Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Płyty roku 2017
Goto page Previous  1, 2, 3, 4

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 02.11.2017, 12:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
WOBBLER - From Silence To Somewhere

Są sygnały, że po okresie błąkania się bez celu zespół wrócił do klimatów debiutu - muszę się zainteresować.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 02.11.2017, 16:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja zaproponowałbym najnowszą płytę Slowdive. Legenda grunge w doskonałej formie.
Back to top
View user's profile Send private message
Leptir
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 02.11.2017, 18:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Grunge'em to bym raczej tego nie nazwał. Niektórzy twierdzą, że to shoegaze - co by nie było, ładne jest. Smile
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 02.11.2017, 18:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
crescent wrote:
WOBBLER - From Silence To Somewhere

Są sygnały, że po okresie błąkania się bez celu zespół wrócił do klimatów debiutu - muszę się zainteresować.

Nie błąkali się bez celu, tylko z 6 lat nic nie nagrali. Trzeba sprawdzić.

A w temacie - nowy David Crosby - Sky trails jest bardzo dobry. Typowe smędzenie starszego pana na temata znane od 50 lat - ale jak zrobione!

http://artrock.pl/
Back to top
szbe
szpula

PostPosted: 07.11.2017, 08:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:
Godspeed You! Black Emperor - Luciferian Towers

Raptem 3 dni temu ukazał się najnowszy krążek GY!BE i cóż, jak na razie nie zbiera wielce entuzjastycznych recenzji, choć moim zdaniem to ich najlepszy album z tych nowszych, czyli wydanych w bieżącej dekadzie. Styl grupy pozostaje charakterystyczny, nie ma rewolucyjnych zmian, choć tym razem album powinien przypaść do gustu także miłośnikom gitarowego grania."Bosses Hang" oraz "Anthem for No State" robią największe wrażenie. Daruję sobie analizowanie przekazu, jak ktoś chce, to można poczytać w Internecie takie próby - niezbyt mnie interesują podstawy ideologiczne autorów, natomiast za ważne uważam, że jest to dobra muzyka.

Przy okazji polecam najnowszy album Esmerine (Constellation Records)

Założone zresztą u podstawy przez Bruce'a Cawdrona z GYBE i wiolonczelistkę Rebecce Foon z Thee Silver Mt. Zion. Dla mnie bardzo eleganckie i uważne, od jakiegoś czasu dużo więcej przyjemności mi sprawiają te płyty Esmerine niż samo GYBE Exclamation
Back to top
I&I
longplay

PostPosted: 07.11.2017, 09:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podoba mi się. Dziękuję za reko Exclamation
Back to top
esforty
maxi-singel analogowy

PostPosted: 12.11.2017, 05:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Chris Potter - "The Dreamer is the dream" 2017

Nie kopiuję okładki, znalazłem same duże, a w zasadzie jest banalna.
Ale muzyka już nie, jakkolwiek to głównie mainstream. Jaki jest sound Pottera to zainteresowani wiedzą dobrze, tu w intrygujący sposób wybrzmiewający w towarzystwie perkusjonaliów. Mnie <uwiodły>: "Memory and desire" i "Sonic anomaly" a przecież pozostałe numery nie są gorsze.
Pewnie w jazzie ten rok zaznaczy się jakoś bardziej doniośle i posiadanie tej płyty to nie jest jakiś obowiązek, ale u mnie kurzyć się specjalnie nie będzie.
gacek778
digipack

PostPosted: 12.11.2017, 12:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Gizmodrome ‎– Gizmodrome
Czyżby płyta roku?

Jakby to powiedzieć... raczej zawód roku. Ledwo udało mi się to zmęczyć do końca, bardzo zmarnowany potencjał. Mam nadzieję że nagrają coś jeszcze i że będzie lepsze.

crescent wrote:
PRIMUS - The Desaturating Seven

Kolejna odsłona Primusa jest inna, nieco tajemnicza, trochę zagmatwana, mocno "rezydencka", ale przede wszystkim świetna! Materiał stworzony na bazie opowiadania dla dzieci o siedmiu goblinach (Claypool ponoć czytał to swojemu synkowi). Muzycznie: majstersztyk! Zwłaszcza wirtuozeria lidera na basie, jakże wyrazista, selektywna, momentami bardzo subtelna jak i dynamiczna. Krótko i treściwie, polecam!

Może trochę bardziej psychodeliczne niż zwykle ale w sumie Primus jak zawsze. Czyli jak zawsze trzeba posłuchać.

A jak chodzi o rekomendację to mam jedną:
Kazik & Kwartet ProForma - Tata Kazika kontra Hedora

Dla mnie absolutnie najlepszy album w tym roku. Ciężko go zaszufladkować bo to trochę poezja śpiewana, trochę rock, miejscami nawet z oczywistymi nawiązaniami do klasyki (Black Sabbath) ale to przede wszystkim bardzo dojrzała muzyka. Zresztą zauważyłem że wszyscy moi znajomi, którym puściłem tą płytę (a są to ludzie o bardzo różnych gustach muzycznych) byli z miejsca oczarowani.
Może ktoś powie że to przesada ale uważam Staszewskiego za najlepszego rodzimego barda i autora tekstów, nawet Kaczmarski nie pisał tak obłędnych tekstów. Dlatego każda próba wskrzeszenia tego geniuszu zasługuje na uwagę, a ta jest wyjątkowo udana (zresztą jak i poprzednie części).

https://www.youtube.com/watch?v=SPck2ifBeVI
Back to top
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 13.11.2017, 11:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Electric Wizard - Wizard Bloody Wizard

Wokalista próbuje naśladować ohydny styl Ozziego, ale średnio mu to wychodzi. Ogólnie szału nie ma, można posłuchać, momenty są.
Back to top
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 19.11.2017, 21:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Merkabah - Million Miles (2017)

Po cichu liczyłem, że będzie to jeden z moich kandydatów do płyty roku, ale po pierwszym odsłuchu nie mam pewności. Debiut miał jednak większą siłę rażenia. Ten jazz-metal był wówczas cięższy, ciekawszy, bardziej zaskakujący. Najnowszy album to jednak dużo więcej materiału i być może trzeba sie będzie w niego mocniej wgryźć. Niby cały czas połączenie cięższej, czasem nieco awangardowej gitarowej muzyki połączonej z saksofonem daje przyjemny efekt, ale zamiast solidnego strzału pałką w łeb, tym razem pojawiło się trochę więcej kombinowania w karmazynowym odcieniu. Nie wiem czy to w tym wypadku aż tak dobrze, choć całość z pewnością może się podobać.
https://www.youtube.com/watch?v=mcBzAjwvkRA
https://merkabahpl.bandcamp.com/
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum