Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Czego teraz słuchacie?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2534, 2535, 2536 ... 2547, 2548, 2549  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gacek778
digipack

PostPosted: 06.11.2017, 18:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Płyta jest niezła, ale szczerze powiem - na kolana mnie nie rzuca. Może dlatego, że nieco za długa, a poszczególne utwory rozwleczone nieco ponad miarę. Again w tej długiej wersji nieodmiennie kojarzy mi się z The Sky Moves Sideways (Phase One) Porków. Słucha się miło, ale chyba wolę Wilsona z kolegami. Dalej już jest różnie - Numb dłuży mi się straszliwie, kolejne kompozycje miewają ciekawe fragmenty, ale jakoś tak wszystko zlewa mi się w pamięci w jedną całość.

Kiedyś bym napisał to samo, nawet bym stwierdził że wynudziłem się jeszcze bardziej. A być może nawet tak napisałem. Ich studyjne albumy w całości są raczej ciężkie w odbiorze bo strasznie dużo tu namieszane stylistyk. Dopiero koncert zmienił moje myślenie o ich muzyce.

Myślę Maciek że możesz mieć sporo racji (nie powiem na 100% bo po Controlling Crowds Part IV bardzo mało słyszałem) chociaż 8 lat to nie jest aż tak długo. Każdemu może się zdarzyć zniżka formy, mogą jeszcze czymś zaskoczyć. A co do ich formy koncertowej to uważam że jest świetna, powiem wprost myślałem że się będę nudził a byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Momentami przypier... aż się dziwiłem, swoją drogą Keeler musiał być chyba czymś ućpany, jak można prawie 2 godziny prawie non stop machać łapami Cool
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 06.11.2017, 19:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Max Roach and His Chorus and Orchestra - It's Time (1962)

Nie będę ukrywał dużego zaskoczenia, niesamowicie dziwna płyta.
Był to szybki zakup w ciemno, na podjęcie decyzji miałem kilka minut, więc dałem się wpuścić w maliny ocenom na RYM (pozdrawiam Kolegów od niedawnej dyskusji Wink) i...absolutnie nie żałuję! W trakcie pierwszego utworu nerwowo szukałem drugiego źródła dźwięku, bo byłem przekonany, że wraz z płytą odtwarza mi się gdzieś jakiś dźwięk reklamy lub innego filmiku z komputera, ale gdzie tam, ta płyta po prostu taka jest. Końcówka strony A i początek strony B brzmią jak źródło inspiracji K. Washingtona, który zmajstrował z tego fundamenty swojego potrójnego The Epic.
Całość przynosi ten dziwny rodzaj przyjemności, który niektórzy z nas odczuwają po jakimś ekstremalnym zmęczeniu. Już teraz wiem, że moja percepcja będzie miała jutro zakwasy. Wam także polecam taki niecodzienny trening zmysłów:
https://www.youtube.com/watch?v=jvl3u0ju3MI
Adi
kaseta "metalówka"

PostPosted: 06.11.2017, 20:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wojciech Kilar - Portret Damy 1996 - niedawno temu, był taki okres, że słuchałem tej ścieżki dźwiękowej dwa, trzy razy dziennie, dosłownie oszalałem na jej punkcie. Teraz mi już przeszło, ale wciąż wracam do niej często, i podczas słuchania odpływam, jak wtedy. Oczywiście, można zarzucić jej brak oryginalności, bardzo często powtarzające się motywy, ale, jakie to jest piękne...
Back to top
boasnake
pocztówka dźwiękowa

PostPosted: 07.11.2017, 03:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gregg Rolie - Gringo (1987)

Bardzo przyjemna aor-owa propozycja od Gregga. Doskonale się jej słucha w zimny jesienny wieczór. Początek płyty iście filmowy, wywołuje przed moimi oczami konkretne obrazy i wizje (jakkolwiek to brzmi Laughing ).
W kliku utworach mamy niespodziewanych gości: Danny'ego Huff'a (Giant) oraz Carlosa Santanę. O ile utwory z Dannym na gitarze nie wybijają się specjalnie (co nie znaczy, że są złe) to te z Santaną są od razu wyczuwalne i intrygujące w jakiś sposób. Gdybym nie wiedziała, że to gra Santana zapewne padło by z moich ust zdanie: "kurcze on brzmi jak Santana" Wink
gharvelt
digipack

PostPosted: 07.11.2017, 15:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Stanton Davis - Brighter Days (1977)

Jazz-fusion połączone z jazz-funkiem w kosmicznej oprawie. Całkiem interesujący wykonawca, aż dziwne, że do niedawna o nim w ogóle nie słyszałem - natknąłem się na niego dopiero przy okazji ostatniego plebiscytu jazzowego, gdzie zauważyłem jak ten album znalazł się na jednej (tylko na jednej, niestety) z list. Natomiast mój pierwszy kontakt z muzyką Stantona Davisa miał miejsce 2 dni temu, podczas gościny u caughta, miałem wówczas okazję posłuchać fragmentów innego wydawnictwa tego artysty, mianowicie "Isis Voyage: Unreleased Music & Alternative Mixes From the Brighter Days Sessions" i przyznam, że zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie. Przy okazji jeszcze raz dziękuję za bardzo miło spędzony w niedzielę czas i możliwość zapoznania się także z kilkoma innymi wykonawcami, na których do tej pory nie trafiłem.
Back to top
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 07.11.2017, 15:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja gorąco polecam najnowszy album trębacza-weterana Wadady Leo Smitha "Najwa". Przeklejam mój wpis z FB:

Czterech gitarzystów (Michael Gregory Jackson, Henry Kaiser, Brandon Ross, Lamar Smith), Bill Laswell na gitarze basowej, Pheeroan Aklaff na perkusji i Adam Rudolph na przeszkadzajkach i oczywiście lider na trąbce robią niesamowity harmolodyczny kocioł. Słychać i Ornette'a z czasów Prime Time, i Ronalda Shannona Jacksona, i Milesa z "Bitches Brew", i nawet trafia się cytacik z "A Love Supreme" WIADOMO KOGO. A pośród tych wszystkich szaleństw udało się zmieścić taką piękną tytułową miniaturkę:

https://www.youtube.com/watch?v=1b6VgN8P7cI
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 07.11.2017, 15:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Taki zestaw sobie dzisiaj zaserwowałem"
Pixies "Come on pilgrim" [1987]
Pixies "Surfer Rosa" [1988]
Pixies "Doolittle" [1989]
Black Sabbath "Born again" [1983]
"Ja, Urbanator" (c.d.)

Bardzo lubię od czasu do czasu posłuchać Pixies. Szczególnie "Surfer Rosę"; to chyba ich najlepsza płyta. Jednak lata 80-te to nie była jedynie opozycja synth pop vs. The Smiths. Wink Na tych płytach jest energia stu wybuchających jednocześnie wulkanów.
"Born again", jedna z bardziej niedocenionych płyt Sabbathów. Świetne riffy, energia ("Theshed" i "Digital bitch" spokojnie mogą stanąć obok "Paranoid"), wokal Gillana (Ozzy raczej nie dałby rady tak demonicznie się śmiać) i dwie wspaniałę ballady: tytułowa i jeden z moich ulubionych kawałków zespołu "Keep it warm".

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Maciek

PostPosted: 07.11.2017, 17:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

David Sylvian - Brilliant Trees

Mój drugi ulubiony album Sylviana (numer jeden to u mnie od zawsze Secrets of the Beehive). Każdemu artyście można życzyć tak mocnego debiutu. No i tak niesamowitego składu, bo mieszanka talentów i indywidualności jest tu wyjątkowa.
Maciek

PostPosted: 07.11.2017, 18:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Extra Ball - Birthday

To nie jest jakaś tam płyta, ale pani mecenas, inżynier prof. dr hab. Płyta.
Na to, co wyprawia tu każdy z muzyków (Śmietana, Sendecki, Olejniczak, Cichy, Radecki), głowa wydaje się być mała. Rewelacyjne partie na klawiszach i natchnione sola na saksofonie, świetna sekcja i chyba najlepsza gitara Śmietany w historii. W skali sześciostopniowej - mocnaSIÓDEMKA.
I jeszcze ten szczęśliwy nieszczęśliwiec: https://www.youtube.com/watch?v=SJsNmf45K1g
Maciek

PostPosted: 07.11.2017, 19:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

The Users - Nie idż do pracy

Tak brzmiałby Gong Allena, gdyby nosił w sobie geny polskiej martyrologii. Ewentualnie tak mogliby brzmieć Brylewski, Tymański, Trzaska, Olter, Świetlicki i Milo Kurtis, gdyby jedli te same grzybki co Daevid Allen. No i wygląda na to, że chyba jedli, bo brzmią tak wspaniale:
https://www.youtube.com/watch?v=b6SctVJSlnU
Leptir

PostPosted: 07.11.2017, 20:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:

Mój drugi ulubiony album Sylviana (numer jeden to u mnie od zawsze Secrets of the Beehive).

Płyta świetna, ale u mnie numer dwa to jednak "Gone To Earth" (ale nr 1 mamy ten sam Smile)
Konik Polny
epka analogowa

PostPosted: 07.11.2017, 20:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Black Sabbath - Black Sabbath Bardzo rzadko wracam do starych płyt, ale jak już wracam to do tych wielkich.
z nowych płyt
wczoraj Bader Nana - Devolver Muzyka z Kuwejtu. Mi wpadła w gust gdyż jestem zwolennikiem muzyki spod znaku Lee Abraham, A.C.T. czy Southern Empire.
dzisiaj Innerspace - Rise to samo co wyżej. Świetnie dobrane i zagrane prog-hard-neo rockowe granie.
B.J.
box

PostPosted: 07.11.2017, 20:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Maciek wrote:

Mój drugi ulubiony album Sylviana (numer jeden to u mnie od zawsze Secrets of the Beehive).

Płyta świetna, ale u mnie numer dwa to jednak "Gone To Earth" (ale nr 1 mamy ten sam Smile)

Wszystkie 3 pierwsze są równie świetne.

Fairport Convention - Rising For The Moon (1975)
Folk rock to nie jest moja ulubiona stylistyka, ale tutaj jest sporo ładnego grania, a śpiew Sandy Denny to skarb prawdziwy.

Cure
digipack

PostPosted: 07.11.2017, 21:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Odpaliłem ostatnio gramofon i nasłuchać się nie mogę.
Zapomniałem jak wspaniale brzmią te płyty.

Aktualnie 2x z rzędu słucham Rumburaka (tak nazywa tę płytę mój syn - z powodu okładki), czyli kręci się Rick Wakeman - Criminal Record
Freefall

PostPosted: 07.11.2017, 21:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Słucham i bardzo mi się podoba: Robert Plant - Carry Fire. Może poprzednia płyta zrobiła na mnie trochę większe wrażenie, ale nie ma wątpliwości, że Plant nadal trzyma formę.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2534, 2535, 2536 ... 2547, 2548, 2549  Next
Page 2535 of 2549

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum