Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Czego teraz słuchacie?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2629, 2630, 2631 ... 2713, 2714, 2715  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
MichalP
maxi-singel analogowy

PostPosted: 02.03.2018, 23:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bardzo lubię Running Wild i wszystko do Blazon Stone łykam bez popitki. Sztandarowym dziełem jest dla mnie Port Royal ale w zasadzie wszystkie te płyty trzymają równy poziom. Świetny zespół i kapitalny wokalista. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 02.03.2018, 23:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cure wrote:
...Ostatnio ulubiony wałek mojej 3 letniej córy. Śpiewa (oczywiście swoimi odpowiednikami angielskiego) już z 2/3 tekstu. Nawet jak leci z płyty to wie (żywo komentując) kiedy Rob wygina kraty, kiedy chłopacy kradną złotą płytę, kiedy uciekają samochodem. Syn za to spytał się czy mógłbym mu kupić takie coś na rękę z kolcami Smile

Niebywałe! Smile
Tylko, na Boga! - nie puszczaj im teledysku do "Turbo Lover" - bo nigdy nie sięgną po "Mad Maxa", filmy drogi czy nawet dwa pierwsze "Terminatory"! Wink
Back to top
Cure
digipack

PostPosted: 02.03.2018, 23:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

MichalP wrote:
Bardzo lubię Running Wild i wszystko do Blazon Stone łykam bez popitki. Sztandarowym dziełem jest dla mnie Port Royal ale w zasadzie wszystkie te płyty trzymają równy poziom. Świetny zespół i kapitalny wokalista. Smile

Ciekawy zbieg okoliczności. Jakieś 2 miechy temu słuchaliśmy/oglądaliśmy to wyboldowane na TV z synem do jakichś puzzli - i właśnie wtedy pomyślałem, że całkiem to niezłe i wręcz porównywalne do kanonu (przyznam, że wcześniej nie słyszałem tej płyty).
Cure
digipack

PostPosted: 02.03.2018, 23:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakuz wrote:

Niebywałe! Smile
Tylko, na Boga! - nie puszczaj im teledysku do "Turbo Lover" - bo nigdy nie sięgną po "Mad Maxa", filmy drogi czy nawet dwa pierwsze "Terminatory"! Wink

Hehehe. Tego na razie im nie zapodam. Turbo nie lubię z powodu produkcji. Na koncertówce z tej trasy utwory z płyty nawet dają radę, ale studyjny album dla mnie jest niesłuchalny.
I&I
longplay

PostPosted: 03.03.2018, 11:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kto nie zna tej płyty niech idzie na mroźny spacer (przynajmniej taki się rysuje za oknem w Krakowie).

Pikne.

A+D
Back to top
B.J.
box

PostPosted: 03.03.2018, 17:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Steve Miller Band - The Sessions (2007)
Koncert z Shady Grove, Washington 1973 jest znakomity. Nie sądziłem, że oni tak wymiatali. Polecam każdemu miłośnikowi rocka. 3 lata później (Beacon Theater, New York) to już był gwiazdorski pop rock, ale na żywo jest to całkiem ok.

Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 04.03.2018, 02:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

The Mars Volta - Frances the Mute

Na przestrzeni lat to album, z którym najdłużej się gryzę i ciągle mam problemy z jego oceną. Świetna oprawa graficzna (wiadomo kto za tym stoi), muzyczne odjazdy poza jakiekolwiek granice, momentami doskonałe nawiązania do klasyki i cały czas ten nerw charakterystyczny dla ich wczesnej twórczości.
Naprawdę dziwny album, może i męczący, może trudny ale chyba dlatego warty uwagi.
Dla mniej najlepszą wizytówką tej płyty jest The Widow. Pamiętam przez mgłę jak bodaj Omar gdzieś wspominał genezę tego utworu. Podobno jako dziecko widział diabła i to dosłownie jest pokazane w teledysku. Sam klimat kompozycji wgniata w fotel. Dla mnie to jest utwór na miarę najlepszych kompozycji lat 70, naprawdę żaden z rockowych tuzów by się nie powstydził.
https://www.youtube.com/watch?v=VUBQLnEGHNk
Back to top
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 04.03.2018, 02:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

The Widow jest fantastyczny. Tyle, że to chyba najbardziej "normalny" fragment tej płyty. Jako całość Frances jest dla mnie zbyt hałaśliwa, rozedrgana - również przez nieco irytujący wokal Cedrica - i przez to trochę denerwująca. Wyżej stawiam debiut.
Back to top
B.J.
box

PostPosted: 04.03.2018, 10:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gong - I See You (2014)
Ostatni album z Daevidem. Od czasu jego wydania moja opinia niewiele się zmieniła.
Quote:
(...) Niezła płyta. Zwraca uwagę motoryka sekcji a la Red Hot Chili Peppers, często wręcz budująca ramy utworów. Pozostałe warstwy harmoniczne, rozwiązania melodyczne oraz brzmienia typowe dla Gongu. Jedynie trochę brakuje mi czegoś zapamiętywalnego, czy radykalnie ryjącego beret.

Może jeszcze Primus gdzieś się tam gdzieś chwilami odzywa. Lecz to niezbyt istotne. Za to informacja, że Allen był lesbijką, daje do myślenia. Cool

Gacek

PostPosted: 04.03.2018, 15:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakuz wrote:
The Widow jest fantastyczny. Tyle, że to chyba najbardziej "normalny" fragment tej płyty. Jako całość Frances jest dla mnie zbyt hałaśliwa, rozedrgana - również przez nieco irytujący wokal Cedrica - i przez to trochę denerwująca. Wyżej stawiam debiut.

Z tą opinią się zgadzam w 100%. Chociaż do normalnych fragmentów jeszcze bym dorzucił L'Via L'Viaquez (swoją drogą też świetny!).
Też wyżej stawiam debiut z tym że ten jest dziełem skończonym, dającym się ogarnąć a Frances to wyzwanie, taki swobodny przepływ materii. Dziwny to album ale ma widzę swoich zwolenników.
Są takie samochody, które już w momencie pojawienia się na rynku mają zadatki na zostanie w przyszłości youngtomerem i są takie albumy, które w momencie ukazania mają zadatki na zostanie żelazną klasyką. Jakkolwiek ciężko ogarnąć FTM to ona zadatki ma Cool
Back to top
Bartosz
digipack

PostPosted: 04.03.2018, 17:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

A.A.L. (Against All Logic) - 2012 - 2017 (2018)

Nie byłem entuzjastą Nicolasa Jaara, bo jakieś takie nudne mi się te jego płyty wydawały, ale to jest naprawdę superowe! Rytmiczny, stylowy house pełen funkujących rytmów. Świetne połączenie starego z nowym!

Back to top
Białystok

PostPosted: 04.03.2018, 17:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakuz wrote:
Jako całość Frances jest dla mnie zbyt hałaśliwa, rozedrgana - również przez nieco irytujący wokal Cedrica - i przez to trochę denerwująca.

Z ww. powodów zrezygnowałem z posiadania tego albumu w kolekcji. Zresztą z debiutu również. Lubię hałas ale nie taki.
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 04.03.2018, 19:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na pohybel wszystkim ortodoksom Razz u mnie leci Rush - "Presto" - moja najbardziej ulubiona, a zarazem pierwsza płyta Rush, od której zaczęła się moja znajomość z tym zespołem - a było to w '91 roku.

MichalP
maxi-singel analogowy

PostPosted: 04.03.2018, 20:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

stranger wrote:
u mnie leci Rush - "Presto" - moja najbardziej ulubiona

Moją ulubioną jest składak Hold Your Fire/Grace Under Pressure a Presto zaraz po nim, bardzo dobra płyta ale lekko niedoceniona.
A słuchało się dzisiaj
Back to top
Bartosz
digipack

PostPosted: 04.03.2018, 20:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Caravan - If I Could Do It All Over Again, I'd Do It All Over You (1970)

Słucham sobie przy śledzeniu wyników dinozaurowego topu 2017. Bo, w ogóle, jak już słucham dinozaurowej muzyki, to raczej wybieram tą z górnej półki, nie żadne tam enkaery, ani egzotykę Wink

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2629, 2630, 2631 ... 2713, 2714, 2715  Next
Page 2630 of 2715

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum