Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o filmie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 111, 112, 113

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
MichalP
kaseta "metalówka"

PostPosted: 13.01.2018, 12:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

B.J. wrote:

Cargo (2009)

Dało radę, głownie dzięki klimatowi.

Ja teraz oglądam wieczorami Mad Man, cóż rzec... Jak do tej poty po 2 sezonach uważam że każdy pojedynczy odcinek to klasa sama w sobie, sposób realizacji, zdjęcia, dialogi - majstersztyk. Razem to wszystko tworzy niepowtarzalną i wyjątkową całość. Polecam, można totalnie wsiąknąć.
Back to top
View user's profile Send private message
B.J.
box

PostPosted: 14.01.2018, 17:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ex Machina (2015) - fajna maszynka, ale straszna chudzinka. Cool

Polecam Exclamation

Monstrualny Talerz
singel analogowy

PostPosted: 14.01.2018, 20:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

B.J. wrote:
Ex Machina (2015) - fajna maszynka, ale straszna chudzinka. Cool

Polecam Exclamation

O tak!
A dla tej jednej sceny warto ten film zobaczyć (coś dla miłośników soulów i funków, których tu nie brakuje jak widzę)

https://www.youtube.com/watch?v=bVToF1gHapc
Back to top
gacek778
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 15.01.2018, 21:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wreszcie obejrzałem Cinema Paradiso.
Może to nie jest jakiś spektakularny film, może zbyt naiwny ale co z tego skoro to czysta magia kina. Wspaniały klimat i doskonała muzyka Morricone. Jeżeli kolejny film Tornatore, który obejrzę będzie tak dobry jak Cinema Paradiso i Koneser to będę miał kolejnego ulubionego reżysera.
Back to top
Adi
singel analogowy

PostPosted: 16.01.2018, 18:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:

Mam zamiar niedługo obejrzeć ten film. Muzykę zakupiłem na płycie CD, wcześniej znałem chyba tylko temat przewodni tej ścieżki muzycznej. Bardzo ładna muzyka, ale motyw główny wyeksploatowany, wykorzystany do granic możliwości, aż do przesady. Wiem, taka jest specyfika muzyki filmowej, czyli jeden, dwa, albo trzy główne tematy, wokół których obracają się inne utwory,
niemniej słuchałem tylko raz, więc mogę się mylić. Pamięć to zdecydowanie nie jest moja mocna strona Wink

Koneser dobry ?, bo też mam ochotę obejrzeć.
Back to top
Białystok

PostPosted: 16.01.2018, 19:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Adi wrote:

Co kto lubi. Sprawdziłem na RYM że niektórzy z nas np. nie lubią wielu filmów Smarzowskiego, które ja lubię bardzo.

Obyczajowy thriller. Gentelman w każdym calu 50 + zbiera obrazy z kobietami unikając ich w realu jak ognia. No ale w końcu przyszła kryska na Matyska. Bardzo przyjemnie się ogląda.
Adi
singel analogowy

PostPosted: 16.01.2018, 19:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
Obyczajowy thriller. Gentelman w każdym calu 50 + zbiera obrazy z kobietami unikając ich w realu jak ognia. No ale w końcu przyszła kryska na Matyska. Bardzo przyjemnie się ogląda.

O, to muszę obejrzeć Smile Filmy obyczajowe, dramaty, to jedne ze zdecydowanie moich ulubionych gatunków filmowych.
Back to top
gacek778

PostPosted: 16.01.2018, 20:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Adi wrote:
gacek778 wrote:

Mam zamiar niedługo obejrzeć ten film.

Jeżeli chcesz obejrzeć lekki ale niebanalny film w nostalgiczny sposób opowiadający o historii kina to zdecydowanie polecam.

Adi wrote:

Dobry i warto. Film bardzo współczesny ale widać że to nie dzieło jakiegoś magika z Holywood tylko prawdziwego mistrza. Zresztą tandem Tornatore Morricone to z tego co widzę gwarancja kina z najwyższej półki.

Białystok wrote:

Co kto lubi. Sprawdziłem na RYM że niektórzy z nas np. nie lubią wielu filmów Smarzowskiego, które ja lubię bardzo.

Ja lubię wszystkie chociaż uważam że "Pod mocnym aniołem" za słabszy od reszty i zbyt ordynarny.
Smarzowski ma swój styl i wiele osób mu zarzuca że robi filmy na jedno kopyto. Niektórych rozumiem ale są też tacy co się silą na oryginalność że to są filmy dla prostaków "a ja to lubię Tarantino". A Tarantino robi dokładnie to co Smarzowski z tym że z mojej perspektywy jako Polaka nie porusza tak ciekawych tematów.
Smarzowskiego szanuję za wszystkie filmy ale teraz chyba najbardziej cenię Wesele (chociaż oglądałem już za dużo razy) za świeżość i nawiązanie do literatury, Różę za naturalizm i Drogówkę za to jak przestaje być śmieszna (i większość zagranicznych filmów wtedy robi się nudna) to akcja rusza z kopyta i trzyma w napięciu.
Back to top
Adi
singel analogowy

PostPosted: 16.01.2018, 21:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
Zresztą tandem Tornatore Morricone to z tego co widzę gwarancja kina z najwyższej półki.

Ci dwaj panowie nie współpracowali czasem przy filmie 1900: Człowiek Legenda, czy jakoś tak ? Kiedyś oglądałem, ale niestety tylko kilkanaście minut, byłem na tyle znużony, że musiałem zakończyć seans. Dało się odczuć fajny klimat, takie ciepło bijące z ekranu Wink
Back to top
gacek778

PostPosted: 16.01.2018, 21:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak współpracowali, filmu nie widziałem ale jak czułeś ciepło bijące z ekranu to podobne uczucie będziesz miał przy Cinema Paradiso Wink
Ale przy Koneserze już raczej nie, tam jest poważniejszy klimat.
Back to top
Windmill

PostPosted: 19.01.2018, 16:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

„1900: Człowieka legendę” mam na liście życzeń do obejrzenia. „Koneser” to niezłe kino ale, prawdę mówiąc, nie pamiętam, jak historia potoczyła się i w jaki sposób zakończyła. No tak, już sobie powoli przypominam. Smile
Z innych filmów Tornatore widziałem jeszcze „Malenę”, „Czystą formalność”, „Nieznajomą”, no i „Sprzedawcę marzeń”, film nieco przypominający „Cinema Paradiso”; osobiście gorąco go polecam. Film podejmuje również temat magii kina, jednak w nieco innym ujęciu. Muzykę także napisał do tego filmu Morricone.

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 111, 112, 113
Page 113 of 113

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum