Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o literaturze
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 37, 38, 39

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Cure
digipack

PostPosted: 17.03.2018, 00:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Valis - właściwie nie wiem co napisać. Przeczytałem już dosyć dawno, ale książka ta wciąż wywołuje u mnie mieszane uczucia. Co mi się podoba? Niektóre fragmenty są po prostu porywające i dosłownie genialne, czasami ma się wrażenie czytania myśli wytrawnego filozofa, który potrafi opowiadać normalnym językiem. Podoba mi się, że wszystko to jest opisane z perspektywy wielu różnych religii. Z drugiej strony PKD czasami ginie w tych meandrach własnego umysłu, momentami używa zbyt wielu powtórzeń i raczej dokumentuje (można zaryzykować takie stwierdzenie), że nie był normalną osobowością.

Nie mam pojęcia jak on mógł to napisać w 14 dni (coś takiego mi się kołacze po głowie). Bo tego nie da się przeczytać w tą ilość dni. No chyba, że na zasadzie - zaledwie zbiór słów.
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 17.03.2018, 22:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wydaje mi się, że takie podstawowe powieści, jeszcze z lat 60, Dick pisał jeszcze jako całość, jako powieści, rzeczywiście z chęcią opowiedzenia jakiejś historii i zamknięcia tego w ramach "książkowej" całości. Valis czy Boża Inwazja to już chyba raczej strzępy wrażeń spisywane dla siebie samego w celu próby nazwania i opisania nienazwanego. Nie mniej warto przeczytać, choćby dla tych fragmentów.
Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 37, 38, 39
Page 39 of 39

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum