Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

NIE MA MOCNYCH - QUEEN (AD 2018)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 34, 35, 36

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 25.03.2018, 20:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

To nie chodzi o nich, tylko o nas. Doceniam Innuendo, ale nie na pierwszym miejscu. No ale tak jak mówię - gimbaza rządzi.

http://artrock.pl/
Back to top
View user's profile Send private message
MichalP
maxi-singel analogowy

PostPosted: 25.03.2018, 20:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
To nie chodzi o nich, tylko o nas.

Rocznik, a potem oskarżaj. Wink
Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 25.03.2018, 21:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
To nie chodzi o nich, tylko o nas. Doceniam Innuendo, ale nie na pierwszym miejscu. No ale tak jak mówię - gimbaza rządzi.

Nie odbieram nazwy forum jako miejsca dla starszych ludzi a dla osób słuchających głównie starszych dźwięków. Metryka w tej sytuacji to jakiś nonsens.
A tak na marginesie wolę po stokroć gimbazę z dobrym gustem bez uprzedzeń i klapek na uszach niż starych wyjadaczy z klapkami Smile Przy czym sam jestem raczej w środku stawki, nie należącej do żadnej z powyższych grup wiekowych Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 25.03.2018, 21:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue wrote:

Nie odbieram nazwy forum jako miejsca dla starszych ludzi a dla osób słuchających głównie starszych dźwięków.

Może tak było drzewiej, u zarania. Teraz leci tu wszystko (Zenek też, ale tylko ja jego słucham).
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 25.03.2018, 21:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja tylko stwierdzam fakt, ze obecnie coraz młodsi maja coraz więcej do powiedzenia na tym forum. A Wy to traktujecie jakbym miał do kogoś pretensje ze jest młodszy. aj, poważna nadinterpretacja.

http://artrock.pl/
Back to top
Koniu
epka analogowa

PostPosted: 26.03.2018, 07:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue wrote:
Nie odbieram nazwy forum jako miejsca dla starszych ludzi a dla osób słuchających głównie starszych dźwięków. Metryka w tej sytuacji to jakiś nonsens.

Gdyby interpretować nazwę forum dosłownie, to tylko przypomnę, że dinozaury już dawno wymarły Very Happy . A może z interpretacją trzeba właśnie podążyć w tę stronę? Powoli wymierają osobniki, których pasją stała się muzyka z górnej półki i my tu tworzymy taką enklawę pozytywnie rockjazzowo zakręconych. A co do metryki to jest tak, że sporo rzeczy, które my cenimy, uważamy za dobre powstało właśnie za naszej młodości (lub jeszcze wcześniej). Dlatego większość Dinozaurów to ludzie hm... doświadczeni. Co nie znaczy, że teraz nie powstają rzeczy doskonałe i młodzi (młodsi) nie mogą współtworzyć dinozaurzego środowiska Wink . Ale to tak na marginesie. ja swojej metryki nie ujawnię bezpośrednio, ale po moich typach mnie poznacie.
Przed zabawą tak uszeregowałem wydawnictwa Królowej:

A Night At The Opera (1975)
Sheer Heart Attack (1974)
A Day At The Races (1976)
Innuendo (1991)
Jazz (1978)
Queen II (1974)

Queen (1973)
News Of The World (1977)
The Game (1980)
The Miracle (1989)
Made In Heaven (1995)
Hot Space (1982)
A Kind Of Magic (1986)
Flash Gordon (Original Soundtrack) (1980)
The Works (1984)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gharvelt
digipack

PostPosted: 26.03.2018, 10:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podziękowania dla Prowadzącego, znakomicie przeprowadzona zabawa. Cieszy zwłaszcza wysoka, równa frekwencja, jak i sporo opinii, w tym także gorących sporów, które towarzyszyły głosowaniom. Warto było sobie odświeżyć dyskografię zespołu, jednak po latach niektóre wydawnictwa czy utwory odbieram inaczej niż w przeszłości (choć moim ulubionym kawałkiem grupy wciąż pozostaje "Somebody to Love").

Co do oceny rezultatów - w końcu mogę się zgodzić z Wojtkiem, he he. Wprawdzie w pierwszej "5" znalazły się 3 płyty z mojego TOP5, ale na miejscach 2., 4. i 5., a wygrała płyta, którą umieściłbym dokładnie w połowie stawki. Dlatego tym razem bardziej podobają mi się wyniki czołówki z plebiscytu sprzed lat. Szkoda "Made in Heaven" oraz "The Miracle", mogłyby skończyć o kilka pozycji wyżej.
Back to top
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 26.03.2018, 12:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ojcowi Prowadzącemu już dziękowałem, dołączam również podziękowania dla komentujących Forumowiczów - dzięki temu zabawa nabiera rumieńców, a można się też i czegoś ciekawego dowiedzieć. No i jeszcze podziękowania specjalne dla gharvelta za czujność. Smile

A co do definicji Dinozaurów i dinozaurowatości - dla mnie zawsze to był bardziej stan umysłu niż metryka osoby bądź słuchanej przez nią muzyki. Dinozaur to dla mnie osoba, dla której muzyka spełnia ważną rolę w życiu, jest jej pasją, przedmiotem zainteresowania, analizowania. Mam nieodparte wrażenie, że ludzi, którzy tak traktują muzykę jest coraz mniej (choć chciałbym się mylić) i w tym sensie wymierają jak te przedpotopowe gadziny. A już jeśli chodzi o gatunek czy rodzaj słuchanej muzyki - nie ma to dla mnie znaczenia. Sam słucham wielu rzeczy - od muzyki klasycznej i współczesnej, przez jazz, muzykę etniczną, po rocka i pop. Jeśliby jakieś służby wywiadowcze próbowały określić mój profil po podsłuchiwanej u mnie muzyce, to niechybnie doszliby do wniosku, że cierpię na daleko posuniętą schizofrenię... Wink
Monstrualny Talerz
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 26.03.2018, 21:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podziękowania dla Konia, tym bardziej, że podium idealnie wpasowało się pod moje gusta Queenowe!

Co do dinozaurów i dinozaurowatości - spędziłem ostatnio sporo czasu w różnych publicznych miejscach oraz na przejazdach w różnego typu busach i busikach - wszędzie leciała absolutnie koszmarna muzyka z różnego rodzaju idiotycznych stacji radiowych przerywana jeszcze koszmarniejszymi reklamami i jazgotliwymi uwagami tzw "redaktorów". I chyba nikomu to nie przeszkadzało poza mną. Ludzie to kochają, potrzebują, lubią. Dlatego właśnie jesteśmy skazanymi na wymarcie dinozaurami, z konieczności ukrywającymi się w pieczarach i kawernach. But i like it!

When I look back on the past
It’s a wonder I’m not yet extinct
All the mistakes and bad judgements I made
Nearly pushed me to the brink
It doesn’t pay to be too nice
It’s the one thing I have learned
Still, I made my fossil bed
Now I toss and turn

I’m a dinosaur, somebody is digging my bones
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 34, 35, 36
Page 36 of 36

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum