Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Czego teraz słuchacie?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2537, 2538, 2539 ... 2547, 2548, 2549  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Monstrualny Talerz
kaseta "chromówka"

PostPosted: 09.11.2017, 21:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Windmill wrote:
Monstrualny Talerz wrote:
Na wstępie, siłą rzeczy też dziś słuchałem Paradoxu, porządny jazz, ale właśnie nie powiedziałbym, że awangardowy, raczej dość zwyczajny, ale w górnej półce rzeczy dobrych.

Czy ja wiem? Jest kilka odlotów, instrumenty tez często wydają się swawolne i niesubordynowane (chodzi mi o efekt, nie o nieudolność wykonawczą). Nie chodziło mi o to, że jest to jazz awangardowy, bo nie jest, są tylko awangardowe fragmenty, ale o to, że jest bardziej awangardowy, niż fusion, bo fusion to inaczej jazz-rock, a rocka na tej płycie rocka nie ma wcale. Należy dodać, ze jest to płyta w dużej mierze akustyczna.

Nie mogłem zajarzyć z czym mi się ten Paradox kojarzy i dziś zaskoczyłem wreszcie: przecież Intymne życie wuja Leona to jest Narrow Way z Ummagummy!
Back to top
View user's profile Send private message
Monstrualny Talerz
kaseta "chromówka"

PostPosted: 09.11.2017, 21:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
SBB - Hofors

Jak to jest, człowiek przez tyle lat słucha SBB, słyszał ich dziesiątki koncertów, a tu pojawia się taki album i znów trzeba zaczynać od nowa ich poznawać . Smile Kapitalna płyta!

Potwierdzam, potwierdzam. Mam tylko jedno ale: dlaczego oni tych nagrań nie wydali w latach 70??? Przecież to i Karlstad to jest całkowita czołówka proga i jazzrocka i czego tam jeszcze.
Back to top
Cure
digipack

PostPosted: 09.11.2017, 21:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
ASIA - Alpha - gdyby nie debiut, to to byłby AORowy majstersztyk lat 80-tych, a tak trochę w jego cieniu, ale wyborny, niewiele gorszy.

U nas w domu bardzo lubimy, mój syn mówi na ten album - płyta z orłem.
Adi
kaseta "metalówka"

PostPosted: 09.11.2017, 21:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Perigeo - Abbiamo Tutti un Blues da Piangere 1973 - jak dla mnie dużo lepsza płyta od debiutu, wydaje się taka jakby bardziej przemyślana, dopracowana, po prostu świetne granie. Znakomity, bardzo klimatyczny utwór tytułowy.
Back to top
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 09.11.2017, 22:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Michał Urbaniak's Group "Paratyphus B"
Michał Urbaniak's Group "Inactin*"
Michał Urbaniak Constellation "In concert"

Wszystkie płyty z 1973 roku. Był to więc bardzo owocny okres. Gra tu mój drugi ulubiony perkusista (obok Jurka Piotrowskiego), Czesław Bartkowski. W "Ja, Urbanator" Urbaniak wspomniał o technice gry na skrzypcach talking violin; nie wiem czy to są akurat te krótkie skrzypcowe frazy słyszalne na tych albumach, być może tak, ale mnie kojarzą się one z gitara elektryczną we fusion, której na tych płytach nie ma. Urszula Dudziak ma fantastyczny głos, będący równorzędnym instrumentem, rewelacyjny feeling, sporo fantazji i wiele bezkompromisowych zaśpiewów okrasza dzięki niemu te płyty. Moim zdaniem światowy poziom. Nie wiem tylko, na ile ta muzyka jest oryginalna,a na ile czerpie z "Bitches brew", na pewno jest mocno osadzona w epoce. Czy to fusion? Urbaniak zarzeka się, że nie przepada za rockiem, więc raczej nie fusion (chociaż darzy równocześnie wielką estymą "A tribute to Jack Johnson")

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Adi
kaseta "metalówka"

PostPosted: 09.11.2017, 23:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Perigeo - Genealogia 1974 - album nie tak świetny jak poprzednik, ale trzyma wysoki poziom. Bardzo ładna płyta.
Back to top
Crowley
digipack

PostPosted: 10.11.2017, 07:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mój brat (stryjeczny ale brat Wink ) wydał płytę. Słucham sobie na razie przez stronę: http://levelpiano.com/ , czekając na dostawę fizycznej kopii. Jak ktoś lubi fortepianowe plumkanie, to może mu się spodoba.

A na zachętę solo Ryśka, grane przez Piotrka: https://www.youtube.com/watch?v=uTD8JU0SZuk Wink
Back to top
Koniu
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 10.11.2017, 09:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Windmill wrote:
Czy to fusion? Urbaniak zarzeka się, że nie przepada za rockiem, więc raczej nie fusion (chociaż darzy równocześnie wielką estymą "A tribute to Jack Johnson")

Nie wiem, może wywołam pewne zamieszanie, ale dla mnie określenia "fusion", "jazz-rock" i "jazz elektryczny" nie są zamiennie. Fusion IMHO jest pojęciem najszerszym, odnosi się do połączenia z jazzem różnych gatunków muzycznych jako takich, a więc nie jedynie z rockiem. Moim zdaniem połączenie jazzu z funky ozdobione elektrycznym instrumentarium również jest fusion, czyli jazz - funk jest, podobnie jak jazz - rock, jednym z przykładów fusion. Z drugiej strony czy da się perfekcyjnie poszufladkować muzykę? A wymienione przez Ciebie płyty są świetne i ja zawsze będę je kojarzył z fusion Very Happy .
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bednaar
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 10.11.2017, 09:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Fusion to pojęcie bezpieczne, bo - jak Koniu słusznie zauwazył - jest to ogólne okreslenie połączeń jazzu z innymi gatunkami, dlatego też np. "Inactin*" traktuję jako przykład fusion. Niekoniecznie zatem trzeba lubić rocka, żeby grać fusion. Szufladkowanie jest przydatne w momencie, gdy chcemy np. w tym wątku opisać, co jest na danej płycie - ale wiadomo, że często trudno coś zaszufladkować - ale to dobrze świadczy o takiej muzyce.
jarex
digipack

PostPosted: 10.11.2017, 10:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czy Soft Machine (wyłączając wczesne płyty) to fusion, jazz rock, czy coś innego? Wink

W temacie: Keane - Hopes and Fears (2004)
Debiutancka płyta tego brytyjskiego zespołu, bardzo przyjemne melodie Smile a wszystko to we trójkę, piano, vocal, bas, gitarki tu nie ma.

Back to top
Koniu
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 10.11.2017, 11:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niezwykle dojrzała, piękna płyta naszej jazzowej nadziei. Po całkiem udanej płycie koncertowej teraz album w większości ze swoimi kompozycjami (poza dwoma dość brawurowo zagranymi coverami Pastoriusa i Claptona). Niestety odtwarzam z mp3, ale chyba trzeba zainwestować w cd (ok. 60,-) bo warto!

Back to top
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 10.11.2017, 11:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Koniu wrote:
(...) chyba trzeba zainwestować w cd (ok. 60,-) bo warto!

Nie wiem czy to prawidłowa cena za CD, bo ma to wyjść także na płycie winylowej, do której te 60 zł bardziej pasuje: http://polskienagrania.com.pl/2017/10/03/kinga-glyk-dream/
Ale z Warnerem i Empikiem wszystko jest możliwe. Wink
jarex
digipack

PostPosted: 10.11.2017, 11:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Widziałem tę panią w TV, no muszę przyznać, że bas ma jako tako opanowany Wink
Back to top
Koniu
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 10.11.2017, 11:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
(...)ma to wyjść także na płycie winylowej, do której te 60 zł bardziej pasuje(...)
A to czekam cierpliwie Wink
Back to top
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 10.11.2017, 11:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

jarex wrote:
Widziałem tę panią w TV, no muszę przyznać, że bas ma jako tako opanowany

Ja ją widziałem w akcji już kilka razy - zaczynając od czasów, w których basówka była większa od niej. Wink Postęp jaki robiła z koncertu na koncert to nie byle jaka sprawa. No a jak już zaczęła karierę solową, to jeszcze bardziej podkręciła tempo rozwoju. Nic, tylko trzymać kciuki.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2537, 2538, 2539 ... 2547, 2548, 2549  Next
Page 2538 of 2549

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum