Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Nie Ma Mocnych: David Bowie (edition 2018)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 60, 61, 62  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Yer Blue
remaster

PostPosted: 07.02.2018, 13:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Low -1,25
Let's Dance -1
1. Outside +1

Jeśli Let's Dance wejście do pierwszej piątki to będzie to spory szok. Ale nie można tu mówić o przypadku bo sporo osób konsekwentnie go broni, nawet na tym etapie. Z drugiej strony z początku bardzo mało osób tę płytę minusowało i mamy rezultat.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 07.02.2018, 13:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue wrote:

Jeśli Let's Dance wejście do pierwszej piątki to będzie to spory szok. Ale nie można tu mówić o przypadku bo sporo osób konsekwentnie go broni, nawet na tym etapie. Z drugiej strony z początku bardzo mało osób tę płytę minusowało i mamy rezultat.

O ile Next Day i Heathen niewątpliwie były wypadkami przy pracy, tak Let` s Dance ma bardzo silnych opiekunów i od wielu rund jest cierpliwie chroniona, tu nie ma mowy o przypadku. U mnie jednak i ta płyta, i StS i Low to akurat druga dziesiątka. Szczerze mówiąc sądziłem, że Let s Dance wyleci zaraz na początku, łącznie z dwoma kamratami Tonight i Never let, a tu jednak bardzo duża niespodzianka.
Back to top
View user's profile Send private message
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 07.02.2018, 14:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:
To doszukiwanie się podobieństw do Krimzo mnie trochę dziwi a trochę bawi. Zdaje się że przy płycie Lodger też coś o tym było. Jako fan KC nie słyszę za wiele tej stylistyki na Potworach ani tym bardziej na płycie Lodger. Albo inaczej nawet jeżeli są podobieństwa to raczej niewielkie, to zupełnie inne myślenie o muzyce tylko co najwyżej brzmienie bywa podobne (z wiadomych względów). O ile jeszcze Scary Monsters polubiłem i z czasem u mnie zyskuje to Lodgera niezmiennie uważam za zbiór kulawych piosenek o 2 klasy słabszych nawet od najsłabszej części kolorowej trylogii (niech sobie każdy wybierze która to dla niego będzie).

Nie, no owszem, przecież piszę, że to KC dla ubogich, najsłabsza którakolwiek płyta i to jeszcze bez Bruforda i Levina. Nie mniej sądzę, że gdyby ktoś nie znał Bowiego (a znałby KC) i usłyszał przypadkiem w radiu któreś z utworów z Lodgera czy z Potworów to mógłby się zadziwić, że coś mu umknęło.

Ale to w dużej mierze też magia nazwy, która nakierowuje nas na postrzeganie pewnych zjawisk. Inaczej odbieramy płytę podpisaną David Bowie (popowe konotacje), a inaczej gdyby była podpisana "Bowie & Fripp"

gacek778 wrote:
...słabszych nawet od najsłabszej części kolorowej trylogii (niech sobie każdy wybierze która to dla niego będzie).

A jest taka? Wink
Back to top
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 07.02.2018, 14:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

mahavishnuu wrote:
Swoją drogą, ciekaw jestem, jak radziłby sobie „Blackstar” bez tej wiadomej otoczki, która mocno się nad nim unosi.

Tak, to bardzo dobre pytanie. Gdyby płyta z tym materiałem powstała np. w połowie lat 90?

A ja odbijam piłeczkę: a jak traktowany byłby Low bez tej całej Berlin-kraut-otoczki? Załóżmy nawet płyta nagrana przez jakiś anonimowy zespół?
Back to top
I&I
longplay

PostPosted: 07.02.2018, 14:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Słuszne pytanie.
Back to top
caught
longplay

PostPosted: 07.02.2018, 14:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Outside -1.25
Blackstar -1
Low +1
Back to top
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 07.02.2018, 15:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:

Nie, no owszem, przecież piszę, że to KC dla ubogich, najsłabsza którakolwiek płyta i to jeszcze bez Bruforda i Levina. Nie mniej sądzę, że gdyby ktoś nie znał Bowiego (a znałby KC) i usłyszał przypadkiem w radiu któreś z utworów z Lodgera czy z Potworów to mógłby się zadziwić, że coś mu umknęło.

To trzeba by pytać tych co nie znają Bowiego a znają King Crimson Wink
Sam należałem kiedyś do takich osób i słuchając Heroes czy Lodgera nie słyszałem podobieństw. Dopiero po pewnym czasie przypomniałem sobie że Fripp coś podobno działał z Bowiem i wtedy mi ta gitara spasowała (w tytułowym).

A jest taka? Wink

Dla mnie chyba nie ale trzeba przyznać że Discipline jest najbardziej dopracowana.

mahavishnuu wrote:
Swoją drogą, ciekaw jestem, jak radziłby sobie „Blackstar” bez tej wiadomej otoczki, która mocno się nad nim unosi.

Tak, to bardzo dobre pytanie. Gdyby płyta z tym materiałem powstała np. w połowie lat 90?

A ja odbijam piłeczkę: a jak traktowany byłby Low bez tej całej Berlin-kraut-otoczki? Załóżmy nawet płyta nagrana przez jakiś anonimowy zespół?

Blackstar to lepiej niż dobry album ale gdyby nie był ostatnim pewnie by gdzieś koło 10 miejsca zacumował. Ale mamy teraz na forum nowoczesność więc i będzie na pudle pewnie Wink
A Low? Tu nie ma żadnej otoczki, tutaj została sama muzyka. Album jak każdy inny tyle że według mnie najbardziej dopracowany i przemyślany.
Back to top
mahavishnuu
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 07.02.2018, 15:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gdyby płyta z tym materiałem powstała np. w połowie lat 90?

Na pewno miałaby mniejsze szanse na zwycięstwo.
Pytanie tylko o ile? To już jednak tylko spekulacje.

A ja odbijam piłeczkę: a jak traktowany byłby Low bez tej całej Berlin-kraut-otoczki?

Berlińsko-krautrockowe skojarzenia mogą mieć znaczenie dla zwolenników takiego grania. Na pewno coś w tym jest. Co jednak z tymi, którzy nie są fanami krautrocka, szczególnie w elektronicznym wydaniu? Ich chyba specjalnie to nie rusza.
Cure
digipack

PostPosted: 07.02.2018, 20:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ahhh szkoda, że Maciek nie zaplusował jak w poprzednich rundach - była szansa na pierwszą 5 dla Let's Dance.
Teraz już tylko cud może uratować ten album przed odpadnięciem w tej rundzie. Mówiąc wprost - potrzebny jest typ BJ na +1 i -1,25 dokładnie taki jak mój, oraz tylko jedno zaminusowanie kogoś z dwójki Freefall, Gharvelt Smile

Let's Dance +1
Low -1
Heroes -1,25

Heartbreaker
kaseta "metalówka"

PostPosted: 07.02.2018, 20:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Low -1,25
Heroes -1
Outside +1
Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 07.02.2018, 22:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Outside -1,25
Station to Station -1
Low +1
Back to top
B.J.
box

1995 Outside -1,25 
1977 Blackstar -1 
1983 Let's Dance +1 

Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

Let's Dance -1,25
Station to Station -1
Outside +1
Back to top
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 07.02.2018, 23:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ha, ha, ale nieźli jesteście. O włos, o włos! Jeszcze chwilka na ogłoszenie.
Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 07.02.2018, 23:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dziś rekordowe 3 głosy w ostatniej minucie, w sumie to miło, że nie byłem ostatni. Podejrzewam, że i tak cała nasza trójka zagłosowała tak samo jak planowała na początku, skoro identyczne głosy mieliśmy w poprzedniej rundzie.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 60, 61, 62  Next
Page 49 of 62

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum