Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Led Zeppelin
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 44, 45, 46  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 16.10.2017, 09:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale czy naprawę po tylu latach na rynku muzycznym trzeba od Niego wymagać jakiś nowości. On już swoje zrobił dla rocka, teraz może robi dla siebie i fanów takich jak ja.
Mi to w zupełności wystarczy.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.10.2017, 10:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się tu z Gregiem - poprzedni album Planta bardzo mi się podoba. Uważam, że to jeden z nielicznych dinozaurów z bohaterskich lat rocka, który nadal trzyma wysoki poziom i w dodatku - w dużym stopniu - udało mu się uniezależnić stylistycznie od macierzystego zespołu. A że nagrywa kolejną podobną płytę? Jeśli będzie dobra kompozycyjnie i wykonawczo - to nie mam nic przeciwko dokładce tego samego dania.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 16.10.2017, 10:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, "pozwólmy" Plantowi być Plantem.
Powrót do góry
Heartbreaker
singel analogowy

PostWysłany: 30.04.2018, 10:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak się mają remastery CD z 2014 roku w porównaniu do wcześniejszych wydań? Słyszalna różnica? Lepiej brzmi?
Powrót do góry
crescent

PostWysłany: 23.06.2018, 09:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z okazji okazjonalnych Smile zakupów (dzięki za cynk Maciek!) winylowych wydań pierwszych 4 płyt, po paru odsłuchach i porównaniach stwierdzam, że różnice są konkretne i słyszalne. In plus oczywiście. Największy skok jakościowy w przypadku 2 i 3, mniejszy na 1 i 4. Jakby lepsze próbkowanie, czyli wieksza szczegółowość, mocniejszy, bardziej czysty środek.
Dodam jeszcze, że porównywałem też wydania CD późniejszych płyt u przyjaciela, który jest jeszcze większym fanem LZ niż ja w czasach młodzieńczych. Ogólnie te wznowienia na CD też są lepsze, za wyjątkiem Phisical Graffiti. Tutaj wujek Jimmy mocno przesadził z wyciągnięciem środka, no i nie przekłada się to na lepszą szczegółowość. Jest przesadnie sucho i męcząco dla uszu. Ze wszystkich późniejszych wznowień na cd najlepiej podeszło mi Presence.
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 23.06.2018, 11:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten "Phisical Graffiti" na CD, o tyle kontrowersyjny, ze sam materiał wyjściowy był, jak pamiętam, dwuwymiarowy stąd osiągnięcie klasy dźwiękowej jak w przypadku"Presence" czy "Houses of the holy" trudne/niemożliwe do spełnienia.
Na półce są remastery CD od I do Presence, zatem dodam tylko, że osobiście więcej zarzutów nowym masterom postawię II niż I.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 23.06.2018, 12:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Presence to chyba najbardziej niedoceniana płyta Zepps - przynajmniej w epoce - co prawda jeszcze w zamówieniach zaliczyła platynę w USA, ale potem dosyć szybko trafiła do koszy z przecenami.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
crescent

PostWysłany: 23.06.2018, 18:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Ten "Phisical Graffiti" na CD, o tyle kontrowersyjny, ze sam materiał wyjściowy był, jak pamiętam, dwuwymiarowy...

Remaster CD z 1994 r. jak najbardziej może być. Ten nowy, jak dla mnie, gorszy, zbyt męczący ucho.
"Presence" zawsze bardzo lubiłem. Achilles, Nobody, Herbatka to świetne utwory. Pozostałe też trzymają co najmniej średni poziom.
Powrót do góry
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 23.06.2018, 18:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Co najmniej średni" to trochę mało na Led Zeppelin. Niestety, według mnie do wszystkich poprzednich nie ma startu, jeden Achilles nie wystarczy. A ja chyba wolę też In Through The Out Door.
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 23.06.2018, 19:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zaś preferuję Presence, ale następną studyjną też lubię. Właściwie tylko do Coda nie mam powodu wracać.
crescent

PostWysłany: 23.06.2018, 19:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zlatan napisał:
"Co najmniej średni" to trochę mało na Led Zeppelin.

Pozostałe, poza trzema wymienionymi tytuami - racz zauważyć - czyli czasowo raptem 1/3 płyty. U mnie Houses i In Trough znacznie niżej.
Powrót do góry
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 24.06.2018, 07:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, bo Houses to jednak jest klasyka, jest tam parę kawałków z żelaznego kanonu, z tym moje zeppelinowe top 3 - No Quarter.

Strzelanka do Zeppów byłaby ciekawa Smile
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 24.06.2018, 08:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Houses jest ewidentnym zjazdem po Czwórce - zgadza się jest tam kilka świetnych numerów, ale też kilka zupełnie nie bardzo, D'Yer Mak'er, The crunge - reszta jest dobra. I z drugiej strony jest to płyta robiona trochę na zasadzie - przepis był tak łatwy i fajny, ze tej zupy zrobiłam na dwa tygodnie - jest trochę monotonna

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 25.06.2018, 08:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Page'owi znów zabrakło na waciki. Nadciąga superduper edycja "The Song Remains The Same" - wyceniona w kosmos, zupełnie nieadekwatnie do zawartości - nie będzie żadnych nowości audio, BR-audio będzie oddzielnie, nie w boksie.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 26.06.2018, 07:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zlatan napisał:

Strzelanka do Zeppów byłaby ciekawa Smile

O tak, a nie było do tej pory, nie było!

Pod wpływem waszych dyskusji zapuściłem dawno nie słyszany album In Through the Out Door i nic się tu nie zmieniło - nie jestem w stanie przesłuchać do końca. Płyty Coda nie pamiętam, mam w planach przesłuchanie. Co do PG to niewątpliwie byłaby to dużo lepsza płyta, gdyby zrobili z tego jeden album.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 44, 45, 46  Następny
Strona 45 z 46

Skocz do: