Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Czego teraz słuchacie?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2513, 2514, 2515 ... 2522, 2523, 2524  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
greg66
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 12.10.2017, 21:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

GRATEFUL DEAD - Dozin' at the Knick /1990/

potrójny koncert z 24 marca 1990 roku, a wiosna tamtego roku była wielce udana.

View user's profile Send private message Visit poster's website
Adi
kaseta "chromówka"

PostPosted: 12.10.2017, 21:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
Tak ale nie ma powodów do chwały, bo to w zasadzie jednopłytowiec, czyli klasyczny NKR, a tych słucha się z bardzo prozaicznego powodu ... nudy.

Tak ogólnie, to ta płyta jest mocno średnia Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
B.J.
box

PostPosted: 12.10.2017, 21:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

David Dorůžka ‎– Silently Dawning (2008)
Pat Metheny i Skin? Trudno uwierzyć, że mogło do tego dojść. Co prawda na okładce tej skrajnie melancholijnej, jesienno-zimowej płyty jazzowej pojawiają się inne nazwiska - słowiańskie i skandynawskie(?) - ale mnie nie oszukasz. Bardzo dobry album. Tak trzymać! Chociaż zabrakło trochę tanecznej nuty w tym nowożytnym folklorze. Ale i tak polecam Exclamation
Dzięki, Maćku. Smile Nie kryję zaskoczenia. Najdziwniejsze jest to, że przy tym nie zasnąłem. I to ani razu. Cool

Adi
kaseta "chromówka"

PostPosted: 12.10.2017, 22:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z tym Kollektivem, to żartowałem oczywiście.
Teraz słucham, z nudów oczywiście Wink Marsupilami - Arena. Jak dla mnie absolutna czołówka brytyjskiego NKRu.
Back to top
Białystok
digipack

PostPosted: 12.10.2017, 22:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

A teraz to nie wiadomo co żart a co nie. ARENA to MirekK z New York City!
kłapouch
maxi-singel analogowy

PostPosted: 12.10.2017, 22:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

To ja sobie dla zabicia wieczornej nudy zapuszczę mój ukochany Khan - czy to jeszcze NKR, skoro dopiero co wspominani Hillage i Stewart tu pogrywają?
Back to top
Adi
kaseta "chromówka"

PostPosted: 12.10.2017, 22:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
A teraz to nie wiadomo co żart a co nie

Kollektiva słuchałem pierwszy raz jakieś dwa miesiące temu, i z miejsca stał się jedną z moich ulubionych niemieckich płyt.
Back to top
Białystok
digipack

PostPosted: 12.10.2017, 22:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nazwiska nie grają....
NKR bo to jednopłytowiec. Niestety też go lubię ba mój nr 2 Cantebury Scene. KHAN oczywiście.
kłapouch
maxi-singel analogowy

PostPosted: 12.10.2017, 22:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
Niestety też go lubię ba mój nr 2 Cantebury Scene. KHAN oczywiście.

Białystok już to dziś pisałem, że masz u mnie browar - czytałeś?
Back to top
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 12.10.2017, 23:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Khan to lubią nawet tacy nieosłuchani nudziarze jak ja. 😉
Białystok
digipack

PostPosted: 12.10.2017, 23:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

kłapouch wrote:
Białystok wrote:
Niestety też go lubię ba mój nr 2 Cantebury Scene. KHAN oczywiście.

Białystok już to dziś pisałem, że masz u mnie browar - czytałeś?

Czytałem. Zdumiony jestem i nie wiem co napisaç. Dzięki. W Bydzi byłem raz w życiu i to nie na finale. Może kiedyś skorzystam.
mir
remaster

PostPosted: 12.10.2017, 23:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
Maciek wrote:

(Holenderskiego). Tak, to identyczny przypadek jak z zespołem Exmagma, który założyli byli członkowie Magmy. Wink Śmiej się, ale obydwie "nowe" grupy to jazz-rocki, więc możesz odrzucać coś, co by Ci się spodobało.
Somethin' Else to kanon, piękna płyta. The Black Messiah muszę nadrobić, bo widzę, że to dobry rok dla soulowych jazzów.

Fakt - pomerdał mnie się Ementaler z Goudą Smile Szczerze mówiąc żartowałem i nie miałem pojęcia, że to prawda.

Mialem nadzieje, ze ktos z kolegow to skoryguje. To oczyiwsice nie jest prawda. Out of Focus z Holendrami nie mial nic wspolnego. To Bawarczycy. Zaden z nich nie gral z kapela van Leera i Akkermana.

pzdr

mir
Back to top
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 12.10.2017, 23:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Byłem przekonany, że nikt tego nie potraktował poważnie. Historii z Magmą/Exmagmą również. Bednaar się wyśpi i też na to wpadnie. 😉
Okechukwu
digipack

PostPosted: 12.10.2017, 23:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
Monstrualny Talerz wrote:
Białystok wrote:
Okechukwu wrote:
O to bym Weissa nie winił - miał wtedy ograniczony dostęp do źródeł....

Nie Bóg a Megadisc w 2000 r. (tom I) miał te płyty, a tamtych nie miał albo w ogóle albo niecałe dyskografie.

Ale 1 wydanie Rock Encyklopedii to był rok 1991, nie 2000, myślę, że wtedy rzeczywiście mało kto znał te różne zespoły.

Tej z 1991 r. to nie pamiętam. Wikipedia podaje że pisał ją z Rogowieckim, którego nie kojarzę w ogóle z prog rockiem.

Na tej z 2000 r., pierwszy tom od A do E z 2000 r. (udało mi się jej nie kupić) te hasła z NKR to robota Megadiscu. Zdaje się że jest tom II od F do K (nigdy go nie miałem w rękach i nie wiem co tam jest a czego nie ma a być powinno). Zatem w tym "wyścigu" Weiss prowadzi 2:1.

Mam drugi tom i podobnie można się przyczepić kryteriów doboru. To nie jest wcale tak, że w Encyklopedii Rocka - nawet parotomowej - muszą się koniecznie znaleźć przedstawiciele rocka progresywnego z lat 70. z takich krajów jak Włochy czy Finlandia (kolejny przykład absolutnie nieuzasadnionej obecności w Encyklopedii Weissa to Elonkorjuu- znów zespół, który prywatnie bardzo lubię). Ale jeśli już takowe się pojawiają, to jeśli jest to pozycja o charakterze encyklopedycznym, absolutnie nie powinno mieć znaczenia, że taka a taka płyta bardzo podoba się autorowi, a inną autor uważa za arcydzieło. Kryterium powinno być jedno- znaczenie danej grupy dla rocka w danym kraju. I tak - z Włoch w tak zakreślonej Encyklopedii mają prawo figurować: Area, Banco, PFM, Orme (plus może jeszcze Goblin) i nikt więcej, jeśli chodzi o lata 70.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gacek778
digipack

PostPosted: 13.10.2017, 00:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cure wrote:

Zaczynam się bać o siebie, bo coraz częściej się zgadzam z Tobą! Mało tego, właściwie to już w niewielu aspektach mamy inne zdanie Shocked

To już równia pochyła. Niedługi zaczniesz nadużywać alkoholu i słuchać disco polo Cool

Białystok wrote:

W kanonie jest EL&P ale czy wszyscy tu nie wyobrażają sobie życia bez Brain Salad Surgery. Śmiem wątpić.

Czy jak chcę hard rocka to zawsze mam sięgać po LZ, DP albo BS a nie mogę po May Blitz, Leaf Hound czy Lucifer's Friend bo to 2 liga. Chyba nie.

Klasyka rocka np. progresywnego to jest 50, max. 100 płyt i ile razy można kręcić się pomiędzy Tarkusem, Ciemną Strona i Ośmiornicą.

Mnie nie kręci minimalizm, trip hop i plastikowy 80s, zresztą mało co mnie kręci poza 70s i wolę East Of Eden, Out Of Focus, Indian Summer czy Agitaion Free nawet mimo, że to nie jest z tej samej półki co top 50 prog archives.

Jak chodzi o ELP to moim zdaniem jedyny zespół, który troszkę od kanonu odstaje, byli oryginalni ale nie grali aż tak ciekawej muzyki i nie nagrali aż tak dużo kanonicznych płyt jak reszta.
Ale jakbyś mnie zapytał czy wyobrażam sobie życie bez Fragile czy Meddle to bym kategorycznie powiedział NIE!

2 ligę w hard rocku również bardzo lubię (szczególnie Nazareth) np debiut wspomnianego Lucifers Friend ale to żaden NKR.

A mnie kręci wszystko po trochę. Jest kilka NKRów, które cenię, jest szczególnie jeden taki, którego cienię bardzo i stawiam bardzo wysoko ale nie znam żadnego (może poza tym jednym), którego bym postawił na półce obok tuzów. Większość jest warta poznania ale nie przypadkiem jest dziś NKRem. To że czegoś się słucha przyjemnie to jedna sprawa ale to że zespół nagrał tylko jedną czy dwie płyty i to z materiałem często dość wtórnym to inna.

Pestilence - Consuming Impulse

Nie znałem wcześniej i to był błąd. Na początek wystarczy mocarne, muliste brzmienie a później to już nie chce się odklejać od głośnika. Klasyk.
https://www.youtube.com/watch?v=HovlNY_TgS4
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2513, 2514, 2515 ... 2522, 2523, 2524  Next
Page 2514 of 2524

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum