Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Płyty winylowe
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 27.01.2018, 12:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quasarsphere wrote:
Ludzie, a czy macie pewność czy przypadkiem te winyle z biedronki to nie bieda-mastery zgrywane z MP3, czy youtuba?

Very Happy
Powiem więcej - tak naprawdę to wszystko wersje, wykonywane przez zespoły złożone z pracowników Biedronki, którzy grają wyłącznie na instrumentach sprzedawanych w miejscu, w którym pracują. Wbrew pozorom da się z takich instrumentów coś wyciągnąć. Wiem, bo sam kilka mam i na nich gam. Wink
Książki, których Biedra sprzedała ponad 3 miliony też drukują na papierze z kartonów po kefirze. Wink
Goran
maxi-singel analogowy

PostPosted: 27.01.2018, 12:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zakupiłem w Biedronce lp Elvisa Presley'a - Elvis Presley. Mam już oryginalne wydanie z 1956r ale w fatalnym stanie. Na nowej płycie brzmi to trochę inaczej, nie wiem czy gorzej czy lepiej, mój stary lp jest za bardzo zniszczony żeby dokładnie porównać ale wydaje mi się ze te nowe płyty są zgrywane z CD. Dźwięk jest identyczny jak na kompakcie, nie ma tego charakterystycznego analogowego brzmienia.
Maciek

PostPosted: 27.01.2018, 12:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Goran wrote:
nie ma tego charakterystycznego analogowego brzmienia.

Ale to nie ma nic wspólnego z tym, że płyty sprzedaje Biedronka, tylko wszystko zależy od tego z jakim wydaniem jakiej płyty się obcuje. Biedronka dokonuje hurtowego zakupu od dystrybutora/wydawcy i na tym polega cała tajemnica. Kupiłem w ciągu roku z 7-8 biedronkowych płyt, praktycznie wszystkie brzmią bardzo dobrze i lepiej. Pet Sounds - mistrzostwo, Portishead to w ogóle podobno jakieś wczesne wydanie itp. itd.
Goran
maxi-singel analogowy

PostPosted: 27.01.2018, 12:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nic nie ujmuje Biedronce, jeszcze kilkanaście lat temu jak by mi ktoś powiedział ze bądź co bądz w sklepie spożywczym będę mógł kupic płyty klasyki rocka to bym go uznał za szaleńca. Takich to doczekaliśmy czasów no i super. Kupiłem tez Burn purpli- gra bardzo fajnie.
MichalP
singel kompaktowy

PostPosted: 27.01.2018, 14:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Goran wrote:
Dźwięk jest identyczny jak na kompakcie, nie ma tego charakterystycznego analogowego brzmienia.

No właśnie dlatego omijam to szerokim łukiem, zgrywki z cd które to cd można kupić dużo taniej.
Back to top
View user's profile Send private message
Goran
maxi-singel analogowy

PostPosted: 04.02.2018, 10:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wczoraj w Rzeszowie w klubie Winyl odbyła się giełda płyt. Zapowiadali wielkie targi a z tego co widziałem to był tylko jeden sprzedawca, przyjechał z Krakowa z kilkoma tysiącami winyli. Ceny z sufitu, stare i już troche zjechane płyty zaczynały się od 50zł.Średnia cena to 60-90zł. Wybór płyt był duzy bo i jazz i blues i klasyka rocka tylko te ceny. Więcej było oglądających niż kupujących.
Maciek

PostPosted: 07.02.2018, 13:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla tych, którzy nie zakopali jeszcze nowej muzyki pod ziemią, a interesuje ich jej szersza perspektywa niż ta widoczna z poziomu pojedynczych gatunków: https://www.flyingvinyl.co.uk
W skrócie - za 20 funciaków miesięcznie dostaje się paczkę, a w niej 5 muzycznych niespodzianek z zespołami, które dopiero pukają do bram sławy. Część z nich się pewnie nigdy nie przebije, część zrobi jakieś kariery i być może za taki singiel z początków działalności będzie można kiedyś kupić dobry samochód. Wink Malkontentów pewnie nie będzie brakowało, ale moim zdaniem inicjatywa jest bardzo fajna.
No i przesyłka w dowolne miejsce na świecie zawsze jest darmowa.

Zapomniałem o najważniejszym - przy wpisaniu promocyjnego kodu "newbie" dorzucają jeden box gratis do zamówienia Wink
MichalP
singel kompaktowy

PostPosted: 08.02.2018, 20:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja się szarpnąłem i kupiłem sobie myjkę Knosti, a co. Mało nie przypłaciłem tego przetrąconym obojczykiem, ale warto było. Very Happy

Tylko jestem w lekkiej kropce, bo myłem płynem załączonym do myjki, później na forum "znawców" wyczytałem, że moje płyty po tym płynie nadają się już tylko do wyrzucenia... Cóż jak dla mnie zyskały nowe życie, i to takie które zaliczyłem już do śmietnikowych trucheł. Gdzie więc lezy prawda? Płyty lśniące, grają pięknie, zero syfu na igle...
Back to top
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 08.02.2018, 22:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

MichalP wrote:
A ja się szarpnąłem i kupiłem sobie myjkę Knosti, a co. Mało nie przypłaciłem tego przetrąconym obojczykiem, ale warto było. Very Happy

Tylko jestem w lekkiej kropce, bo myłem płynem załączonym do myjki, później na forum "znawców" wyczytałem, że moje płyty po tym płynie nadają się już tylko do wyrzucenia... Cóż jak dla mnie zyskały nowe życie, i to takie które zaliczyłem już do śmietnikowych trucheł. Gdzie więc lezy prawda? Płyty lśniące, grają pięknie, zero syfu na igle...

No zobacz, w przyszłym tygodniu będę ją odbierał ze sklepu i czytając ww post zdębiałem. Na szczęście ostatnie zdanie brzmi optymistycznie. U nas mają specjalny płyt do tej myjki chyba własny patent ale jeszcze nie wnikałem w szczegóły.
MichalP
singel kompaktowy

PostPosted: 08.02.2018, 22:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie wiem co jest w tej miksturze, ale mam do niej większe zaufanie niż do koktajlu z płynu do podłóg, spirytusu i nabłyszczacza do zmywarek. Dzisiaj umyłem jeszcze brudne jak sto nieszczęść pierwsze Chicago, i czasami tam coś pyknie ale to bez porównania z tą kolekcją trzasków jaką dało się słyszeć wcześniej. Ja zostaję przy tym płynie. Confused
Back to top
Maciek

PostPosted: 09.02.2018, 00:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

MichalP - gratuluję dobrego zakupu. Płyn dołączony do zestawu jest ok, nie należy się go absolutnie bać, ma tylko jedną wadę - jest strasznie drogi, w stosunku do tego, co mozna zrobić samemu. Polecam zakup 1 litra izopropanolu , baniaka wody destylowanej/demineralizowanej i jak masz dostęp - kilku kropel Mirasolu/Fotonalu (do kupienia w fotograficznych sklepach). IPĘ + wodę łączysz w proporcjach 1:4 (można tez inaczej - im więcej alko tym szybciej odparuje), całość można wielokrotnie przesączać i masz sprawę załatwioną na lata za parę zł. Do filtrowania płynu polecam najzwyklejszych filtrów do kawy, są dużo lepsze niż te z zestawu Knosti i kosztują niewiele.
Zazdroszczę każdemu kto po raz pierwszy umyje płyty w Knosti - szok i niedowierzanie po pierwszych czystych odsłuchach to piękny stan Smile
mir
remaster

PostPosted: 09.02.2018, 01:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Zazdroszczę każdemu kto po raz pierwszy umyje płyty w Knosti - szok i niedowierzanie po pierwszych czystych odsłuchach to piękny stan Smile

Potwierdzam!

pzdr

mir
Back to top
Maciek

PostPosted: 25.03.2018, 20:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli komuś szkoda dużej fortuny na wcześniejsze winylowe wydanie Pulse (średnia cena na Discogs do 300 €), to w maju będzie można nabyć wznowienie. Będzie kilka razy taniej, ale nadal nie będą to małe pieniądze (~90 dolców, więc w PL będzie to pewnie koło 500 zł).

Goran
maxi-singel analogowy

PostPosted: 29.03.2018, 18:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ciekawa dyskusja

http://www.audiostereo.pl/dlaczego-vinyl-brzmi-lepiej-niz-cd_14069.html
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 29.03.2018, 19:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Goran wrote:
Ciekawa dyskusja

http://www.audiostereo.pl/dlaczego-vinyl-brzmi-lepiej-niz-cd_14069.html

322 strony. Powieść. Szkoda że nie kryminalna, bo bym z ostatniej strony się dowiedział kto zabił, winyl czy CD. Wink
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Next
Page 22 of 23

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum