Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o filmie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 95, 96, 97

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 10.11.2017, 12:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

To u nas króliczki na topie - jako króliczki narodowe.

http://artrock.pl/
Back to top
View user's profile Send private message
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 10.11.2017, 12:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Może wyjść z tego grubsza afera Wink

Szukanie, rozmnażanie, króliki, 2,7 mln zł.... . Może lepiej nie drążyć tego tematu Wink.
Back to top
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 11.11.2017, 10:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Thor: Ragnarok - ma wszystko to, czego oczekuję od dobrej rozrywki w kinie. A nawet więcej, bo liczbą dobrych gagów można by spokojnie obdzielić kilka filmów. Twórcy nareszcie zrezygnowali z patosu i zrobili z tego dobry pastisz superbohaterów, mocno osadzony w latach 80. Liczne skojarzenia z Flash Gordonem, na które zwracają uwagę widzowie nie są takie bezpodstawne.
No i świetną robotę robi muzyka. Immigrant Song jako klamra spinająca całość, sprawdza się doskonale. Choć każdy z nas słyszał go już niezliczoną ilość razy, to kiedy zabrzmi z głośników kinowych (nawet takich klasy C, bo obok mojej wioski na lepsze kino nie ma co liczyć), to ciary są murowane. Środek to z kolei muzyczny hołd dla lat 80. - fani tej estetyki oraz starych gier powinni być wniebowzięci. Do tego należy jeszcze wspomnieć o Hopkinsie w roli Odyna i Cate Blanchettovej (Wink) w roli bogini śmierci.
Całość podobała mi się jeszcze bardziej niż Strażnicy Galaktyki.
Wojtku - powinieneś koniecznie obejrzeć, nawet kosztem jakiegoś szlagieru z Bundesligi. Wink
WOJTEKK

PostPosted: 11.11.2017, 15:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie omieszkam.

http://artrock.pl/
Back to top
Tarkus

PostPosted: 14.11.2017, 10:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Borg vs McEnroe, który pewnie większość z was przegapiła, bo to kompletnie niereklamowany obraz. Świetna rzecz, dość kameralna mimo drobiazgowego odtworzenia finału Wimbledonu'80, skupiająca się na tym, co działo się w tamtym turnieju w głowach Bjorna i Johna oraz - w retrospekcjach - na tym, jaka była ich droga do tamtego wielkiego finału. Świetne kino sportowe, bez pompy i zadęcia, mocno przypominające mi "Rush" o Laudzie i Huncie, ale to rzecz nakręcona przez Szweda, więc bez hollywoodzkiego pudru. Obsesje Borga i jego rozsypka psychiczna w sezonie 1980, niezrównoważony - miejscami wręcz kompletnie nie panujący nad sobą McEnroe i całe to kolorowe tło męskiego tenisa tamtych lat, gdy facet z rakietą był równie popularny, jak gwiazdy rocka (poboczny wątek z Vytasem Gerulaitisem!). Piękny film. I zagrany tak, że palce lizać (choć tu show kradnie Stellan Skarsgard w roli trenera Borga).
View user's profile Send private message Visit poster's website
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 14.11.2017, 15:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Mój wiek XX', reż. Ildiko Emyedi [Węgry, 1989]
To jeden z tych niezwykłych, oryginalnych, niepowtarzalnych filmów z niesamowitym klimatem, pięknymi zdjęciami i muzyką. Doskonała rola Doroty Segdy, która zagrała matkę i dwie siostry, Dory i Lili. Po śmierci matki dziewczynki sprzedają zapałki w wigilijny wieczór (nawiązanie do bajki), Gdy zasypiają, zostają rozdzielone i ich losy toczą się w diametralnie odmienny sposób. Dziewczyny ocierają się o siebie, niemal się spotykają, mijają się, nie wiedząc o tym; łączy je wspólny adorator. W tle u progu stoi wiek XX, który właśnie się zaczął. Wynalazki Edisona, szowinistyczne poglądy Weiningera, sufrażystki, rewolucjoniści, dekadencka arystokracja, bogactwo i nędza. Film pełen metafor, niedopowiedzeń, poezji, symbolicznych scen. Kino przez duże K.

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Windmill

PostPosted: 14.11.2017, 15:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Skutki miłości", reż. Paolo Sorrentino [Włochy, 2004]
Spokojny rozwój wydarzeń może cokolwiek zmylić i wbrew temu napisać trzeba, że jest to film drastyczny w wymowie. Smutna historia człowieka uwikłanego w swoją przeszłość, bezradnego wobec sił dysponujących mocniejszymi argumentami (mafia), Tytuł nieco mylący, bo skutki są nieodpowiedzialności, a nie miłości. jest zaskoczenie, gdyż oglądając wpierw "Wielkie piękno", spodziewałem się całkiem innego filmu; nastrój podobny, ale treść całkiem odmienna., taka sensacja w stylu Antonioniego. Wink

Back to top
gacek778
digipack

PostPosted: 15.11.2017, 14:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Szybkie pytanie techniczne. Zastanawiam się czy iść z moją 2 połową na nowego Łowcę Androidów i pytanie czy jest sens oglądać nowego bez znajomości części pierwszej?
Back to top
Windmill

PostPosted: 15.11.2017, 15:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na pierwsze pytanie nie odpowiem, bo jeszcze nie widziałem filmu, a na drugie pytanie odpowiem, że myślę, że nie ma chyba sensu oglądać od kontynuacji. Chyba, że nie zależy Wam na ciągłości i nie zamierzacie obejrzeć pierwszej części, wtedy chyba tak, mnożna obejrzeć.

Back to top
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 15.11.2017, 17:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
Szybkie pytanie techniczne. Zastanawiam się czy iść z moją 2 połową na nowego Łowcę Androidów i pytanie czy jest sens oglądać nowego bez znajomości części pierwszej?

Jest sens. Potwierdzone przez kilka znajomych mi osób. Ja po seansie również uważam, że jedynka nie jest niezbędna do tego aby odczuwać bardzo dużą satysfakcję po obejrzeniu kontynuacji. I zwiększy to Waszą chęć do poznania jedynki.
gacek778
digipack

PostPosted: 16.11.2017, 00:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pytanie bardziej pod kątem mojej połowicy zadane ale i tak się niestety nie udało. Chyba już nie zdążymy bo dziś nie daliśmy rady a Blade Runner powoli wychodzi z kin. Swoją drogą żywcem nic innego nie ma poza nim, straszna klęska Rolling Eyes

W każdym bądź razie dzięki za pomoc!
Back to top
Windmill

PostPosted: 16.11.2017, 07:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Coś tam się zawsze znajdzie. "Lautrec", "Twój Vincent", "Młynarski. Piosenka finałowa", "Po tamtej stronie", "Pewnego razu w listopadzie". Smile

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 95, 96, 97
Page 97 of 97

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum