Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

SBB
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 85, 86, 87

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
SZEREGOWY
pocztówka dźwiękowa

PostPosted: 23.10.2017, 20:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pułkownikowi to teraz zostało tylko pisanie, ale wniosków do Pana Błaszczaka o zwolnienie Go z rygorów ustawy deubekizacyjnej. Jak to się czasy zmieniają, SBB doceniają, a SB-eków pod pręgieżem sprawiedliwości dziejowej stawiają. Warto było dożyć tych czasów.
Back to top
View user's profile Send private message
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 24.10.2017, 06:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak to mądrze napisał sam Józef Skrzek pod jakimś postem na Facebooku: "Dajcie już spokój Matejowi".

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 24.10.2017, 08:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dość ciekawy wywiad z liderem sprzed 8 lat. Nie wiedziałem, że rozczarowany rodzimą sceną planował wówczas "podbój" Europy i USA.

Józef Skrzek z SBB: Musimy uciekać
Back to top
SZEREGOWY
pocztówka dźwiękowa

PostPosted: 26.10.2017, 13:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niestety, bardziej mnie przeraził, przytoczony powyżej, wywiad Józefa Skrzeka niż sama wiadomość, że kapitan, a później pułkownik SB współpracował z zespołem SBB pod pseudonimem Julian Matej.
Fragment wypowiedzi z tego wywiadu:
"Dobrze, teraz się zabierają za niektórych od tej strony. Ale chwileczkę, a ci, którzy to powodowali, to gdzie są? Kto się zabrał za nich? Za ofiary się biorą, a za katów nie! Kaci są kryci, bo umieją wszystko kupić."

Żeby pułkownika SB nazwać ofiarą? Przecież to właśnie takie osoby "to powodowały". To ni byli katami, nie ofiarami.

Na usprawiedliwienie tej wypowiedzi Pana Józefa kładę tezę, że siedzi po uszy w swojej muzyce i nic nie rozumie z naszej niedawnej historii, i niech tak pozostanie.
Back to top
Deformator
cylinder Edisona

PostPosted: 29.10.2017, 21:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Witam

Forum śledzę już od jakiegoś czasu, szczególnie wątek o SBB, nie miałem jednak okazji albo możę bardzo możliwość wcześniej napisać.
Przede wszystkim jako że to mój pierwszy wpis także WITAM wszystkich forumowiczów.
Do rzeczy. Rocznikowo jestem trochę młodszy, może nawet i dwukrotnie od wiekszości forumowiczów, moja przygoda z rockiem progresywnym zaczęłą się stosunkowo niedawno, może z 2 - 3 lata temu. Kolelcja ulubionych płyt wygląda na półce coraz to bardziej okazale. Ale tutaj właśnie zaczyna się mój dylemat.
SBB uwielbiam, staram się przeglądać wszelkie dostępne w internecie materiały, nagrania itp. Bardzo cieszy mnie fakt ostatnich wznowień koncertowej kolorowej serii i na każdą czekam z niecierpliwością. Z klasycznych albumów poza łatwo dostępnymi tytułąmi jak "Welcome" i "Fallow my dream" udało mi się jeszcze zdobyć za pośrednictwem bardzo uprzejmego sprzedawcy z Lublina (pozdrawiam jeśli też tutaj zagląda) "Memento z banalnym tryptykiem" w zupełnie zwykłej jak na cd cenie.
Czy w obecnych czasach jako młodzi pasjonaci tej niezwykłej muzyki jesteśmy skazani jedynie na nagrania z internetu lub ich zakup w kosmicznych cenach oscylujących od 150 do 200 zł na A.?

Marzą mi się zwnowienia takich płyt jak Complete Tapes, Pamięć, Wołanie o brzęk szkłą lub też koncertówek kalibru "Karlstad Live".
Są może wśród nas osoby które uchyliły by rąbek tajemnicy, czy takie wznowienia jeszcze kiedyś będą dostępne?
(Pewna uprzejma Pani z Polskich Nagrań początkowo wspominała mi w korespondencji o jesieni tego roku, później otrzymałem informację o początku przyszłego roku. Na ile to sprawdzone informacje, trudno powiedzieć.)

Pozdrawiam
Mateusz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
rockowy
digipack

PostPosted: 29.10.2017, 22:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Deformator wrote:
Wołanie o brzęk szkłą lub też koncertówek kalibru "Karlstad Live"

Na te dwa tytuły szansa jest całkiem realna, ale trudno powiedzieć kiedy dokładnie.
Deformator
cylinder Edisona

PostPosted: 30.10.2017, 21:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Taka wiadomość i tak jest bardzo satysfakcjonująca. Super.

Wspominałeś też jakiś czas temu o możliwych wydaniach pojedynczych tytułów koncertowych z trzy-płytowego boxu Live. Chodzi mi konkretnie o dysk Międzyzdroje '79. Coś więcej może wiadomo ?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
rockowy
digipack

PostPosted: 30.10.2017, 22:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Całkowita cisza w tym temacie póki co.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 31.10.2017, 08:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kilka dni temu w MM widziałem winyle New Century i The Rock.
Nie powiem, trochę mnie to zaskoczyło, choć zaskoczenie to blednie przy wznowieniu Kawalerii Szatana, której aktualna cena detaliczna to jakieś 100 zł. Very Happy Nowych SBB teoretycznie też, ale tych płyt przynajmniej wcześniej nie było na tym nośniku, a album Turbo można znaleźć chyba w co drugim kartonie na każdej giełdzie. Ale może ktoś kupi dla samej okładki? Wink
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 31.10.2017, 10:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Takie arcydzieło graficzne powinno być w każdym domu, w możliwie największym formacie. Wink
rockowy
digipack

PostPosted: 31.10.2017, 10:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Takie arcydzieło graficzne powinno być w każdym domu, w możliwie największym formacie.

To ja bym na Blue Trans poczekał Wink
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 31.10.2017, 10:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Racja, to też piękno w czystej postaci. Gdyby nie było tam tych trzech znajomych literek, to pomyślałbym, że mam do czynienia z jakąś składanką Dance Mega Mix. Smile
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 85, 86, 87
Page 87 of 87

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum