Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kącik audiofilski
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 57, 58, 59, 60  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 25.11.2017, 01:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakuz wrote:
Nie zazdraszczaj - kompletuj! Smile
i tak zamiaruję Smile
Jakuz wrote:
Tu nie chodzi o samo posiadanie, te zestawy są po prostu piękne Wink
posiadanie to raz, dwa dzwięk (jeszcze z kaset) jak i ogólnie, oraz właśnie to piękno klasyki lat '80: dźwigienki, pokrętła, wyświetlacze analogowe itd. Smile
mir
remaster

PostPosted: 25.11.2017, 04:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
crescent wrote:
OK, a ja się nieprecyzyjnie wyraziłem. Bednaar najprawdopodobniej neguje tezę: "ze laser to laser i wszystko brzmi tak samo ze sprzetu za 100zl jak i za 10,000."

Oczywiście, że tak, nie pisałem przecież wprost, że kolega mir tak twierdzi - choć z drugiej strony tak to wyglądało. OK, luzik Smile

Panowie, Wasze komentarze to dosc typowa dla niektorych forumowych kolegow sklonnosc do nadinterpretacji czytanego tekstu.

Ani nie stawialem tezy o laserze jako najwazniejszej czesci skladowej odtwarzacza ani nie moglo byc to co napisalem postrzegane jako takie. Uzylem hiperboli do zaakcentowania opinii niektorych kolegow na temat kupowanego czy testowanego przez nich sprzetu.

Pzdr

mir
Back to top
View user's profile Send private message
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 25.11.2017, 08:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

jarex wrote:
W temacie magnetofonów, nie Dragon, ale zawsze był Nakamichi Wink ...

Może i nie Dragon ale niezły z niego potwór! Wink
Back to top
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 25.11.2017, 08:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

mir wrote:
Uzylem hiperboli do zaakcentowania opinii niektorych kolegow na temat kupowanego czy testowanego przez nich sprzetu.

Ależ zrozumiałem ową hiperbolę. Napisałem po prostu, że ci niektórzy koledzy nie mają racji - czyli w zasadzie poparłem Ciebie.
A propos Nakamichi - to złoty Graal magnetofonwców, uważany za Rolls Royce'a wśród decków. Czytałem też opinie, że inne firmy produkowały jednak lepsze modele - np. Tandberg:

dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 05.03.2018, 14:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cześć,
Potrzebuję kupić słuchawki (raczej zamknięte), które używane będą głównie z iPadem. Do wydania max 200 zł Poradzicie coś?
Back to top
esforty
epka analogowa

PostPosted: 13.03.2018, 13:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar chyba nie przeczytał Twojego wpisu, jeszcze.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 13.03.2018, 14:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
A propos Nakamichi

Fajna jest reakcja bootlegowców, ilekroć na Dime w lineage bootlega pojawi się Nakamichi Smile Niemal słychać to zbiorowe "Awwwwwww" Wink Inna rzecz, że - może to siła sugestii - rzeczy nagrywane na tym sprzęcie faktycznie lepiej brzmią.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jakuz

PostPosted: 13.03.2018, 21:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

dziobak wrote:
Cześć,
Potrzebuję kupić słuchawki (raczej zamknięte), które używane będą głównie z iPadem. Do wydania max 200 zł Poradzicie coś?

Poczytaj wątek. Cały Cool
Back to top
Maciek

PostPosted: 13.03.2018, 22:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakuz wrote:

Poczytaj wątek. Cały Cool

No to chyba wreszcie wiem, kto jest adminem na elektrodzie, która słynie z takich odpowiedzi. Wink
Nie bądźmy tacy, aż tak często tu ludzie o porady sprzętowe nie pytają, poza tym sam z doświadczenia wiem, że niektóre polecane wcześniej modele nie są już od dawna produkowane (np, polecane dawno temu słuchawki bodajże Philipsa, które miały tak dobry stosunek jakości do ceny, że producent je wycofał z rynku Sad). No i nie wszystkie modele słuchawek obecnych na rynku dziś czy wczoraj były dostępne w latach 2007-2017. Choć oczywiście przejrzenie ostatnich 10-15 stron wątku może coś pomóc. Wink
Dziobaku, chętnie bym ci doradził, ale sam zawsze korzystałem z porad mądrzejszych w tym temacie. Na dodatek nie używam słuchawek zamkniętych, więc nawet nie polecę nic z własnego doświadczenia.
Jakuz

PostPosted: 13.03.2018, 22:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

No widzisz, a ja zawsze wychodzę z założenia : "wykaż odrobinę wysiłku skoro chcesz się czegoś dowiedzieć". "Elektroda"? Dementuję!
Back to top
Leptir

PostPosted: 14.03.2018, 11:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pomógłbym, ale w tej cenie niestety nie znam niczego dobrego, używam słuchawek zamkniętych ale to Beyerdynamiki w cenie przekraczającej Twój budżet dziobaku. W zakładanym budżecie mogę polecić Kossy Porta Pro - ale z kolei one nie są zamknięte...
Maciek

PostPosted: 14.03.2018, 11:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pzypomniałem sobie, że kiedyś kolega Algernon polecał różne słuchawki, w tym jedne od chińskiego producenta. W tej chwili nie pamiętam ich nazwy, ale z ówczesnego polecenia kupiły je dwie osoby z mojego otoczenia i nie narzekały. Słuchawki te kosztowały wówczas około ~100-150 zł, dyskusja zaczęła się prawdopodobnie gdzieś około 22 strony tego wątku.
Moim zdaniem nie ma się co obawiać słowa "chiński" - i tak tam produkują praktycznie wszystko, dla wszystkich. Wyłącznie kwestią ceny jest to, czy będzie to solidny chiński produkt czy jednak jakiś badziew.
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że w mojej branży, chiński towar od dobrego dostawcy jest na ogół dużo lepszej jakości niż ten sam towar od producentów europejskich, którym na utrzymaniu dobrej marki zależy dużo mniej niż "naszym" Chińczykom.
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 15.03.2018, 15:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Pomógłbym, ale w tej cenie niestety nie znam niczego dobrego, używam słuchawek zamkniętych ale to Beyerdynamiki w cenie przekraczającej Twój budżet dziobaku. W zakładanym budżecie mogę polecić Kossy Porta Pro - ale z kolei one nie są zamknięte...

Dzięki. Kossy miałem i były fajne. Kupiłbym je ponownie ale słuchawki muszą być zamknięte. Kolega Beednar polecał Superluxy 669 za ok. 150 zł i chyba uderzę w tym kierunku. W sklepie na M. posłuchałem też AKG chyba 518. Grają nieźle z fajnym basem ale dosyć ciasno siedzą na głowie i mają małe nauszniki.
W ogóle dziwna sprawa. Mam jeszcze pchełki Sennheisera na których słucham muzyki z telefonu Xiaomi. Grają zadziwiająco dobrze. Podłączyłem je do iPada i ...padaka. Nie wiem jak to robi Xiaomi ale mają jakiś korektor chyba zaszyty w fonie i dzwięk jest bardzo dobry. iPad też ma korektor ale jakbym nie kręcił to nie jestem w stanie uzyskać takiej jakości jak z telefonu kupionego ze dwa lata temu.
Back to top
Maciek

PostPosted: 15.03.2018, 22:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

dziobak wrote:
Superluxy

O własnie, te słuchawki miałem na myśli. Stosunek jakości do ceny jest naprawde bdb. Słuchawki są wygodne, materiały wyglądaja na pierwszy rzut oka na tanie, ale sa wytrzymałe. U nas w domu są od 2,5 roku i nic się z nimi nie działo. Fajny jest w nich ten patent z odpinanym kabelkiem. W razie uszkodzenia bardzo łatwo i tanio go wymienić.
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 14.04.2018, 22:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
Bednaar chyba nie przeczytał Twojego wpisu, jeszcze.

Teraz dopiero przeczytał Wink
Nic nowego zatem nie napiszę - też zainteresowałbym się Superluxami, choć zaznaczam - znam je tylko z opinii. Podobna firma godna uwagi, też chińska, to Takstar. Osobiście na wyjścia używam dokanałówek - to douszny odpowiednik słuchawek zamkniętych, mam hybrydy armaturowo-dynamiczne Remax RM-800MD za 200 zł (też chińszczyzna) - grają bardzo ładnie, charakter brzmienia podobny do Koss Porta Pro, ale są lepsze (ładniejsze soprany).
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 57, 58, 59, 60  Next
Page 58 of 60

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum