Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Nie Ma Mocnych: David Bowie (edition 2018)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 60, 61, 62  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 13.02.2018, 00:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Talerz dzięki za prowadzenie bo to jednak trochę roboty było. Naprawdę dobrze to poszło, full profesjonalizm Cool
Back to top
View user's profile Send private message
gharvelt
digipack

PostPosted: 13.02.2018, 01:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Póki co dotarło do mnie 9 list. Uwzględniając ilu forumowiczów regularnie brało udział w strzelance, zakładam, że to mniej więcej półmetek. Czekam na kolejne i proszę o wysyłanie jak najszybciej, naprawdę byłoby super, gdybym nie musiał przekładać środowego terminu publikacji rezultatów.

Yer Blue wrote:
Wydaje mi się, że tego typu zabawa sprawdza się najlepiej przy większych i bardzo różnorodnych płytowych dorobkach jak właśnie dyskografia Bowiego.

Tym razem faktycznie formuła strzelanki sprawdziła się jak nigdy. Obawiałem się, że na początku może być nudno, że w pierwszych rundach frekwencja nie będzie zbyt wysoka, ale nawet tutaj udało się wzbudzić zainteresowanie. Najgorzej chyba do zabawy nadają się bardzo krótkie dyskografie, po kilka płyt, i te najdłuższe, rzędu 50 pozycji czy więcej. Kilkanaście-dwadzieścia kilka, zwłaszcza przy wyrównanym poziomie, pasuje idealnie.

Crowley wrote:
Dzięki dla organizatora i uczestników.
Uwaga dotycząca "dogrywki". Nie róbmy list bez jakichś płyt. W ten sposób można umyślnie minusować nielubiane płyty, w ogóle nie umieszczając ich na liście, a to trochę niesprawiedliwe. Niech każda dostanie jakiś punkt. Przecież nie ma ich aż tak wiele, a i tak większość pewnie ostatnio odświeżała sobie dyskografię.

Zgadzam się i zachęcam do wysyłania najlepiej pełnych albo w najgorszym razie chociaż niemal pełnych list. Póki co tylko takie otrzymałem. Poza tym celowo ustaliłem wysoki próg minimum (20 pozycji), żeby uniknąć sytuacji z listami okrojonymi do połowy czy jeszcze krótszymi.

B.J. wrote:
PS.
Co do dogrywki, to - jeśli w ogóle (bo w sumie po co?) - sugeruję system Top 10 - każdy wysyła swoją dychę, tradycyjnie odwrotnie punktowaną. Przez swą bezwzględność to sposób bardziej miarodajny.

Można było rozważyć i taką opcję, chociaż teraz, kiedy już poszła część list, w większości pełnych, po "28", to raczej już nie ma sensu zmieniać. Zresztą, o to też chodzi, żebyśmy nawzajem poznali w pełni swoje preferencje, a nie tylko o to, jaki okaże się wynik zbiorczy suplementu.
Back to top
Heartbreaker
singel analogowy

PostPosted: 13.02.2018, 12:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Również pragnę podziękować Talerzowi za Monstrualną pracę Smile
Back to top
RoryGallagher
singel kompaktowy

PostPosted: 13.02.2018, 14:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Znam 17 albumów Bowiego, teoretycznie mógłbym dosłuchać jeszcze trzech, ale wtedy i tak musiałbym umieścić w pierwszej dwudziestce dwa albumy, które już znam i uważam za kiepskie, a nie chcę dawać im aż tylu punktów. Więc nie wyślę swojej listy.
gharvelt
digipack

PostPosted: 14.02.2018, 00:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dotarły dziś kolejne 4 listy. Wyniki są obecnie, hmm, ciekawe - i na razie tylko tyle. Uznałem, że jeszcze przedłużę termin zbierania list także o środę i czwartkowe przedpołudnie, a wyniki opublikuję w najbliższy czwartek niedługo po południu. To już termin ostateczny, nie ma co dalej przeciągać dodatku, zatem w czwartek przedstawię rezultaty niezależnie od frekwencji.

Do kilku osób, które regularnie brały udział w strzelance, wysłałem jeszcze przed chwilą zaproszenia drogą PW - mam nadzieję, że doślą swoje listy. Oczywiście chętni, którzy zaproszeń nie dostali, a są gotowi przygotować i wysłać swoje listy, również są mile widziani.

RoryGallagher wrote:
Znam 17 albumów Bowiego, teoretycznie mógłbym dosłuchać jeszcze trzech, ale wtedy i tak musiałbym umieścić w pierwszej dwudziestce dwa albumy, które już znam i uważam za kiepskie, a nie chcę dawać im aż tylu punktów. Więc nie wyślę swojej listy.

Jeśli umieścisz jakiś album na miejscu nr 20, to jakoś bardzo mu nie pomożesz - to raptem 9 punktów. Natomiast możesz wyraźnie wspomóc swoich faworytów, którzy zyskają tym samym względem innych albumów. W każdym razie, zrobisz tak, jak uznasz za stosowne. Jakby co jest jeszcze odrobina czasu, gdybyś jednak się wyrobił i zechciał dosłać listę.
Back to top
Monstrualny Talerz
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 14.02.2018, 13:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

RoryGallagher wrote:

Zazdroszczę sytuacji, tyle jeszcze fajnego do posłuchania przed Tobą Smile

Co do list to możemy założyć, że trzy płyty rzeczywiście są cienkie. Nie wiemy, które przesłuchałeś, ale zgodnie z prawdopodobieństwem, jeśli zostało ci jeszcze 11 albumów, a dwa kiepskie masz już z głowy to spokojnie możesz wrzucić 5 którychkolwiek płyt, 4 na 5 winieneś dobrze trafić Wink
Back to top
Monstrualny Talerz
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 14.02.2018, 13:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:
Dotarły dziś kolejne 4 listy. Wyniki są obecnie, hmm, ciekawe - i na razie tylko tyle....

Na pewno Buddha of Suburbia wreszcie pokazał na co go stać!
Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 14.02.2018, 20:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Otrzymałem do tej pory 14 list. Termin przedstawienia wyników muszę niestety jeszcze lekko przesunąć, ponieważ wypadł mi nagły wyjazd jutro rano. Wrócę popołudniem, zatem maksymalnie do godziny 18 jeszcze czekam na listy, a po 18 - bądź w najgorszym razie wieczorem - opublikuję podsumowanie suplementu.
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 14.02.2018, 20:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

czy ci co nie strzelali też moga podesłać swój zestaw?

http://artrock.pl/
Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 14.02.2018, 20:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jasne! Jeśli tylko chcesz, to podsyłaj. Udzielałeś się w dyskusji, więc myślę, że niektórzy są ciekawi, jak wygląda Twój zestaw (ja w każdym razie jestem).
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 14.02.2018, 20:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

No problem - mówisz - masz.

Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 15.02.2018, 20:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Skończyłem przyjmować listy w ramach suplementu. Dotarło do mnie w sumie 16 zestawień indywidualnych, czyli jeszcze nie tyle, co suma uczestników strzelanki, ale i tak całkiem nieźle. Zsumowane wyniki prezentują się następująco:

1. Blackstar 374 pkt

2. Low 370 pkt
3. 1. Outside 367 pkt

4. "Heroes" 349 pkt
5. Station to Station 335 pkt
6. Scary Monsters (and Super Creeps) 319 pkt
6. The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars 319 pkt
8. Aladdin Sane 295 pkt
9. Earthling 288 pkt
10. Heathen 285 pkt
11. Diamond Dogs 274 pkt
12. Let's Dance 270 pkt
13. The Man Who Sold the World 267 pkt
14. Hunky Dory 262 pkt
15. The Next Day 254 pkt
16. Lodger 252 pkt
17. Young Americans 237 pkt
18. Hours... 219 pkt
19. Reality 208 pkt
20. Space Oddity 183 pkt
21. Black Tie White Noise 150 pkt
22. The Buddha of Suburbia 122 pkt
23. Never Let Me Down 112 pkt
24. Tin Machine I 103 pkt
25. Tin Machine II 89 pkt
26. Pin Ups 61 pkt
26. Tonight 61 pkt
28. David Bowie 31 pkt

Ponado, aby przejrzeć indywidualne listy, można pobrać plik z arkuszem kalkulacyjnym albo rzucić okiem na screenshot.

Dziękuję wszystkim za uczestnictwo.
Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 15.02.2018, 21:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki za podsumowanie.
Zaskoczeń już być nie mogło. Co innego indywidualne listy - te jakoś bardziej mnie zaciekawiły Smile Spadek "1.Outside" na 3 miejsce to zasługa 2 użytkowników, którzy dali tej płycie miejsce w zakamarkach 3 dziesiątki. A w końcu brakowało jej tylko 7 punktów do lidera podsumowania naszych indywidualnych list. Czyli coś w granicach błędu statystycznego.

Nie mogę nie skomentować listy Wojtka, który najbardziej narzekał na wyniki głosowań w strzelance Smile A sam dał na sam szczyt średniutkie "Diamond Dogs" (naprawdę niemały szok Smile) i "Hours..." na 6 pozycję. Wyżej od "1.Outside" Very Happy
Zabrakło mi listy Maćka. Może być coś zmieniła Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gharvelt
digipack

PostPosted: 15.02.2018, 21:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue wrote:
Spadek "1.Outside" na 3 miejsce to zasługa 2 użytkowników, którzy dali tej płycie miejsce w zakamarkach 3 dziesiątki. A w końcu brakowało jej tylko 7 punktów do lidera podsumowania naszych indywidualnych list. Czyli coś w granicach błędu statystycznego.

Owszem, różnice były bardzo niewielkie i w trakcie otrzymywania kolejnych list ta czołówka nieraz się zmieniała (liderami byli także "Heroes" czy "Low"). Te "zakamarki trzeciej dziesiątki" tłumaczą z pewnością zawziętość w minusowaniu - chyba każdy by ostro atakował płytę idącą po zwycięstwo, gdyby to był album z szarego końca jego indywidualnej listy. Poza tym nie tylko "1. Outside" zaliczyło niższe pozycje, takie "Low" również momentami sporo straciło: dwa razy 14. pozycja i raz 17.

Yer Blue wrote:
Zabrakło mi listy Maćka. Może być coś zmieniła

Zapewne kolejne listy przyniosłyby następne zmiany, jeszcze kilku forumowiczów mogło dosłać swoje zestawienia, ale nie zdecydowało się tego uczynić. Cóż, choćby z tego powodu ciężko porównywać kształty obydwu tabel finałowych.
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 15.02.2018, 21:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue - głosuje się sercem - nie rozumem. Diamond Dogs to mój ulubiony Bowie, a Hours bardzo lubię.

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 60, 61, 62  Next
Page 61 of 62

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum