Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Budka Suflera
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 05.10.2017, 12:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zapuściłem sobie wczoraj teledysk "V bieg", bo lubię popatrzeć, jak te trzy chórzystki robią swoje "uuuuuu" i teraz ta piosenka chodzi mi po głowie. Smile
To był doskonały pomysł, żeby w jednym autobusie spotkało się trzech wokalistów Budki Suflera. Posłuchałem także kliku innych piosenek w formie teledysku i na pewno nie jest to tylko pop, dobrze się tego słucha, teksty też nie należą do najbardziej trywialnych. Tak jak sugeruje Okechukwu, być może nie jesteśmy obiektywni wobec tych nagrań ze względu na ich popularność. Myślę, że wielu fanów "Tanga" do dzisiaj nie zdaje sobie sprawy z istnienia płyty "Cień wielkiej góry" i nigdy jej nie pozna.

Wiecie, gdzie kupiłem mój winyl "Ona przyszła proso z chmur"? Podobnie jak ""Post scriptum" Niemena i "Memento" SBB w aptece. nasza apteka na osiedlu miała karton z płytami winylowymi!

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Okechukwu
digipack

PostPosted: 06.10.2017, 10:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja mogę powiedzieć szczerze, że w czasach, kiedy "Tango", "Bal" i "Piąty bieg" święciły triumfy uważałem tę muzykę - podobnie jak dziś mahavishnuu - za synonim obciachu. Dziś patrzę na to inaczej - być może zadziałał jakiś rodzaj podświadomej automanipulacji konieczny do tego, żeby o tej muzyce w miarę wiarygodnie pisać - ale nie sądzę, żeby był to jedyny mechanizm. No niestety -Polska w drugiej połowie lat 90 XX w. nie przypominała Wiednia z końca XVIII w., gdzie muzyką pop były opery i koncerty fortepianowe Mozarta, ani Nowego Jorku z lat 40., gdzie popem był swing, ani Londynu z przełomu lat 60/70, gdzie muzyką popularną był rock i blues. I w tej konkretnej sytuacji przeboje Budki z unikalnym głosem "Cuga", znakomitą gitarą Marka Radulego, aranżami i melodiami, które jednak wyróżniały się zdecydowanie in plus na tle np. Ich Troje czy Formacji Nieżywych Schabuff, były chyba jednak najlepszą muzyką masową, na jaką było nas stać.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
abraxas
epka kompaktowa

PostPosted: 07.10.2017, 20:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cure wrote:
abraxas wrote:
i (Antologia 74-99 ) była cała masa niepublikowanych wcześniej, często gęsto świetnych utworów m.in. i "Burza". Aż szkoda, że nie wyszła płytka np. "Underground vol2".
http://www.polskirock.art.pl/antologia-74-99,budka-suflera,3324,plyta.html

Lata temu przesłuchałem w formacie cyfrowym (tylko w takim, niestety). Świetne były utwory z Przepraszam czy tu biją?. W ogóle dzięki Twojemu wpisowi z Antologią przypomniałem sobie, że tam występowali. Chyba będę musiał sobie przypomnieć sam film Smile

No właśnie, coś mi tu nie pasuje, w filmie jest chyba tylko jedna, krótka scena z Budką. I coś mi się pałęta po głowie, że podobno panowie mieli już gotowe numery na drugi album, ale (niestety i stety) postanowili zacząć nagrywanie od początku.

No trzeba będzie kupić książkę, może będzie to wyjaśnione. I polować na Antologię za miliony.
Back to top
View user's profile Send private message
abraxas
epka kompaktowa

PostPosted: 07.10.2017, 21:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Windmill wrote:
abraxas wrote:
mahavishnuu wrote:
Osobiście uważam, że dla zespołu byłoby najlepiej (biorąc pod uwagę tylko kwestie artystyczne), gdyby rozwiązał się po płycie „Czas czekania, czas olśnienia” (1984).

Teoretycznie tak byłoby najlepiej, skończyć będąc na szczycie.

Równie dobrze mogli zmienić nazwę zespołu Very Happy

abraxas wrote:
Te wolne numery wyjątkowo mi podchodzą wraz z ich uroczymi tekstami.

Dziękuję za tę piękną aluzję do Młynarskiego. Smile

Zmiana nazwy zespołu jest także równie dobra, oczywiście teoretycznie. Jednak trudno zarzucać muzykom, że mając już wyrobioną markę po latach grania dla Sztuki chcą ją wykorzystać. Life is brutal, jak śpiewał pewien zespół, trzeba jakoś zarabiać.
Niewiele było artystów rezygnujących u szczytu popularności ze swojej marki. King Crimson (po Red), Prince ...

Co do aluzji, to raczej grubymi nićmi szyta, nie jestem Młynarskim niestety. Nie każdy może być takim mistrzem słowa.
Back to top
Okechukwu
digipack

PostPosted: 08.10.2017, 14:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

abraxas wrote:
I właśnie, coś mi tu nie pasuje, w filmie jest chyba tylko jedna, krótka scena z Budką. I coś mi się pałęta po głowie, że podobno panowie mieli już gotowe numery na drugi album, ale (niestety i stety) postanowili zacząć nagrywanie od początku.

No trzeba będzie kupić książkę, może będzie to wyjaśnione. I polować na Antologię za miliony.

Jest wyjaśnione Smile Co prawda przyznam samokrytycznie, że temat muzyki do filmu Piwowskiego potraktowałem może trochę zbyt pobieżnie, ale jednak półtorej strony tekstu o tym można będzie przeczytać...
Back to top
Okechukwu
digipack

PostPosted: 17.10.2017, 10:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zapraszam. Sorry, że taki taki wielki obrazek mi wyszedł, ale to nie jest objaw próżności, tylko nie potrafię go zmniejszyć

edit: poprawiłem obrazek - gharvelt; powiększenie jest teraz zalinkowane
Back to top
greg66
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 17.10.2017, 14:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jarku od kiedy będzie dostępność książki?
View user's profile Send private message Visit poster's website
Okechukwu
digipack

PostPosted: 17.10.2017, 16:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzień po premierze- czyli od przyszłego wtorku...
Back to top
Okechukwu
digipack

PostPosted: 26.10.2017, 09:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zapraszam na premierę krakowską - Kawiarnia Literacka, ul. Krakowska 41, godzina 19.00. Spotkanie poprowadzi Antoni Krupa. W Warszawie szału nie było (jeśli chodzi o frekwencję). Był za to Boczeq Smile
Back to top
B.J.
box

PostPosted: 28.10.2017, 07:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Śniadanie z dobrą książką i jej Autorem. Smile
gharvelt
digipack

PostPosted: 29.10.2017, 11:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Krakowska premiera wyglądała na zdecydowanie udaną: sprawne prowadzenie, luźna atmosfera, dobra frekwencja (w pewnym momencie sala była już zapełniona po brzegi i kolejnym osobom ciężko nawet było dostać się do środka). Padło kilka ciekawych pytań, m.in. o preferencje literackie czy stosunek do ewolucji muzyki, głównie ze strony członków fanklubu, którzy zdecydowanie dominowali wśród publiczności. Były oczywiście liczne zdjęcia, autografy i podziękowania. Wydarzenie zakończyło się nieco szybciej niż przypuszczałem, ale z drugiej strony dzięki temu udało się spędzić także trochę czasu w bardziej kameralnym gronie na dyskusjach muzycznych i nie tylko muzycznych z autorem książki.
Back to top
Okechukwu
digipack

PostPosted: 30.10.2017, 12:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gharvelt, Layla - dzięki że byliście - bardzo fajne parę godzin spędziłem w Waszym towarzystwie Smile
Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 30.10.2017, 23:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Szkoda że ostatnio mieszkam w pracy bo też bym chętnie zajrzał. Dobrze że była frekwencja bo różnie to w Krakowie bywa.
Back to top
Okechukwu
digipack

PostPosted: 31.10.2017, 10:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kraków zdecydowanie in plus w stosunku do Warszawy, gdzie premiera wyglądała dość letnio i bez jaj. W Krakowie była duża frekwencja, krwista dyskusja i super prowadzenie przez Antoniego Krupę (z którym prawdę mówiąc, rozmawiałem bardziej o "Magii obłoków" niż Budce Smile , ale to oczywiście w kuluarach).
Back to top
jarex
digipack

PostPosted: 11.12.2017, 18:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Brzozowicz o Budce prawdę ci powie Smile

http://audycjekulturalne.pl/sen-o-dolinie-budka-suflera/
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Next
Page 15 of 16

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum