Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o końcu muzyki
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
RoryGallagher
singel kompaktowy

PostPosted: 30.12.2017, 17:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

RoryGallagher wrote:
To ja mogę współczuć tym, którzy zaczynali słuchać wcześniej i byli skazani na słuchanie wyłącznie tego niewielkiego procenta muzyki, jaki promowali prezenterzy radiowi.

WOJTEKK wrote:
Działa się historia - powrót Deep Purple, ELP, Marillion podbijajacy listy przebojów

O tym właśnie pisałem. Zamiast słuchać jakiś Marillionów czy popłuczyn reaktywowanych DP i ELP, mogę sobie posłuchać np. wspomnianego wyżej Zimpela, albo jakiś wartościowszych rzeczy z przeszłości. To, czy dana muzyka powstała przed miesiącem czy pół wieku temu nie ma wpływu ani na jej jakość, ani na mój jej odbiór.

rockowy wrote:
Potwierdzam, załapując się na schyłek czasów przedinternetowych. Każdy poznany dźwięk doceniało się trzy razy bardziej, bo nie było ich tak wiele wokoło. Radia się słuchało a nie rzucało tylko uchem, recenzje się czytało i studiowało się katalogi wysyłkowe z niebieskim Rock Serwisem na czele. Bywało, że o danym albumie miało się tylko mgliste wyobrażenie lub znało jeden numer z radia Smile No i ograniczone fundusze powodowały, że się bardzo uważnie dokonywało wyborów co do poszerzania płytoteki.

Ja też nie od razu mogłem korzystać z dobrodziejstw Internetu. Na początku słuchałem tego, co usłyszałem w radiu lub o czym przeczytałem w Teraz Rocku, potem odsłuchiwałem płyty w sklepie i jak się podobały, to kupowałem. Ale dopiero dzięki Internetowi poznałem to, co w muzyce najlepsze.
kośmin
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 30.12.2017, 18:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

cały czas coś się dzieje ciekawego w muzyce - np. z dekadę temu świetne rzeczy zaczął robić Deathspell Omega (i cała fala religijnego black metalu)
w świecie elektroniki też się dużo dzieje, np, twórczość Woob, którego "spokojne" albumy stawiam na piedestale tego nurtu muzycznego
zarazem równie dobrze można powiedzieć, że nic nowego nie wymyślili Smile
Back to top
View user's profile Send private message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 30.12.2017, 18:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie wiedziałem, że słuchając starego Marillon, Perfect Strangers purpli i Emerson Lake & Powell słucham jakiejś starasznej kichy. Dzięki za uświadomienie. Dzięki też za uświadomienie, ze co ja tam mogłem w tym radiu usłyszeć. Wiecie lepiej. Co prawda ja przesiedziałem całe lata 80-te z uchem przy radiu i mimo wszystko widzę, że że jakichś wielu zaległości do uzupełniania później nie miałem - ale Wy przecież wiecie lepiej, co tam wtedy było puszczane, bo przecież wiecie i już. co prawda nie słuchaliscie wtedy radia, z różnych powodów, bo na przykład jeszcze nie było Was na świecie, ale wiecie lepiej.
Poza tym - sorry Panowie, ale Wy piszecie o jakichś niszach, których przełożenie na rynek muzyczne jest żadne.

http://artrock.pl/
Back to top
greg66
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 30.12.2017, 19:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bartosz wrote:
od tego co powstało w latach 70' (z których muzykę i tak praktycznie całą znam),

Poważnie Shocked
Słucham już muzyki od 37 lat i takiego zdania bym nie powiedział, a ile Tobie zajęło poznanie tej muzy?
View user's profile Send private message Visit poster's website
kośmin
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 30.12.2017, 20:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Nie wiedziałem, że słuchając starego Marillon, Perfect Strangers purpli i Emerson Lake & Powell słucham jakiejś starasznej kichy.

wszystko to akurat jest bardzo fajne Smile

ale to jest ciekawe zjawisko socjologiczne, że różni ludzie, piszący zresztą do różnych publikatorów - cenionych również na tym forum, potrafią zjeżdżać np. Genesis i ELP, a zarazem fascynować się 2 czy 3-ligowymi wykonawcami progowymi
być może nawet pisują tutaj, kto wie....
Back to top
Bartosz
digipack

PostPosted: 30.12.2017, 20:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

greg66 wrote:
Bartosz wrote:
od tego co powstało w latach 70' (z których muzykę i tak praktycznie całą znam),

Poważnie Shocked
Słucham już muzyki od 37 lat i takiego zdania bym nie powiedział, a ile Tobie zajęło poznanie tej muzy?

18 lat. I wszystko wskazuje na to, że poznałem już sto procent tego, co mogłoby mnie z tej dekady zainteresować. Od pewnego czasu za każdym razem, kiedy poznaję z lat 70' coś, czego nie znałem, okazuje się to być niespecjalnie dla mnie interesujące. Więc tak, praktycznie wszystko, co było dla mnie już stamtąd znam.

A co do nisz i nie-nisz: ta terminologia jest coraz mniej aktualna. Już nie ma głównego nurtu i podziemia, jest raczej szereg nurtów równoległych, o mniej więcej podobnych zasięgach.

Back to top
greg66

PostPosted: 30.12.2017, 20:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

No ja z przedziału 1964-1975 i szafy gdzie stoi około pięciu tysięcy płyt dopiero teraz jak coś poznaję to już mnie nie zaskakuje.
Bartosz
digipack

PostPosted: 30.12.2017, 20:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z lat 60' i 70' łącznie słyszałem jakieś cztery tysiące płyt i praktycznie każda rzecz, po którą teraz sięgam wydaje mi się dziesiątą wodą po kisielu. Nawet jeżeli tam jeszcze trochę albumów na mnie czeka, to dokopanie się do nich to, obawiam się, gra niewarta świeczki...

Back to top
greg66

PostPosted: 30.12.2017, 20:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja ich poznałem więcej w szafie to już jest po selekcji.
WOJTEKK

PostPosted: 30.12.2017, 20:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Słyszeć a poznać to drobna różnica.

Back to top
Bartosz
digipack

PostPosted: 30.12.2017, 21:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

No to słyszałem przecież nie raz w życiu. Raz słucham wyłącznie czegoś, o czym po paru taktach wiem, że jest straszne. Chociaż nawet nie, w sumie takich płyt Riverside słuchałem po kilka razy Wink

Back to top
I&I
longplay

PostPosted: 30.12.2017, 21:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

rockowy wrote:
Potwierdzam, załapując się na schyłek czasów przedinternetowych. Każdy poznany dźwięk doceniało się trzy razy bardziej, bo nie było ich tak wiele wokoło. Radia się słuchało a nie rzucało tylko uchem, recenzje się czytało i studiowało się katalogi wysyłkowe z niebieskim Rock Serwisem na czele. Bywało, że o danym albumie miało się tylko mgliste wyobrażenie lub znało jeden numer z radia Smile No i ograniczone fundusze powodowały, że się bardzo uważnie dokonywało wyborów co do poszerzania płytoteki.

Może i tak, ale zależy czego człek szukał. W tamtych czasach marzyłem, aby usłyszeć Crass, Au-Pairs, roots reggae, soul, funky, etno, czy trochę liznąć awangardy (cokolwiek to w latach 80. oznaczało).
Prawie tego nie było. Grał Kaczkowski, grał Szewczyk, grał Fabiański, grał Waschko, grał Michalski i gdzieś po drodze paru odszczepieńców, którzy bogu dziękowali, że się udało.

Teraz masz wszystko i masz w nosie ówczesnych guru (i dzisiejszych możesz też mieć), którymi z perspektywy czasu wcale nie byli.

Wolę obecne czasy i wolny wybór. I uważam, że nie ma żadnego końca muzyki. On może się przydarzyć tylko w naszym łbie sam z siebie i na własne życzenie.
Back to top
Konik Polny
epka analogowa

PostPosted: 30.12.2017, 22:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

I&I wrote:
Wolę obecne czasy i wolny wybór. I uważam, że nie ma żadnego końca muzyki. On może się przydarzyć tylko w naszym łbie sam z siebie i na własne życzenie.

To zdanie powinien odnieść do siebie każdy który podchodzi do muzyki jak do budowania domu. Nie liczą się tylko fundamenty, tylko całość.
Jak ktoś całe życie siedzi w piwnicy to jak wyjdzie wyżej wszystko go razi.
WOJTEKK

PostPosted: 30.12.2017, 22:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie było źle - jeśli się chciało, to można było znaleźć sporo dobrej i bardzo różnej muzyki. Były audycje w dwójce trójce, czwórce a nawet w jedynce - tylko trzeba było wiedzieć co gdzie kiedy leci. I u kogo. A mieć pretensje do kogoś, że ma taki a nie inny gust, to jak do garbatego, że dzieci ma proste. Ale było ich w tym radiu tylu, że w ogólnym rozrachunku grali wszystko.

A wracając do meritum - moim zdaniem sama teza pt. koniec muzyki jest sformułowana dosyć niefortunnie. Muzyka - jakaś - zawsze będzie. Natomiast teza, że mamy do czynienia z końcem historii muzyki - no to da się obronić

Back to top
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 30.12.2017, 23:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Natomiast teza, że mamy do czynienia z końcem historii muzyki - no to da się obronić

Tak naprawdę będzie to mógł powiedzieć tylko ten, kto ostatni zgasi światło. Pamiętajcie, że ludzki umysł jest ograniczony w taki sposób, że nie zrozumie i nie potrafi sobie wyobrazić tego, co się jeszcze nie zdarzyło - dotyczy to każdej przyszłej rewolucji w nauce, technologii jak i sztuce (każdej). Przez każdego, kto myśli inaczej, przemawia...niech każdy sobie uzupełni sam. Wink
Tym, dla których muzyka się skończyła, w takim samym stopniu współczuję jak i zazdroszczę. I mimo wszystko wolę mój stan, w którym setki wspaniałych płyt przede mną.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 2 of 7

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum