Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Faust

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
arsen1994
szpula

PostPosted: 06.05.2018, 21:09    Post subject: Faust Quote selected Reply with quote

Cześć ! Dziś zakładam kolejny wątek / Na początek pójdzie ta legenda krautrocka i muzyki eksperymentalnej . Cóż dla mnie to jest absolutna klasyka muzyki eksperymentalnej i trudniejszego awangardowego rocka progresywnego. Na ten zespół powoływało się wiele znanych zespołów np Radiohead. Ja jestem zachwycony ich twóczością od pierwszej płyty.

A jakie wy macie odczucia na ich temat? Czy uważacie ich muzykę za coś ważnego dla rocka "zachodniego" czy może jednak za rodzaj pewnego artystycznego hochsztaplerstwa ?

Muszę sie wam pochwalić że grałem z ni mi podczas Littlre Festivalu... na włóczce, ale to długa historia .
https://www.youtube.com/watch?v=Cdld7YlzlX0
https://www.youtube.com/watch?v=Sv6vAh9M0vk&t=1s
https://www.youtube.com/watch?v=o6T1FGGibyQ
https://www.youtube.com/watch?v=IQy3JNlps5s

Zapraszam do dyskusji !
Back to top
View user's profile Send private message
crescent
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 07.05.2018, 09:22    Post subject: Re: Faust Quote selected Reply with quote

arsen1994 wrote:
A jakie wy macie odczucia na ich temat? Czy uważacie ich muzykę za coś ważnego dla rocka "zachodniego" czy może jednak za rodzaj pewnego artystycznego hochsztaplerstwa ?

Jak najbardziej ważna i wpływowa, ale nie na wszystkich płytach i nie we wszystkich okresach działalności. Najbardziej cenię ich albumy z lat 90-tych. Duże znaczenie ma udział Irmlera, który od circa 20 lat nie nagrał nic razem z Peronem. Właściwie, to doszło do swego rodzaju schizmy w tej formacji. Irmler stworzył wręcz osobny projekt również pod nazwą Faust, z którym nagrał trzy znakomite albumy: Faust Wakes Nosferatu, Ravvivando i pożegnalny Faust Is Last. Płyty studyjne i koncertowe pod wodzą gadacza Perona trącają często hochsztaplerką.

arsen1994 wrote:
Muszę sie wam pochwalić że grałem z ni mi podczas Littlre Festivalu... na włóczce, ale to długa historia .

Gratulacje! Czy można gdzieś posłuchać tego instrumentu solo, bo z tego noisowego transu z klipów na YT ciężko go wychwycić.

P.S. Wrzucam jeszcze listę albumów do których chętnie wracam: Faust, The Faust Tapes, Faust IV, Rien, You Know Faust, Faust Wakes Nosferatu, Ravvivando, The Land Of Ukko&Rauni, Faust Is Last.
Back to top
View user's profile Send private message
sequencer
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 08.05.2018, 12:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na razie słabo znam ten zespół.
W katowickim komisie płytowym dostałem nówkę koncertówkę "Od serca do duszy" na dwóch winylach - wznowienie wydanego oryginalnie w 2007 r. zapisu koncertu w Krakowie. Muszę przyznać że nawet intrygująca.

Ciekaw jestem, gdzie można dostać ich starsze płyty.
Koniu
epka analogowa

PostPosted: 08.05.2018, 13:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

sequencer wrote:
Na razie słabo znam ten zespół.

Mogę podpisać się pod zdaniem sequencera. Płyty, które znam w całości to dwie pierwsze. Nie powiem, bardzo ciekawe choć to nie do końca to czego oczekiwałem od krautrocka (wówczas). Pamiętam, że słuchałem jednej z płyt z przełomu wieków i porównałem ją do dokonań naszego Osjan ozdobionych elektroniką. Wybaczcie, to porównanie może być zupełnie chybione ale tak to wówczas odbierałem.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 08.05.2018, 23:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam od kilku miesięcy nowe wydanie na LP: So Far, którą uważam za ścisłą czołówkę krautrocka (skrzyżowania psychodelii, jazzu i awangardy).

Płytę poznałem około 1995 r. Właściciel nieistniejącego od dawna w Białymstoku sklepu z CD "Node" przy Lipowej sprzedał mi swoje prywatne japońskie wydanie za ciężkie pieniądze. Do tego dołożył East Of Eden - Snafu też wydanie japońskie. Uważałem wtedy, że mam najlepszą kolekcję CD w Białym Wink

Kilka innych płyt Fausta sprawdzałem ale mi nie podeszły.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum