Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Tangerine Dream
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
tryton65
longplay

PostPosted: 15.03.2015, 15:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Twisted Evil To ja polecam ten...

https://www.youtube.com/watch?v=80xrXMmprWc
Back to top
View user's profile Send private message
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 17.03.2015, 17:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Najlepsze soundtracki powstały gdy w grupie grał J. Schmoelling.
Moje najbardziej ulubione wg. kolejności od najlepszej: Firestarter, Thief, Flashpoint, The Keep (ta ostatnia w wersji oryginalnej, nieopublikowanej oficjalnie w 1983).
Back to top
mahavishnuu
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 30.06.2015, 00:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tangerine Dream - Tangerine Tree Volume 23: Berlin 1973

Jeden z najciekawszych koncertów wydanych w ramach „Mandarynkowych Drzewek”. W moim prywatnym rankingu pierwsza trójka. Dokładnie w tym samym czasie artyści rejestrowali swój przełomowy album „Phaedra”. Muzyka prezentowana na koncercie w Berlinie Zachodnim ma nieco inny charakter. W tym wypadku mamy jeszcze do czynienia z „epoką przedsekwencerową”, którą zapoczątkowała właśnie „Phaedra”. W sensie stylistycznym najbliżej tej muzyce do „Zeit”. Nie jest już wprawdzie tak posępna i dysonansowa, jak na tym słynnym dwupłytowym wydawnictwie, jednak nadal zdecydowanie eksperymentalna. Pięknie wpisuje się w najlepsze tradycje kosmische musik. Faktura brzmieniowa zdominowana jest przez syntezatory (VCS 3), pojawiają się także improwizacje gitarowe Froese’ego. Zauważalna jest rosnąca rola mellotronu, aczkolwiek nie jest to jeszcze ten stopień nasycenia, co na „Phaedrze”. Muszę przyznać, że ten materiał podoba mi się bardziej niż dwa słynne albumy Mandarynek zarejestrowane w tym samym roku („Green desert” i „Atem” – ten drugi to akurat przełom 1972/1973). Dla zwolenników kosmicznej psychodelii ożenionej z ambientem powinna to być muzyczna uczta. Omawiany koncert jest również dostępny na zremasterowanym wydaniu „Atem” (wersja dwupłytowa).
Back to top
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 04.12.2015, 08:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Informacja, na którą czekało wielu fanów zespołu. Po długich latach oczekiwania od publikacji dwóch woluminów The Bootleg Box nakładem Castle, wytwórnia Reactive będzie wydawać kolejne legendarne koncerty grupy. Na pierwszy rzut będą to:
- Koncert w katedrze Reims 1974 - jeden z pierwszych koncertów gdzie wykorzystano słynne pulsacyjne sekwencje. Do tego bardzo dobra jakość dźwięku
- Koncert w Mozartsaal w Mannheim 1976 - koncert z końcówki roku, zawiera motywy te które znamy chociażby z płyty Encore (szczególnie utwór Monolight). Jakość może nieco słabsza niż na nagraniu pierwszym, ale nadal to bardzo ciekawy dokument z ostatniej trasy z tego rocznika.

Nie podoba mi się opis że ma być to wydane w kopercie tekturowej. Mam nadzieję że nie będzie to wkładka z wsuwaną płytą CD, co jest niestety coraz bardziej popularne.

http://thezest-2010.blogspot.com/2015/07/blog-post.html
Back to top
mahavishnuu
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 04.12.2015, 12:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na razie żadnych rewelacji tu nie ma. Ten materiał jest doskonale znany fanom zespołu już od dawna. Ten, kto przepiłował serie Tangerine Tree wie o co chodzi. Oczekiwałbym na coś, co będzie wartością dodaną. Chodzi przede wszystkim o trasę promującą „Cyclone”. Akurat z tego okresu nie zachował się żaden bootleg z zadowalającą jakością dźwięku. Żadnego materiału z konsolety. Ciekawy był ten: Tangerine Tree – Vol. 11 - Hamburg – 1978 (52 minuty). Zapis obejmuje tylko pierwszy set z występu, słychać np. improwizacje osnute wokół „Madrigal Meridian”. Gdyby wydali ten cały koncert z dobrą jakością dźwięku to byłoby coś.
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 05.12.2015, 08:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

mahavishnuu wrote:
Na razie żadnych rewelacji tu nie ma..

Ale jest coś co jest dla mnie ważne - płyty oficjalnie wydane przez wytwórnię a nie wypalane przeze mnie cd-ry z nagranymi plikami fanowskich nagrań.
Back to top
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 06.12.2015, 21:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Akurat Tangerine Tree to projekt, który ukazał się z błogosławieństwem zespołu - głównie świetnej jakości nagrania, do wszystkich okładki i pełne informacje. Choć wiadomo, że oficjalnie wydane cieszą najbardziej Smile.

To jeszcze zwrócę uwagę, że chyba ta sama wytwórnia (albo Esoteric) wypuściła wznowienia pierwszych płyt TG z fajnymi bonusami live, także jak też fajna rzecz dla kolekcjonerów "oficjalek".
kłapouch
maxi-singel analogowy

PostPosted: 07.04.2016, 19:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Firma Esoteric wznawia dwie pierwsze płyty byłego muzyka Tangerine Dream - Petera Baumanna, a tydzień wcześniej ukazuje się nowa płyta artysty. A ponieważ dwa dni temu zołożyłem muzycznego bloga (jest w fazie beta Very Happy ), o obu tych wydarzeniach możecie poczytać więcej właśnie tam. A także o kilku innych....

http://zapiskistaregorockmana.blogspot.com/2016/01/esoteric-wznawia-dwie-pierwsze-pyty.html

http://zapiskistaregorockmana.blogspot.com/2016/01/peter-baumann-machines-of-desire-nowy.html
Back to top
maciek1
szpula

PostPosted: 08.04.2016, 07:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pierwsza płye Baumanna uwielbiam! Sporo tam klimatów ze Stratosfery a na Startosferze w ogóle słychać Baumanna bardzo.
Back to top
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 09.04.2016, 13:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wydanie Virgin z 1990 roku Romance '76 chodzi na ebayu i allegro za niebotyczne pieniądze. Nareszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i postanowił wydać reedycję.

No to czekamy jeszcze na wznowienie oryginalnej Macula Transfer z taśmy matki, bo wersja z Manikin to zgrywka z winylu (bez autoryzacji Edgara Froese), a wersja Eastgate Records jest odegrana na nowo.
Back to top
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 15.12.2017, 22:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ech, te dogrywki-dokrętki-przekrętki - trochę inaczej niż na Poland - The Warsaw Concert, prawda?

https://www.youtube.com/watch?v=R7o9iKqc-dQ

Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że istnieją takie realizacje z tamtego, pamiętnego koncertu (na który mnie rodzice nie puścili Exclamation).
Ciekawa konfrontacja z legendą, tylko dlaczego u licha z ust Edgara, Chrisa i Johannesa nie bucha para? Przecież - zgodnie z opowieściami tych, którzy byli - na Torwarze był wtedy trzaskający mróz Wink
Back to top
Cure
digipack

PostPosted: 15.12.2017, 23:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zadziwiająco dobra jakość dźwięku, ale przede wszystkim obrazu!
Kapitalne!
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 16.12.2017, 00:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Po obejrzeniu i wysłuchaniu tego jutuba nie wytrzymałem i wrzuciłem do odtwarzacza "Poland" z CD - no kurczę, od lat wiedziałem, że wprowadzili jakieś zmiany. Teraz przynajmniej wiem jakie! (choć w niewielkiej części).
I przyznam, że nie rozumiem po co, skoro oryginalne wykonanie było równie dobre, choć inaczej "rozplanowane", połączone i przy okazji nieco inaczej zaaranżowane (głośność efektów). Ale coś czuję, że spokojnie mogli nagrać ten podwójny album na setkę Cool Bo i tak bylibyśmy wtedy w siódmym niebie. Bo przecież byliśmy?

p.s. Przy okazji naszła mnie refleksja - doszukujecie się sensu, istoty rzeczy, jakiegoś motywu przewodniego w tytułach utworów? Szczególnie w muzyce elektronicznej?
No to mamy niezły przykład - to nie ma żadnego znaczenia najczęściej, twórcy żonglują językiem a nie formą. Liczy się brzmienie wypowiadanego/zapisanego na okładce tytułu.
Back to top
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 21.12.2017, 19:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Polecam krążący po sieci bootleg "Dreaming on Ice Stadium Evening". Może jakość odbioru nie jest najwyższych lotów, ale materiał daje dobre pojęcie jak naprawdę było pamiętnego grudniowego wieczoru w Warszawie na Torwarze w 1983 roku.
Back to top
boczeq
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 14.01.2018, 11:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nakręcono ostatnio coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=H3vypKJab4U

Co ciekawe - mają to jutro puścić w stołecznym mieście:
http://kinomuranow.pl/film/tangerine-dream-rewolucja-dzwieku

Fajnie, że ktoś pamięta.
PS. Dzięki, piras.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Page 10 of 10

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum