Excitera zdecydowanie ,ale do tego zabite przez produkcję i czasami brak pomysłów, bo niektóre kawałki to typowe zapchajdziury, postawione tam tylko po to żeby zapełnić czas cedeka. Zespół z takim hajsem nie jest w stanie zainwestować w porządnego producenta? Ale to pewnie celowy zabieg już od Playing the Angel ciągnięty. Mad

Ja tam nawet lubię Deltę. Fajne są te dwa, czy może trzy (?), które mają te zagrywki typowe dla pionierów bluesa z delty. Plus kilka innych utrzymanych w typowym odcieniu dla DM.
Ogólnie im więcej słucham tych płyt wydanych po 2000 tym bardziej mi się podobają.
MichalP
kaseta FeCr

PostPosted: 09.12.2017, 20:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cure wrote:
Fajne są te dwa, czy może trzy (?), które mają te zagrywki typowe dla pionierów bluesa z delty.

Niestety dla mnie brzmią jak kopiowanie w koło Sweetest Perfection.
Crying or Very sad

Gdybym dzisiaj miał robić ranking płyt od Playing the Angel w górę wyglądałoby to tak:
1. Playing the Angel
2. Spirit
3. Sound of the Universe
4. Delta Machine, jako najbardziej wymęczoną i najgorzej z nich wyprodukowaną.
Back to top
zlatan
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 09.12.2017, 22:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pamiętam jak wielkim rozczarowaniem było dla mnie Playing The Angel, które poznałem po naczytaniu się pozytywnych recenzji. Fa-tal-ne pierdzące brzmienie (znacznie, znacznie gorsze niż SOTU czy Delta) i kawałki takie irytująco wszystkie na podobnym średnim poziomie. Jest cudowne Precious, ale na drugi taki strzał już nie umieli się zdobyć.
Back to top
MichalP
kaseta FeCr

PostPosted: 09.12.2017, 22:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

zlatan wrote:
znacznie, znacznie gorsze niż SOTU czy Delta

Apogeum pierdzenia to Delta właśnie.
Quote:
Jest cudowne Precious

No fakt, to solidny kop zarówno pod względem muzyki jak i tekstu, co zaś do samych tekstów to Playing są chyba jedne z lepszych jakie Gore stworzył w ogóle.

Depeszom do twarzy z bluesem, co słychać na tych kawałkach gdzie te bluesowe inspiracje słychać dobrze, z resztą na solowych Gahanach też kilka takich momentów było, album mocno ubluesowiony, podbity solidną dołującą elektroniką byłby moim zdaniem sporym sukcesem i mógłby dorównać SOFAD (gdzie z kolei wzięli się za gospel, co też im wyszło). Zespół z potężnym potencjałem jak wiele mu podobnych z "epoki", rozmieniający się na drobne... Można sobie pogdybać i puścić jeszcze raz SOFAD albo Black And Blue z solowego Gahana.
Back to top
Monstrualny Talerz
kaseta "metalówka"

PostPosted: 09.12.2017, 22:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

zlatan wrote:
Pamiętam jak wielkim rozczarowaniem było dla mnie Playing The Angel, które poznałem po naczytaniu się pozytywnych recenzji. Fa-tal-ne pierdzące brzmienie (znacznie, znacznie gorsze niż SOTU czy Delta) i kawałki takie irytująco wszystkie na podobnym średnim poziomie. Jest cudowne Precious, ale na drugi taki strzał już nie umieli się zdobyć.

Odpowiadam Ci Zlatanie też z tematu "Czego Słucham", bo się nam temat DM rozproszył Smile

Przyznaję się, że trzech ostatnich płyt słuchałem może po 2 - 3 razy, więc w sumie trudno mi się wypowiadać. Delta to był szczególny dramat, strasznie mnie wymęczyło o ile pamiętam, właśnie takie megamuliste brzmienie. PtA słuchałem sporo, bo to było jeszcze na etapie postUltra-Exciterowego napalu, ale też byłem srogo zawiedziony. Od tamtych czasów (2005 r. ) PtA chyba ani razu nie poszło, w zasadzie nic z tego albumu nie pamiętam. Przy okazji strzelanki będzie okazja sobie przypomnieć. Na razie leci 101 i nie chce sobie psuć nastroju Smile
Back to top
Cure
digipack

PostPosted: 09.12.2017, 23:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
Przy okazji strzelanki będzie okazja sobie przypomnieć. Na razie leci 101 i nie chce sobie psuć nastroju Smile

O proszę! Czegóż to można się dowiedzieć z działu Wykonawcy Very Happy

Oczywiście dołączę do zabawy. Na pewno przypomnę sobie całą, bogatą dyskografię Smile
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
Page 19 of 19

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum