Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Nie Ma Mocnych: David Bowie (edition 2018)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 60, 61, 62  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mahavishnuu
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 08.02.2018, 14:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

gacek778 wrote:

Blackstar to lepiej niż dobry album ale gdyby nie był ostatnim pewnie by gdzieś koło 10 miejsca zacumował. Ale mamy teraz na forum nowoczesność więc i będzie na pudle pewnie Wink

Zważywszy na kontekst wydania tej płyty i bowiemanię, która rozpoczęła się wkrótce po śmierci artysty, rzetelna ocena „Blackstar” była utrudniona. W prasie muzycznej i internecie pełno było ekstatycznych recenzji. „Blackstar” wielkim albumem był i kropka. Obecnie od tych wydarzeń minęły już dwa lata, dlatego warto spróbować spojrzeć na ten album z większym dystansem. W 2016 roku był traktowany trochę, jak święta krowa. Nie chodzi o to, aby teraz przeginać w drugą stronę, to w końcu jedna z bardziej udanych pozycji w dorobku Bowiego, ale krytycznej refleksji powinien być poddany każdy album. Wtedy tego ewidentnie zabrakło i z płyty dobrej lub, jak kto woli, bardzo dobrej, zrobioną wybitną.

Station to Station -1
Blackstar -1,25
1.Outside +1

View user's profile Send private message
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 08.02.2018, 14:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

„Blackstar” uważam za bardzo dobry album, nawet (jeśli to możliwe) odrzuciwszy wszystkie względy pozamuzyczne. Podoba mi się zwartość i siła tej muzyki, niesamowity nastrój (jednak też wymuszony okolicznościami nagrania). Myślę, że nawet gdyby nie towarzyszyły tej płycie wiadome okoliczności to byłaby w pierwszej piątce moich ulubionych płyt Bowie'ego, ale raczej nie w pierwszej trójce. Tu hierarchię mam od dawna ustaloną, a „Blackstar” nie jest aż takim arcydziełem, żeby ją zmienić.
Gacek

PostPosted: 08.02.2018, 15:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Station to Station -1,25
Outside -1
Low +1
Back to top
Gacek

PostPosted: 08.02.2018, 15:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

No to widzę że w temacie Blackstar chyba mamy dość podobne odczucia. Chociaż trzeba powiedzieć że okoliczności w tym wypadku trochę też trzeba brać pod uwagę. Może nie zmieniają oceny ale pozwalają na album lepiej zrozumieć.
W związku z tym że wyniki są dziwne cieszę się że album dotarł tak wysoko ale normalnie raczej bym go widział kilka miejsc niżej.
Back to top
esforty
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 08.02.2018, 15:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leżenie w trumnie jest nietowarzyskie. Bowie był człowiekiem towarzyskim, zdecydowanie.
Próbę łączenia faktu wydania płyty z śmiercią Artysty w jeden iwent(event) postrzegam jako fantazje amatorów teorii spiskowych...
"Blackstar" to bardzo dobra płyta, żałujmy iż ostatnia!
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 08.02.2018, 16:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

A jeśli Bowiemu na Blackstar po prostu udało się coś, co w ostatnich latach w muzyce prawie się już nie dzieje - udało przelać się najprawdziwsze uczucia, prawdziwe z prawdziwych, gniew, wściekłość, żal, radość i co tam jeszcze na muzykę. Ot tak, po prostu. 36 mln wyświetleń na YT dla trudnego 10 minutowego progresywnego kawałka o umieraniu nie wzięło się jednak znikąd.

Back to top
caught
longplay

PostPosted: 08.02.2018, 16:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Outside -1.25
Blackstar -1
Low +1
Back to top
mahavishnuu

PostPosted: 08.02.2018, 16:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
Próbę łączenia faktu wydania płyty z śmiercią Artysty w jeden iwent(event) postrzegam jako fantazje amatorów teorii spiskowych...
[b]

Teorii spiskowych bym do tego nie mieszał. Może, gdyby ktoś snuł jakieś teorie związane z tym, że specjalnie starano się skorelować wydanie płyty ze śmiercią artysty (pomysł artysty?, wytwórni?). Nie wiem zresztą, czy ktoś miał tego typu pomysły. Natomiast fakt, że „Blackstar” stał się szybko, na swój sposób, „kultowy” i odniósł bardzo duży sukces rynkowy, w niemałym stopniu wynikał z tego, co wydarzyło się 10 stycznia. To zresztą nie pierwszy taki przypadek. W historii muzyki rockowej jest trochę takich albumów, które swoją kultowość, w większym lub mniejszym stopniu „zawdzięczają” śmierci artysty w nieodległym okresie od czasu jego wydania. Nie można jeszcze zapominać o innej kwestii – w pierwszej połowie 2016 roku zostaliśmy dosłownie zalani informacjami na temat artysty (prasa, telewizja, Internet). Nie muszę chyba przypominać w jakim tonie były utrzymane. W atmosferze kultu dla Bowiego akcje jego ostatniej płyty, siłą rzeczy, rosły.
MichalP
singel analogowy

PostPosted: 08.02.2018, 17:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Station to Station +1
Heroes -1,25
Low -1
Back to top
Duch 1532
remaster

PostPosted: 08.02.2018, 17:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
Od paru głosowań Duch jest moim dzielnym druhem!!!
Możesz więc pisać o mnie Druch Cool

Dla mnie sprawa jest prosta: jak powtarzam tu nieomal co chwilę, miałem to szczęście, że Blackstar odsłuchałem od razu po jej się pojawieniu, jeszcze przed śmiercią. Szczęście, bo na tyle znam swoje emocje, by wiedzieć, że poznana dzień później, na wszelki wypadek, z przekory, by mi się nie spodobała. Włączyłem się do tej zabawy tylko ze względu na nią i Outside — którą po prostu, choć nie aż tak jak ostatnią, lubię. Co jakiś czas przypominam sobie klasyczne płyty Bowiego, tuszyłem nawet, że Blackstar pozwoli mi się przełamać i je sobie upodobać, ale nie — Low czy Heroes wciąż nie są dla mnie. Taki jestem, jak widać, nowoczesny (nie mylić z: .nowoczesny).
O! rękę karaj, nie ślepy miecz!
Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 08.02.2018, 17:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

U mnie było tak, że utwór "Blackstar" spodobał mi się od pierwszego przesłuchania i po kilku kolejnych nosiłem go na rękach (przełom listopada i grudnia 2015 - a więc daleko przed śmiercią muzyka). A "Lazarus" od razu mi się nie spodobał a po jakimś czasie tylko nieznacznie zapunktował. Chyba śmierć Bowiego nie miała u mnie żadnego wpływu na odbiór całej płyty, bo chociaż resztę piosenek poznałem już po jego śmierci, to żadna nie wpłynęła na mnie jakoś mocno. Dla mnie jakość tej płyty ustawia utwór tytułowy, bez którego "Blackstar" byłby dość standardową, udaną płytą Davida a tak jest więcej niż wyjątkową i stawiam ją na podium ulubionych tego artysty. W ogóle tytułowy numer to dla mnie największe osiągniecie muzyki XXI wieku i widziałbym go nawet w top 10 ulubionych w ogóle.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gharvelt
digipack

PostPosted: 08.02.2018, 19:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Outside -1,25
Station to Station -1
Low +1

Ewentualne zwycięstwo "Blackstar" może być w jakimś stopniu zasługą wspomnianej otoczki, ale pomijając okoliczności to wciąż bardzo dobra płyta i pewnie wielu uczestników brało pod uwagę możliwość wskoczenia przez nią na podium. Mnie to na pewno nie szokuje. Co innego podium dla "Outside", nadal się nie mogę nadziwić, że ten album dostał się w ogóle do TOP 10, a wygrana to byłoby wręcz kuriozum.
Back to top
Duch 1532
remaster

PostPosted: 08.02.2018, 19:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

A tu, przyznaję, otoczka może mieć na mnie spory wpływ: okoliczność, że Bowie inspirował się The Young Gods i tej inspiracji nie ukrywał. Inna rzecz, że wolę Szwajcarów Cool
O! rękę karaj, nie ślepy miecz!
Back to top
Gacek

PostPosted: 08.02.2018, 19:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jest jak powiedział Wojtek, wywaliliśmy dużo klasyków i teraz dochodzimy do finału z rzeczami (delikatnie mówiąc) dobrymi ale nie koniecznie zasługującymi na takie lokaty.
Back to top
MichalP
singel analogowy

PostPosted: 08.02.2018, 19:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Może te klasyki nieco zmurszały.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 60, 61, 62  Next
Page 52 of 62

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum