Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wokół Bitches Brew... czyli fusion
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Koniu
epka analogowa

PostWysłany: 08.11.2017, 10:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem świeżo po odsłuchaniu Inactin. Może zaburzę nieco rozważania ale natychmiast przyszedł mi na myśl album JC: A Love Supreme. Wiem, że Inactin to sztandarowy przykład polskiego fusion ale ja tam słyszę więcej awangardy niż fusion. Oczywiście, że mogę się mylić i oczywiście, że uważam Inactin za płytę wybitną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 08.11.2017, 10:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Urbaniak zagrał u schyłku kariery na jednym utworze na Tutu i to wszystko! A tu ktoś do tego Urbaniaka jeszcze i Karolaka podłącza! To się nazywa marketing!

To prawda, trochę pojechali. Wink
Mój wtręt o Karolaku miał luźniejszy charakter i jego założeniem było podtrzymanie fajnej dyskusji, która właśnie trwa. Pisząc o wczesnym polskim fusion często zapomina się właśnie o Karolaku. Przypuszczam, że jego najlepsze rzeczy mogą być niewydane. O regałach pełnych taśm, które czekają w jego domu na przejrzenie i przesłuchanie, to już krążą pomału legendy. Chyba, że rockowy wie o czymś, o czym my jeszcze nie wiemy. Wink
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 08.11.2017, 11:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Chyba, że rockowy wie o czymś, o czym my jeszcze nie wiemy.

Ekhem... Wink
Koniu
epka analogowa

PostWysłany: 08.11.2017, 11:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Pisząc o wczesnym polskim fusion często zapomina się właśnie o Karolaku.

Może warto wspomnieć o spółce Urbaniak/Karolak/Bartkowski i "Moving South"? Toż to kwintesencja wczesnego polskiego fusion. Myślę, że mahavishnuu ma rację, to już bardziej przyjazne dla masowego słuchacza, chociaż z tą masą to bym nie przesadzał.
Powrót do góry
Koniu
epka analogowa

PostWysłany: 08.11.2017, 11:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jako ciekawostka: śledząc poczynania Sławka Piwowara trafiłem na grupę Paradox i ich płytę Drifting Feather. Może nie wszystkim jest znana a też, w jakimś stopniu obija się o fusion. Płyta z 1971 roku.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 08.11.2017, 11:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:

Digipack to jeszcze pół biedy, najgorszym złem są digisleevy, czyli jak rozumiem po prostu kartonowe koperty.

A digisleeve to nie jest kartonik z wysuwaną tekturową szufladką, w której jest płyta? Mam tak wydane "Head Hunters" Hancocka i może to nie jest zbyt trwałe opakowanie, ale przynajmniej płytę można łatwo wyjąć. Mam też nieszczęsne kartonowe koperty, z których naprawdę trudno wyjąć płytę bez porysowania, bo te koperty są bardzo sztywne, jest sporo płyt ECM wydanych w ten sposób, mnie się akurat trafiło Art Ensemble Of Chicago "Full Force".
Bednaar

PostWysłany: 08.11.2017, 11:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koniu napisał:
Jestem świeżo po odsłuchaniu Inactin. Może zaburzę nieco rozważania ale natychmiast przyszedł mi na myśl album JC: A Love Supreme. Wiem, że Inactin to sztandarowy przykład polskiego fusion ale ja tam słyszę więcej awangardy niż fusion. Oczywiście, że mogę się mylić i oczywiście, że uważam Inactin za płytę wybitną.

Faktycznie słychać tam sporo awangardy, ale to charakterystyczne do wczesnego fusion: płyty Davisa (chociażby Bitches Brew), albo wczesne Weather Report.
Póki co uważam Inactin* (piszę z gwiazdką, bo taki jest pełny tytuł) za najlepszą płytę polskiego fusion - oczywiście spośród tych, które słyszałem, bo wciąż sporo przede mną. Płyta Fusion Urbaniaka też jest świetna, choć niektórzy Wink bedą się krzywić, że to muzyka już za bardzo dla masowego słuchacza.
Czy Paratyphus B jest dostępne na CD?
rockowy

PostWysłany: 08.11.2017, 13:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koniu napisał:
Jako ciekawostka: śledząc poczynania Sławka Piwowara trafiłem na grupę Paradox i ich płytę Drifting Feather. Może nie wszystkim jest znana a też, w jakimś stopniu obija się o fusion. Płyta z 1971 roku.

Dwa lata później Paradox zmienił skład, pojawiło się więcej instrumentów elektrycznych i wpływy fusion były jeszcze mocniejsze.
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 08.11.2017, 15:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Koniu napisał:
...Wiem, że Inactin to sztandarowy przykład polskiego fusion ale ja tam słyszę więcej awangardy niż fusion. ...

Faktycznie słychać tam sporo awangardy, ale to charakterystyczne do wczesnego fusion: płyty Davisa (chociażby Bitches Brew), albo wczesne Weather Report.
...
Czy Paratyphus B jest dostępne na CD?

Z tego co wiem, to chyba Parathypus nie wyszło na CD.

A Inactin równie dobrze można by włożyć do szufladki Krautrock i byłby to jeden z najlepszych albumów tego nurtu. To by dopiero było, gdyby w Krautrockowym konkursie wygrali Polacy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
boczeq
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 08.11.2017, 18:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakby lekko w temacie:
https://www.youtube.com/watch?v=MUxCDqj2rEA
Wcześniej tego nie widziałem.
Lekkie ot - dlaczego muszę się dwa razy logować na forum? I po tym drugim razie wszystkie nieodczytane wiadomości tracą status nieodczytania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rockowy

PostWysłany: 08.11.2017, 19:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

boczeq napisał:
Lekkie ot - dlaczego muszę się dwa razy logować na forum?

Sprawdź czy logujesz się na www.rockjazz.pl czy na rockjazz.pl, czasami ta różnica miesza.
Windmill

PostWysłany: 09.11.2017, 00:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rockowy napisał:
Dwa lata później Paradox zmienił skład, pojawiło się więcej instrumentów elektrycznych i wpływy fusion były jeszcze mocniejsze.

Ale płyty nie zdołali już nagrać? Na Discos jest wymieniona tylko jedna ich płyta. Sławek Piwowar grał w tym drugim wcieleniu zespołu?

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rockowy

PostWysłany: 09.11.2017, 00:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Windmill napisał:
rockowy napisał:

Ale płyty nie zdołali już nagrać? Na Discos jest wymieniona tylko jedna ich płyta. Sławek Piwowar grał w tym drugim wcieleniu zespołu?

Nie, płyty nie nagrali, ale w studiach trochę przebywali. Sławek Piwowar nie tylko grał w tym wcieleniu, ale i komponował. I przerzucił się z gitary akustycznej na elektryczną.
Windmill

PostWysłany: 09.11.2017, 05:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję, Rockowy, zaostrzyłeś mi apetyt. Pewnie kiedyś te nagrania ujrzą światło dzienne, oby jak najszybciej. Ciekawe,ile jeszcze takich białych plam zostało na muzycznej mapie Polski lat 70-tych.

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rockowy

PostWysłany: 09.11.2017, 09:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Windmill napisał:
Pewnie kiedyś te nagrania ujrzą światło dzienne, oby jak najszybciej.

Workin' on it Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

Skocz do: