Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyty roku 2017
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 27.12.2017, 13:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
LCD Soundsystem - American Dream

Mając w pamięci to ogólne zdziwienie i protesty, które wywołałem parę miesięcy temu luźnym porównaniem tej płyty do U2, śmiać mi się chciało, kiedy przed chwilą w grudniowym Przekroju przeczytałem jej recenzję:

Disco, post punk oraz rockowe hymny, których nie powstydziłoby się U2.

Trochę lżej żyje mi się ze świadomością, że nie tylko na moje ucho nadepnął słoń. Wink
Leptir

PostWysłany: 27.12.2017, 14:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Później faktycznie usłyszałem te U2-izmy w wokalach, ale nadal będę się upierał, że bliżej temu LCD-owi do Talking Heads niż do Bono i spółki. Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek

PostWysłany: 29.01.2018, 08:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kto zamknął już muzycznie rok 2017 a zrobił to bez posłuchania tej płyty (wyszła w połowie grudnia), ten gamoń.

Rito - Rito (2017)

https://ritoband.bandcamp.com/releases
Rito to kolektyw artystyczny, którego podstawę stanowią czterej muzycy: Piotr Pawlak, Michał Gos, Jacek Stromski i Kuba Staruszkiewicz.
Trzy zestawy perkusyjne – trzej perkusiści o skrajnie odmiennych muzycznych rodowodach. Całość dopełnia preparowana gitara, sample, elektronika.

I więcej nie ma co pisać, bo tego i tak trzeba posłuchać!
Maciek

PostWysłany: 29.01.2018, 21:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I znów mocno ukierunkowany wpis, głównie w kierunku tych, którzy lubią Ziuta Gralaka. Jazz, mnóstwo etno, orient, elektronika i...drum'n'bass. A co ciekawe, wszystko to do siebie elegancko pasuje.

Antoni Gralak - Ganga (2017)

https://www.youtube.com/watch?v=-MWh6Z0mj_E
kośmin
epka analogowa

PostWysłany: 13.04.2018, 09:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dorzuciłbym ten album - nie przebija ultragenialnej "Utopii", ale trzyma poziom
na scenie ukraińskiej elektoniki dzieje się wiele ciekawych rzeczy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

Skocz do: