Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

NIE MA MOCNYCH - Black Sabbath
Goto page 1, 2, 3  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zlatan
maxi-singel analogowy

PostPosted: 08.10.2017, 17:18    Post subject: NIE MA MOCNYCH - Black Sabbath Quote selected Reply with quote

Wynalazcy heavy metalu, ojcowie ciężkiego grania, jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki... Komplementów na temat Black Sabbath napisano już tyle, że wypełniłyby parę książek, i co ciekawe - wszystkie są prawdziwe! Smile

W latach 70. z Ozzy'm Osbourne'm przy mikrofonie wstrząsnęli światem rocka, na swoich pierwszych płytach produkując klasyk za klasykiem. Ale i po odejściu Ozzy'ego pozostali w grze, nagrywając kilka wspaniałych, bardziej (Dio) lub mniej (Martin) znanych albumów. W tym roku oficjalnie zakończyli swoją działalność, a my uczcimy to, wybierając ich najlepszy album. Powinno być ciekawie, bo wśród ich najlepszych dzieł każdy ma swojego faworyta, a te słabsze... cóż, też są całkiem równe między sobą Smile

Początek zabawy planowany jest na 21 października.

Link do zasad:
http://www.rockjazz.pl/viewtopic.php?t=1206

Lista albumów biorących udział w zabawie:
Black Sabbath (1970)
Paranoid (1970)
Master Of Reality (1971)
Vol.4 (1972)
Sabbath Bloody Sabbath (1973)
Sabotage (1975)
Technical Ecstasy (1976)
Never Say Die! (1978)
Heaven And Hell (1980)
Mob Rules (1981)
Born Again (1983)
Seventh Star (1986)
The Eternal Idol (1987)
Headless Cross (1989)
Tyr (1990)
Dehumanizer (1992)
Cross Purposes (1994)
Forbidden (1995)
13 (2013)

Last edited by zlatan on 09.10.2017, 21:55; edited 4 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
zlatan
maxi-singel analogowy

PostPosted: 08.10.2017, 17:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Póki nie strzelamy, zachęcam do wypowiadania się w sprawach organizacyjnych, tudzież agitowania na rzecz swoich faworytów Smile

I od razu pierwsza kwestia, podniesiona w temacie ogólnym. Czy uwzględniamy w zabawie Seventh Star i The Devil You Know?

Co do pierwszego, moim zdaniem jak najbardziej, album jest wydany pod szyldem Sabbath. Nigdy nie mogłem się zmusić, żeby traktować The Devil You Know jako album Black Sabbath (może dlatego, że jest słabiutki), ale jeżeli wola ludu będzie inna niż moja, nie będę się bronił Smile

Last edited by zlatan on 08.10.2017, 17:22; edited 1 time in total
Back to top
gharvelt
remaster

PostPosted: 08.10.2017, 17:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zwrócę uwagę na kwestię zasad: od dłuższego czasu już nie były stosowane zasady "Przetrwają najsilniejsi" tylko "Nie ma mocnych":

http://www.rockjazz.pl/viewtopic.php?t=1206

Jak rozumiem, zostajemy przy właśnie tym rozwiązaniu?

Jeśli chodzi o płyty, to w serwisach prezentujących dyskografie wykonawców (np. RYM i discogs) album "Seventh Star" jest podpięty do Black Sabbath, podczas gdy "The Devil You Know" nie, dlatego optuję za pozostawieniem takiego stanu.

Last edited by gharvelt on 08.10.2017, 17:25; edited 1 time in total
Back to top
zlatan
maxi-singel analogowy

PostPosted: 08.10.2017, 17:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak, zasugerowałem się nazwą tematu głównego. Dobrze, że niektórzy są czujni.
Back to top
Koniu
maxi-singel analogowy

PostPosted: 10.10.2017, 14:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:
(...)Jeśli chodzi o płyty, to w serwisach prezentujących dyskografie wykonawców (np. RYM i discogs) album "Seventh Star" jest podpięty do Black Sabbath, podczas gdy "The Devil You Know" nie, dlatego optuję za pozostawieniem takiego stanu.
Ja bym The Devil... pozostawił w zabawie. Wszak to ci sami muzycy. Myślę, że i tak zostanie odstrzelony jako jeden z pierwszych. Niech decyzję podejmie prowadzący.
No to czekam do soboty.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zlatan
maxi-singel analogowy

PostPosted: 10.10.2017, 15:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak pisałem, The Devil to dla mnie nie jest Black Sabbath.
Proszę o więcej opinii Wink

W pierwszym poście jest lista płyt, na razie ma charakter otwarty.
Back to top
stranger
singel kompaktowy

PostPosted: 10.10.2017, 18:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

zlatan wrote:
Jak pisałem, The Devil to dla mnie nie jest Black Sabbath.
Proszę o więcej opinii Wink(...)

Dla mnie także nie jest. Nawet Seventh Star jak dla mnie nie bardzo, no ale...skoro wola ludu będzie inna to...wiadomo Smile
Białystok
digipack

PostPosted: 10.10.2017, 18:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli ktoś chce być bardzo skrupulatny to nie ma sensu wywarzać otwartych drzwi i trzeba brać dyskografię wg. popularnych stron jak napisał Ghalrvelt. Prog archives również Devil You Know nie ujmuje w dyskografii.

Ja tych Sabbathów po Mob Rules prawie nie znam (miałem kiedyś Tyr i 13) i tak jak wybiórczo sprawdzam to dobrze zrobiłem, że się nigdy za nie nie brałem. Nawet nie wiem, czy warto mi do nich strzelać bo niby zespół ten sam ale to zupełnie nie moje granie.
RoryGallagher
kaseta FeCr

PostPosted: 11.10.2017, 11:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie "The Devil You Know" jest albumem Black Sabbath, choć wyjątkowo jak na ten zespół słabym, ale stylistycznie bliższym korzeniom grupy, niż niektóre albumy z Tonym Martinem, nie wspominając już o "Seventh Star". Wydanie go pod nazwą Heaven & Hell wymusiły kwestie prawne (kilka lat wcześniej Ozzy wygrał z Iommim sprawę sądową o prawo do nazwy, które od tamtej pory ze sobą dzielą).

Tego ostatniego natomiast nigdy nie uważałem za album Black Sabbath, ze względu na:
1) odmienną stylistykę,
2) skład (poza Iommim - jacyś przypadkowi muzycy),
3) oraz fakt, że nie był nagrywany jako album zespołu (wydanie go pod tym szyldem wymusiła wytwórnia, która sądziła, że nazwisko Iommiego jest za mało rozpoznawalne).
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 11.10.2017, 14:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale potem były w podobnym składzie nagrywane Iternal Idol i Headless Cross - czyli, że Iommiemu już nie przeszkadzało, że Sbbsi to tylko on. I właściwie te trzy płyty stylistycznie są bardzo podobne. Do tego o HC trudno powiedzieć coś złego, oprócz, że produkcja zaiste penisowa.

http://artrock.pl/
Back to top
RoryGallagher
kaseta FeCr

PostPosted: 11.10.2017, 14:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

To, czy mu przeszkadzało, że "Sbbsi to tylko on", czy nie, nie ma tu nic do rzeczy. To nie on decydował o dalszej działalności zespołu. Po odejściu Geezera w połowie lat 80. nie chciał jej wcale kontynuować. "Seventh Star" nagrał jako album solowy, dopiero potem wytwórnia zdecydowała, że to będzie kolejny album Black Sabbath. Tony pogodził się z tym, że musi grać dalej pod szyldem zespołu. W rezultacie, na kolejnych albumach wróciły niektóre charakterystyczne elementy stylu zespołu, których nie było w ogóle na "Seventh Star". Nie powstawały z myślą, że to inny projekt, tylko jako albumy Black Sabbath. A skład był coraz mniej przypadkowy, powoli zaczął się tworzyć prawdziwy zespół - na "Eternal Idol" był już Tony Martin, który nagrał z zespołem pięć albumów, na "Headless Cross" doszedł Cozy Powell, który potem zagrał na jeszcze dwóch, na "Cross Purposes" wrócił Geezer... Gdzieś tam pomiędzy był jeszcze skok w bok, w postaci albumu "Dehumanizer", czyli krótkotrwałego powrotu składu z "Mob Rules".
zlatan
maxi-singel analogowy

PostPosted: 11.10.2017, 16:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja bym jednak przychylał się do zdania gharvelta. W końcu robimy strzelankę do Black Sabbath, a nie do "Black Sabbath, ale tu nam się nie podoba że Iommi chciał album solo wiec wywalmy Seventh Star, ale za to fajnie, że później znowu się zeszli z Dio więć dorzućmy płytę Heaven & Hell". Proponuję wobec tego, żeby faktycznie trzymać się płyt "oficjalnie" postrzeganych za Black Sabbath, czyli tak dla Seventh Star, nie dla The Devil. Nie powinno to mieć większego znaczenia, bo The Devil pewnie poleciałoby niemal od razu, a Seventh Star podzieli jego los (niestety, bo to fajna płyta).

Białystok wrote:
Ja tych Sabbathów po Mob Rules prawie nie znam (miałem kiedyś Tyr i 13) i tak jak wybiórczo sprawdzam to dobrze zrobiłem, że się nigdy za nie nie brałem. Nawet nie wiem, czy warto mi do nich strzelać bo niby zespół ten sam ale to zupełnie nie moje granie.

Tak jest, w latach 80. zatracili tę mroczną otoczkę i poszli w bardziej komercyjne granie. Ale w tym też się sprawdzili, na pewno godne uwagi są Born Again (tu jeszcze jest naprawdę dużo "tego prawdziwego" Sabbathu), Headless Cross, Tyr i Dehumanizer (powrót Dio). No i Seventh Star, jak się pamięta, że to nie miał być Sabbath.
Back to top
RoryGallagher
kaseta FeCr

PostPosted: 11.10.2017, 16:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

zlatan wrote:
ale tu nam się nie podoba

To nie jest kwestia mojego widzimisię, tylko faktów: "SS" nie miał być albumem BS, a "TDYK" miał być, ale z przyczyn niezależnych od muzyków, stało się inaczej. Uważam, że wiedza na ten temat, oparta na wypowiedziach muzyków, daje nam prawo decydowania co zaliczyć do dyskografii zespołu, a co nie, wbrew temu, co podają katalogi w rodzaju RYM, dla których liczy się tylko nazwa na okładce.

Jak jednak zauważyłeś, kwestia głosowania na te albumy nie ma większego znaczenia, bo i tak oba by szybko odpadły. Więc niech już zostanie tak, jak jest, zgodnie z oficjalną dyskografią. Ja po prostu podczas zabawy będę ignorował "Seventh Star" (album skądinąd niezły w swojej stylistyce, którego nie chcę gnoić tylko dlatego, że nie brzmi jak Black Sabbath).
zlatan
maxi-singel analogowy

PostPosted: 20.10.2017, 23:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

ZACZYNAMY

Rozpoczynamy strzelankę do Black Sabbath. Wedle zasad, pierwszy dzień jest rundą wstępną, nie przyznajemy punktu +1, ale jednocześnie tego dnia nie eliminujemy żadnego albumu.

Przypominam dwie główne zasady: głosy oddajemy pogrubioną czcionką i NIE EDYTUJEMY POSTÓW Z GŁOSAMI. Posty edytowane (choćby tylko poprawiające głupią literówkę) nie będą brane pod uwagę przy liczeniu.

Proponuję ustalenie godziny 22:30 jako deadline każdego dnia. Stąd też pierwsze podsumowanie będzie jutro o tej właśnie porze.

Zapraszam wszystkich głosujących i niegłosujących do zabawy!

Last edited by zlatan on 20.10.2017, 23:09; edited 3 times in total
Back to top
zlatan
maxi-singel analogowy

PostPosted: 20.10.2017, 23:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

I jednocześnie przetnę tę symboliczną wstęgę, oddając pierwszy głos:

The Eternal Idol -1.25
Cross Purposes -1
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum