Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Pat Metheny
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Cure
digipack

PostPosted: 04.02.2018, 12:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bardzo fajny artykuł. Niby prosty i ogólny, a jednak ciekawy.

Dziękuję Talerzu za podlinkowanie.
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 04.02.2018, 21:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeszcze z czasów gdy nie produkowano na serwisach muzycznych pokroju Onetu clickbaitów.
Back to top
View user's profile Send private message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 04.02.2018, 21:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

nie do końca się zgadzam (The First Circle, Secret Story), ale sensownie i zgrabnie napisane.

http://artrock.pl/
Back to top
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 04.02.2018, 21:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Secret Story nie jest wcale takie złe, jak wspomniał autor artykułu, ale i tak do dokonań lat 70-tych nieco brakuje. Ja np. bardzo lubię utwór otwierający album, lecz wg. mnie krążek jako całość nieco przydługi.
Back to top
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 05.02.2018, 00:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cure wrote:

Gacku, nieźle potrafisz mnie zaskoczyć. Przed zacytowanym wpisem, prawdopodobnie wskazałbym Ciebie jako jedną z ostatnich osób na FD, która może polubić Pata.

W ogóle ten Pat jest dziwny. Z teoretycznego punktu widzenia wiele płyt powinno być kompletnie niestrawnych. Przecież lubi przysłodzić, ma ciągoty do popu, czasami do smętów ale jako całość często jest to całkiem strawne. Oczywiście po drugiej stronie szali - odjazdy z Colemanem, genialne płyty nagrywane w różnych składach trzy-osobowych, Witchita itp.

Ale to żadne zaskoczenie, pisałem nie raz w pewnym dziale że leci u mnie właśnie Metheny Razz
Znam bardzo wybiórczo jego twórczość ale uważam go za artystę, który tworzy jazz z ludzką twarzą (no może poza pewnym albumem o nazwie zaczynającej się na Z, każdy czasem może za dużo wypić albo wypalić Twisted Evil ). Dla mnie takie wspomniane The Way Up to muzyka, która może się spodobać każdemu, odnajdziesz tutaj pewnie wiele smaczków ale też możesz wrzucić w samochodzie jak rano jedziesz do pracy i doskonale się sprawdzi jako dobry nastrajacz na cały dzień.
Jako jazzowy żółtodziób uważam Methenego za świetnego muzyka i jakbym miał kogoś zachęcić do słuchania jazzu to właśnie jego muzyką a nie jakimś kakofonicznym jazgotaniem gościa który stroił instrument i mu się przypadkiem nagrywanie włączyło.

Nie ukrywam że zobaczenie Pata na żywo to jeden z moich priorytetów na przyszłość i mam zamiar do jego muzyki też przekonać moją drugą połówkę.

A w ramach ciekawostki powiem że właśnie The Way Up to moja pierwsza styczność z muzyką tego pana a tą przyjemność zafundował mi... brat który nigdy jazzu nie słuchał (może poza jakąś składanką smooth jazz) i interesuje się popem i rockiem głównie z lat 80. Jego też zainteresowała twórczość PMG.
Back to top
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 25.03.2018, 20:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla tych, którzy korzystają z mediów społecznościowych, bardzo ciekawie prowadzony Metheny Top 40:

https://www.facebook.com/SubstanceOnly/

I aż mi teraz głupio, że się kiedyś bawiłem w jakieś impresjonistyczne recenzje. Wink
Maciek

PostPosted: 31.03.2018, 10:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jest i wersja dla normalnych:
http://www.substanceonly.net/pat-metheny-group

Dużo czytania, ale bardzo ciekawego - po wolnym biorę się za słuchanie płyt Pata od nowa Smile
esforty
epka analogowa

PostPosted: 05.04.2018, 07:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Poczytałem i posłuchałem, trochę bo przecież nie wszystko mam...
Ale ten Half life of absolution do tej pory pozostawał niedoceniony przeze mnie Rolling Eyes . Reszta?, Metheny ma sporą dyskografię i jest czym się zachwycić, truizm.
Maciek

PostPosted: 05.04.2018, 09:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
Half life of absolution

Z tym utworem każdy ma chyba podobnie, u mnie z początku czujność była także uśpiona, koncert zawsze sobie leciał i leciał i traktowałem go jako dobrze znaną całość, bez wnikania w szczegóły. Aż raz to poleciało na szufli i jak w wielu podobnych przypadkach - kiedy coś się pojawia z zaskoczenia, to nagle przykuwa uwagę. No i się zaczęło i raczej się nie skończy Wink.
Sama historia tej kompozycji jest bardzo ciekawa, opowiada o niej, z wieloma szczegółami, sam Pat:

http://www.patmetheny.com/qa/questionView.cfm?queID=426
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Page 10 of 10

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum