Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NIE MA MOCNYCH - Dire Straits
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 15.02.2018, 21:41    Temat postu: NIE MA MOCNYCH - Dire Straits Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to Dire Straits. Co w nich takiego fajnego jest?
Przede wszystkim jest Mark Knopfler. Fenomenalny, niepodrabialny gitarzysta. Nieco "naturszczykowaty", ale chyba dzięki temu tak fajny wokalista. Wspaniały kompozytor i bardzo inteligentny tekściarz. Pozwolę sobie zacytować Maćka ze stosownego tematu: "Taki to już jego urok - dziabnie sobie jedną strunę, chrypnie sobie ze dwa słowa i kolana same miękną" - lepiej bym tego nie ujął. Nie można też zapominać o innych muzykach zespołu - także świetnych w swoim fachu, ale grających bardzo inteligentnie, potrafiących umiejętnie zrobić miejsce dla lidera.
No i są też kompozycje. Niesamowite. Przebojowe, wchodzące bez trudu. A jednocześnie niebanalne, złożone, pełne ciekawych aranżacji i smaczków. Wysoką klasę czuć od pierwszych dźwięków.

Przyznam, że ja sam nie wiem, która płyta będzie tu dla mnie faworytem. Co najmniej trzy (a licząc z koncertowym Alchemy - cztery) to mój panteon ulubionych płyt w ogóle. Według mnie z żadną płytą nie zeszli poniżej oceny "bardzo dobry". Zabawa będzie krótka, ale myślę, że intensywna i ciekawa Smile

Pierwsze podsumowanie prawdopodobnie 20 lutego.

Link do zasad:
http://www.rockjazz.pl/viewtopic.php?t=1206

Lista albumów biorących udział w zabawie:
Dire Straits (1978)
Communique (1979)
Making Movies (1980)
Love Over Gold (1982)
Brothers In Arms (1985)
On Every Street (1991)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 15.02.2018, 21:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak zawsze, na razie jest czas na wolne wnioski.

Ja mam pytanie do bardziej doświadczonych w zabawie - jak jest z EPkami zawierającymi wyłącznie premierowe utwory, uwzględniało się dotychczas czy nie? DS mają taką (ExtededanceEPlay, 4 kawałki niedostępne w wersjach studyjnych nigdzie indziej), ale trwa w sumie jakieś 15 minut...
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 15.02.2018, 22:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurde, nie wiedziałem do dnia dzisiejszego, że coś takiego jak ExtededanceEPlay istniało. Posłuchałem, ale raczej nie należy tego włączać do strzelanki. Przy DS większych dylematów nie ma, wszystko znane na pamięć i poukładane, dosłuchiwać nie trzeba. Nic tylko strzelać.
Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 15.02.2018, 22:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

EP-ek nie uwzględniamy, chyba że wchodzą w skład większych, długogrających kompilacji.
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 15.02.2018, 23:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ja mam taki wniosek że tu nie ma do czego strzelać. Wszystko wrzucić na pudło i tyle Rolling Eyes
Powrót do góry
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 15.02.2018, 23:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odnoszę podobne wrażenie co gacek. Pewnie wezmę udział, zwłaszcza żeby wesprzeć frekwencję. Kiedyś bardzo lubiłem i dużo słuchałem Dire Straits, dziś wracam tylko czasami do niektórych kawałków, ale generalnie całą dyskografię uznaję za niemal ten sam, równy poziom. Zatem czy dana płyta zajmie miejsce 5 czy 1 to właściwie bez różnicy. Obawiam się, że to będzie strzelanka z niewielką dawką emocji.
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 16.02.2018, 06:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wykonawca z płytami o rozstrzelonym poziomie - źle, bo od razu wiadomo, co gdzie wyląduje. Wykonawca z płytami o równym poziomie - źle, bo wszystko jedno, która na jakim miejscu skończy. To kiedy jest dobrze? Wink
Powrót do góry
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 16.02.2018, 09:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pudło znane Wink to kiedy zaczynamy strzelankę? Smile
Crowley
digipack

PostWysłany: 16.02.2018, 18:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

stranger napisał:
Pudło znane

Poprzednim razem też tak myśleliśmy a wyniki były dość zaskakujące.
Nie ma co się zastanawiać, trzeba strzelać!
Powrót do góry
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 18.02.2018, 00:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wyjątkowo znam całą dyskografię ale od kilku lat nie mam ani jednej płyty na półce. Postrzelam dla zabawy.
Heartbreaker
singel analogowy

PostWysłany: 18.02.2018, 00:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podjarałem się strzelaniem do Dire Straits.
A teraz tak sobie patrzę na te płyty i: "I’m a blind man, I’m a blind man and my world is pale"
Od czego zacząć?
Powrót do góry
MichalP
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 18.02.2018, 09:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja wchodzę!
Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 18.02.2018, 23:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciężko tutaj coś odstrzelić. No, ale trzeba choćby symbolicznie zaznaczyć swój udział:

Making Movies -1
On Every Street -1,25
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 18.02.2018, 23:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie początek jest bardzo łatwy - dwie ostatnie płyty zostają daleko w tyle za pierwszymi czterema albumami.

Brothers In Arms -1,25
On Every Street -1

Brothers In Arms ma momenty wybitne i to one ciągną ten album bardzo wysoko, ale reszta (połowa?) płyty jest mocno nierówna, żeby nie napisać - nudna.
Białystok

PostWysłany: 18.02.2018, 23:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niech leci:
Making Movies -1,25
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13

Skocz do: