Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

U2
Goto page Previous  1, 2, 3, 4

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 13.10.2017, 08:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moją ulubiona płytą z wczesnego okresu jest "War", zaś trylogia "Achutng Baby" - "Zooropa" - "Pop" to dla mnie płyty z najlepszego ich okresu. Koncert na Służewcu to była magia., "Achtung Baby" uważałem do niedawna za Sierżanta Pieprza lat 90-tych. Do momentu, kiedy odkryłem (haha, 25 lat po wydaniu! Tak słuchają Dinozaury Wink ) "Dirt: Alice in Chains. (Do tego dochodzi u mnie "Dummy" Portishead i to jest moja święta trójca tej ostatniej dekady XX wieku).
Z U2 mam tak, że niektóre płyty uwielbiam (wspomniane wyżej), niektóre mnie ani ziębią, ani grzeją (ostatnie dokonania, "Boy", "October"), niektóre nudzą ("Rattle And Hum"), niektóre lubię, ale bez zbytniej przesady ("The Unforgettable Fire", "Joschua Tree", "All Thet You Can't Leave Behind").

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Bednaar

PostPosted: 13.10.2017, 08:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Najbardziej lubię "War" (New Year's Day - mój ulubiony kawałek U2) i w ogóle wczesne, klasyczne U2 - czyli do "The Joshua Tree" włącznie, okres "Achtung Baby" - "Zooropa" - "Pop" ciekawy, ale trochę mniej ekscytujący. Pop miałem nawet na winylu Smile Moim zdaniem po Pop nie powinni już nic więcej nagrywać - wyczerpali się, o ich późniejszych płytach najlepiej zapomnieć. Dość bliskie stylistycznie, a jednocześnie bliższe mojemu sercu R.E.M. jednak trochę dłużej trzymało formę i zaliczyło tylko jedną wpadkę (Around The Sun).
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 13.10.2017, 10:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja też najczęściej wracam do płyt z okresu "Boy" - "Joshua Tree". Po latach doceniłem też "Achtung Baby" - które w czasach jej wydania mi się niezbyt podobało.
Stosunek do tych płyt mam jednak różny:

"Boy" to jeszcze trochę nieopierzone U2, dużo emocji, dobrych chęci i entuzjazmu, ale tylko kilka rzeczywiście dobrych kawałków.
"October" podoba mi się już bardziej, słychać, że Bono i spółka się rozwijają, dojrzewają, nie jest to płyta idealna, ale IMO lepsza od debiutu - no i ten uroczy, króciutki temat tytułowy...
"War" to pierwsza w 100% udana płyta zespołu, podsumowanie najlepszych cech pierwszego okresu ich działalności - świetne kawałki, energia, entuzjazm, wszystko to co najlepsze we wczesnym U2.
"The Unforgettable Fire" - początek współpracy z B. Eno. Lubię tę płytę choć jest nierówna. Znalazły się na niej zarówno utwory, które zaliczam do najlepszych w ich dorobku (tytułowy, Bad, Pride (in the Name of Love), ale też kompozycje - delikatnie mówiąc - nietrafione (4th of July, Elvis Presley in America, Indian Summer Sky). Słychać, że zespół jest w rozkroku, że chce spróbować czegoś nowego, ale nie wie do końca jak.
"The Joshua Tree" - tu już IMO wszystko zagrało idealnie, świetna, przestrzenna produkcja, znakomite kompozycje nawiązujące do gospel i bluesa (logiczne rozwinięcie religijnego przesłania grupy), moim zdaniem najwybitniejsza płyta U2.
"Achtung Baby" - pierwszy flirt z muzyką klubową, nieco chaotyczna, ale broni się dobrymi kompozycjami i specyficzną, nieco duszną atmosferą.

Późniejsze płyty podobają mi się już zbyt wybiórczo (albo nie podobają mi się w ogóle), żeby o nich dokładniej pisać.

P.S. - pierwszy okres zespołu i tak najbardziej podoba mi się na koncertówce "Under a Blood Red Sky" - polecam DVD, jest tam dużo więcej materiału niż na CD.
View user's profile Send private message
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 13.10.2017, 10:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
"The Joshua Tree" - tu już IMO wszystko zagrało idealnie, świetna, przestrzenna produkcja, znakomite kompozycje nawiązujące do gospel i bluesa (logiczne rozwinięcie religijnego przesłania grupy), moim zdaniem najwybitniejsza płyta U2.

Do tego dodajmy sukces komercyjny i przede wszystkim genialną produkcję. W mojej ocenie to jedna z najgenialniej wyprodukowanych płyt w historii.
No i jest tam mój ulubiony utwór, fantastyczny i klimatyczny Bullet the Blue Sky.
Cure
remaster

PostPosted: 13.10.2017, 12:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Windmill wrote:
...zaś trylogia "Achutng Baby" - "Zooropa" - "Pop" to dla mnie płyty z najlepszego ich okresu.

Czyli możemy przybić sobie piątkę Smile
Windmill

PostPosted: 13.10.2017, 22:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przyjemność po mojej stronie, Curze. Smile

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum